Оповестяване на ранна бременност

  • 4 445
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 701
При мен доста хора вече разбраха,но като ми зададат директно въпроса не е хубаво да излъжа /чувала съм че и това не трябва да се прави/.Аз обаче все още съм със свито сърце!
Страх ме е сякаш,че ако кажа и си отпусна радостта и сърцето бебче ще изчезне!А така искам да се израдвам... Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 242
И аз съм на мнението на MEGI. Въпроса не е е в суеверието. Ако стане нещо лошо и плода не се задържи, ще трябва да се обяснява на всеки който е знаел. А това е много болезнено и неприятно (казвам го от личен опит smile3518). Най-добре останалите да разберат , когато си сигурна, че всичко е наред. Желая ти успешна бременност и след девет месеца да гушкаш най-прекрасното  newsm30

# 17
  • Мнения: 566
 Wink Аз един ден когато ме сполети  EFP мисля да скрия от всички  smile3505 ..... докогато се убедя че поне сърчицето му тупти .....  Wink .Ще ми е много трудно, но ще се постарая. newsm17 След това ще направя голяма изненада на таткото  smile3508 и може би ще кажа на семейството си само.
Късмет на всички.  newsm51

# 18
  • Мнения: 1 409
Аз съм на мнение,че е най- добре да се изчака да видиш дали всичко е наред до 12 г.с и тогава да кажеш

# 19
  • Мнения: 514
Аз не съм суеверна........казах на всички в деня, в който видях двете чертички.....ох, послъгах, съпруга ми ме изпревари  Laughing

Честито, лека и безпроблемна бременност!

# 20
  • Мнения: 6 461
Още като направих теста ....ама веднагичка прибягах до гинеколога ми  Mr. Green
И разказах на всичките си познати... Flutter
Не съм си мислила и за минутка ,че има поверие да не се казва от начало на никого......... Sunglasses

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз пък не можех да трая още след като видех двете чертички и казвах на всички,като се има предвид че имам две успешни и куп неуспешни бремености и винаги съм споделяла рано,рано не знам да вярвам или не.
Сигурна съм обаче че ако даде господ пак да забременея,пак няма да се стърпя и ще разтръбя на всички.

# 22
  • Мнения: 1 098
Аз веднага казах на всички, още когато видях двете чертички. После си помислих, че ако не дай Боже нещо стане, родителите ми ще страдат и малко съжалих, но смятам, че не бива да сме суеверни.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравей, Patya!
Аз по принцип съм суеверна! И винаги ме е било страх да разгласявам хубавите новини, които са ми се случвали. Един ден, когато и това щастие ме сполети, мисля че няма да кажа веднага на хората около мен. Единствено бих казала веднага на съпруга ми, който главния заинтересован и на сестра ми, която ми е най-близкия човек на света. Представям си как ти се иска да крещиш от радост, но аз също смятам като накои от момичетата във форума, че е най-добре да изчакаш до 2-3-ти месец. Да мине рисковия период и тогава разгласявай на всички.
Пожелавам ти всичко да бъде наред, спокойна  и безпроблемна бременност!

# 24
  • Мнения: 686
Аз бих споделила само с най-близките, като вземе да ми личи, чак тогава бих казала на другите!

# 25
  • Мнения: 941
аз споделих с близките ми, а после като ми пролича и ме разкриха, не съм криела ако ме забележат по рано и ме попитат казвах - да, с голяма усмивка
не вярвам в суеверия

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Когато видях двете чертички, казах на бъдещия татко, а часове по-късно и на неговите родители, с които живеем.
На всички останали казахме, след първото посещение при док. Направих го не от суеверие, просто исках да съм сигурна, че всичко с малкото човече е наред.

# 27
  • Мнения: 453
Обикновено тези с първа неуспешна бременност, които са се похвалили, при втора бременност си мълчат.
Аз дори почерпих при първата ми бременност, разказах, а след 1-2 седмици се случи ужасната случка.
При втората ми бременност до началото на 3-тия месец знаехме само аз, мъж ми и гинеколога. После споделих с най-близки роднини. В края на третия така се случи, че се изтипосах бременна по телевизията, дори се наблегна на този факт и така всичките ми познати разбраха.
Ако пак забременея ще си мълча.

# 28
  • Мнения: 666
Аз естествено веднага извиках таткото да му покажа резултата от теста. На нашите казахме чак след като видуахме и чухме сърчицето на бебчо. Аз не съм много суеверна по принцип, просто исках да си спестя неудобни обяснения ако нещо се случи преди да е птвърдено 100% че бебчо е ок. На приятелите казах в 4 месец, а на всички останали чак като ми пролича.

# 29
  • Мнения: 83
и аз знам, че не е хубаво да се казва рано, а да се изчака поне 2 месеца
е ние все още правим опити, но аз дори и затова не съм казала на никого (освен на вас, разбира се, момичета), ей така от суеверие, защото понякога дори и доброто да ти мислят пак не е на хубаво като те мислят много

Общи условия

Активация на акаунт