Специалност Математика и информатика СУ

  • 1 095
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Тази година ще бъда първи курс в специалността математика и информатика, моето желание е да работя като учител. Чух смесени коментари относно самата специалност. Въпросът ми дали някой , който я е учил или я учи в момента, може да ми каже своите впечатления ?

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 17:58 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 3 200
Няма как да учиш във ФМИ и да ти е лесно. Въпреки, че си в най-лесната специалност, учиш си висшите математики и това е. Щом си успяла да влезеш, не би трябвало да имаш чак проблеми, по-скоро ще учиш много. И ще се ядосваш като гледаш по време на сесия как колегите ти от УНСС щракат с пръсти, ходят по купони и взимат изпити с 6-ци, а ти се скапваш от учене и се връщаш с изстрадана 4-ка.

# 2
  • Мнения: 2 902
Математика и информатика е най-лесната специалност във ФМИ, единствената която я има задочно. Като цяло изискванията там са по-ниски от другите специалности, защото готвят само гимназиални учители по математика и информатика, за което пък нивото в България е доста ниско. Всички останали специалности във ФМИ имат опцията да получат учителска правоспособност с допълнителен курс последните 3 семестъра, по един допълнителен предмет на семестър.
Трудността на изпитите е нещо субективно. За едни са много лесни, за други много трудни, то затова се напълни с частни академийки дето предлагат дипломи без да се учат "излишни теории" Neutral Face
Но ако тази специалност ти е трудна, то не си за този факултет.

# 3
  • Мнения: 29
Мисля, че след като следваш желанието си няма защо да се притесняваш и да искаш чуждо мнение.

Общи условия

Активация на акаунт