Слънцезащита - 7 тема

  • 55 019
  • 584
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 416
Здравейте, дами коя от двете бихте препоръчали? Кожата ми е комбинирана и слагам фон дьо тен в ежедневието си. Ако можете да препоръчате такава с цвят за комбинирана и светла кожа, ще съм благодарна.
За мен Авен е доста мазен и затова от тази марка използвам само Б протект.

# 481
  • Мнения: 5 334
Момичета,кажете моля слънцезащитна за лице подходяща при бременност. Има ли нещо, което трябва да избягвам при слънцезащитите? Питах на няколко места, но никой не ми отговори..

# 482
  • Мнения: 318
Нека се включат и други момичета, които са по-запознати, но според това, което съм чела, научни проучвания показват, че слънцезащитните кремове нямат толкова дълбока абсорбация от кожата, че съставът им да влияе негативно върху плода при бременност. Същото се отнася и за повечето козметични продукти (изключвам продукти, като ретинол, разбира се). Смятам, че козметиката, подходяща за бременни, e по-скоро маркетингов трик.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3114665/

# 483
  • Мнения: 5 334
Благодаря ти много!
За ретинола ясно, но четох какви ли не мнения и страшно се обърках. То не беше салицилова киселина, АХА и тн.

# 484
  • София
  • Мнения: 416
Може ли запознатите момичета да кажат кои съставки на слънцезащитните продукти, предотвратяват образуването на комедони? Загледах се в състава на А дерма невидимия флуид, но нищо не ми говорят, а и не пише да е некомедогенен.

# 485
  • Мнения: 758
Попадна ми мостра на klorane за лице. Разкош, за суха кожа е чудесен. Няма бяло, кожата става мека.

# 486
  • UK
  • Мнения: 203
В момента използвам слънцезащитен на Апивита и съм доста доволна от него, но ако не харесвате продукти с аромат, няма да ви хареса.

Събирам отзиви за слънцезащитния крем с фактор 50 на Clarins, някой използвал ли го е? Със смесена кожа съм и ми трябва нещо с немазна формула. Ето този:



По въпроса за бременността- аз си използвах през цялата бременност и не съм имала никакви проблеми.

# 487
  • Мнения: 318
За комедогенните съставки, аз копирам състава в сайтове, като: https://www.skincarisma.com/ingredient-analyzer

# 488
  • Мнения: 5 334
В крайна сметка започнах да ползвам една мостричка на Юсерин пигмент контрол. Държи се добре, утре ще ви кажа и под грим как е.

# 489
  • Мнения: 242
На Кларинс този вариант ползвах миналата година. Лятото ми се омазнява Т-зоната, и там лъсвам доста бързо с Кларинс.
Пролет и есен ми е добре (нормална кожа).

# 490
  • Мнения: 2 851
Омазнява и спарва този Clarins, лятото е неприложим при мен. На Guerlain Abeille Royale пък прави кир ефект, иначе много ми харесва като текстура.

# 491
  • София
  • Мнения: 1 078
В момента използвам слънцезащитен на Апивита и съм доста доволна от него, но ако не харесвате продукти с аромат, няма да ви хареса.

Събирам отзиви за слънцезащитния крем с фактор 50 на Clarins, някой използвал ли го е? Със смесена кожа съм и ми трябва нещо с немазна формула. Ето този:



По въпроса за бременността- аз си използвах през цялата бременност и не съм имала никакви проблеми.
Ecrana на Clarins е страхотен.

# 492
  • UK
  • Мнения: 203
Благодаря за отзивите, ще си взема мостра засега. Relaxed

# 493
  • Мнения: 371
Екран на Кларанс е класика,отдавна не съм го ползвала,а смятам да сменя Ла рош,че след 5 опаковки ми омръзна,ще се върна към него и аз.
В момента ползвам втори по ред на Хеймиш,много добре се държи като база.

# 494
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, дали имате отзиви за А дерма невидимият флуид и матифиращия за мазна кожа? Кожата ми е мазна в Т зоната и склонна към петна. Искам за ежедневна употреба. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт