На море в Турция - тема 75

  • 62 986
  • 735
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 10
Въпросче към вече почивалите след въвеждането на ЛК. Една кака твърди, че регистрацията в хотела се прави САМО с червен паспорт, не може с ЛК. Вярно ли е?

Няма такова нещо, аз дадох моя паспорт / просто го бях взела, ей така /, а мъжът ми - личната си карта
Нямаше никакви проблеми и в двата хотела, къдтео бяхме.
Но когато купувахме карта, за да й ползваме нета - там задължително поискаха паспорта / добре, че го бях взела /
Питахме директно Корумар/1.09/ - задължително искат международен паспорт!

# 481
  • Мнения: 417
Здравейте ,ще почиваме в Кушадасъ хотел Инфинити ,от 19.09 пет нощувки ,по назад в темите има отзив ,че аквапарка в хотела работи до 15.09 ,ако попитам тур оператора ще каже естествено, че работи. Може ли отзив за хотела и евентуално как да получа достоверна информация, благодаря.

# 482
  • Мнения: 416
Здравейте ,ще почиваме в Кушадасъ хотел Инфинити ,от 19.09 пет нощувки ,по назад в темите има отзив ,че аквапарка в хотела работи до 15.09 ,ако попитам тур оператора ще каже естествено, че работи. Може ли отзив за хотела и евентуално как да получа достоверна информация, благодаря.
С две думи:не бих почивал там!
Аква парк?силно казано.

# 483
  • София
  • Мнения: 1 423
Въпросче към вече почивалите след въвеждането на ЛК. Една кака твърди, че регистрацията в хотела се прави САМО с червен паспорт, не може с ЛК. Вярно ли е?

Няма такова нещо, аз дадох моя паспорт / просто го бях взела, ей така /, а мъжът ми - личната си карта
Нямаше никакви проблеми и в двата хотела, къдтео бяхме.
Но когато купувахме карта, за да й ползваме нета - там задължително поискаха паспорта / добре, че го бях взела /
Питахме директно Корумар/1.09/ - задължително искат международен паспорт!

И аз ги питах, ако за Ефесуса иде реч.....еми може с ЛК, оняден по мейл питах Батихан, щото за там се интересувах и там може с ЛК, дори преди час една жена, която в момента е там ходи и пита на рецепцията, потвърдили са, че може.

Точния отговор от Корумар Ефесуса
Dear Guest,
You can do it with id card also. Thank you.

Точния отговор от Батихан
Good afternoon,
You do need to show official passport or Bulgarian ID (documents itself)
for check in.
Thank you.

# 484
  • София
  • Мнения: 3 164
Как така на ГКПП ще може с лична карта пък в хотел не? Това ми се струва пълен абсурд в стил пъдаря не дава.
Каква би могла да е причината?

# 485
  • София
  • Мнения: 1 423
Как така на ГКПП ще може с лична карта пък в хотел не? Това ми се струва пълен абсурд в стил пъдаря не дава.
Каква би могла да е причината?
Да, има такива, които задължително искат паспорт. Аз си го обяснявам, че системата им за регистрация не е пригодена да работи с ЛК. Я някакви скенери, я различен брой цифри ЛК и паспорт, я още непреработен софтуер.

# 486
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте, малко инфо и за Cullinan, в който сме в момента. Дойдохме с големи очаквания и като цяло сме много доволни. В началото имаше проблем със стаята и може би тъй като първоначалното впечатление е определящо, малко останахме със смесени чувства. При чек ин, който отне тично 5 мин ни казаха, че сме ъпгрейднати във фемили дуплекс. Чудесна стая на 2 етажа, но тъй като сме с бебе варианта със стълбите не ме устройваше, освен това стаята беше без басейн (каквито по принцип са тези стаи и беше с гледка паркинг 1ви етаж) , та си искахме голф гледка (която бях резервирала преди 5месеца). Е дадоха ни нова стая, но тя беше за disabled people и просто не беше функционална, та си исках сраята, която бях платила и резервирала. След разговори на рецрпция ми казаха, че нямат свободна стая за вечерта и ще ни преместят на следващия ден!!! И тук разбирам от къде идват негативните коментари (основно на руски туристи) в трипадвайзъра. Ако има проблем, то сървиза им все още е далеч от нивото на другите хотели и има какво да се желае. Мисля, че това няма как да се случи в друг хотел от същия клас. И че се дължи на екипа, който р сформиран преди 2-3 месеца.
Всичко останало- храна, плаж, развлечения, басейни, барове, напитки е без никаква забележка. 3 ала карт ресторанта, които за обяд са безплатни, основен ресторант, 24/7 бистро с алакарт меню, огромен вътрешен басейн, 4 външни басейна, ентъртейнмън, който за децата е уникален, безброй активности през деня, кидс клуб, който работи до 2ч след полунощ, плаж с тревна част, фин бял пясък и нормален пясък, без камъни, с плавен преход в морето,
Да обобщя. За нас най- важното, когато избираме почивка е
Храна и напитки - качество 10
Басейни - 10
Плаж - 10
Забавления - 10
Обслужване - 8 има сервитьори, които говорят само турски
Личи си , че се стараят, персонал има, но е въпрос на време и мениджмънт да се сработят
Иначе като интериор, екстериор, дизайн всичко е изключително добре направено до най- малкия детайл и хотелът има потенциал да стане No 1 за следващия сезон
Ако имате въпроси съм насреща
Аз извадих голям късмет , защото бях платила за стая изглед море и ни дадоха Фемили дуплекс с басейн , а бяхме само двамата със сина ми и ни беше супер. За пръв път почивам в такъв клас хотел и останах предаволна. Сега съм във вонрезорт Голдън коуст, за разлика от миналата година направо е пълно с българи. Имам чувството, че храната е по- лоша от миналата година, иначе другото си е като преди.

# 487
  • Мнения: 1 445
Insane,хайде да дадете по-подробни отзиви за двата хотела Hug

# 488
  • София
  • Мнения: 366
Здравейте,
Така чаканата ни почивка, която трябваше да започне на 11 септември за една седмица в Кушадасъ, хотел Батихан пропадна. Опитвам се да я продам и дано се споразумеем с фирмата, макар и на по-ниска цена. Толкова много съжалявам. Сега ми остава само да ви чета и да ви завиждам

# 489
  • София
  • Мнения: 1 668
Insane,хайде да дадете по-подробни отзиви за двата хотела Hug
В кулинан бях от 21.08. Както писах заплатихме супериор стая с изглед море и на място , явно са нямали такава ме изненадаха приятно с това, че ни дадоха въпросния Фемили дуплекс, което представлява мезонет на два етажа, с басейн пред него. Самият мезонет беше много хубав, с огромна тераса , имаше всичко необходимо, а осветлението се контролираше от дигитално табло, което беше голямо удобство. Самият хотел е много хубав, на мен храната ми е едно от важните неща- та там беше превъзходна, опитах неща, които никога не бях опитвала като стриди например ( макар че стриди не бих повторила). Има сладкарница заредена с много и различни десерти, които изглеждат невероятно. Имаше щанд за шоколадови бонбони, които май бяха от правен на място шоколад и бяха много вкусни. Има ресторант с меню, който работи 24/7 . На плажа има фризери с безалкохолни, има си и сервитьори , аз не пия твърд алкохол , обичам аперол и вино, та не съм пила, на разнообразието от хубави алкохолни напитки беше впечатляващо.  Има три ресторанта , които работят през деня безплатно като са с меню - гръцки, турски и още един , който имаше и пици, и агнешко, и са в близост до плажа . Храната там - много добра. Особено на единият скаридите ги правеха много добре. Аквапаркът е хубав. Плажът - не става по мое мнение , но то предвид останалите предимства се преживява.
Вон резорт - значително по- тесни стаи и тераси. Прекрасна площ, хубави басейни, плажът им е голямото предимство. Този бар, който е във морето и възможността да скачаш от там , също. Храната- гладна не съм останала, но няма такова разнообразие , каквото ми се искаше и по- бедно от миналата година. Аквапаркът е хубав. На територията на хотела има доста котки, което за коткарка като мен е много приятно. Качеството на напитките - виното става, аперол ползват някаква имитация, която е много зле. Безалкохолните са наливни, но качеството им е ОК . Във Вон няма да се върна догодина, за кулинан може би бих повторила, която изцяло зависи от това дали ще ме устройва цената. Двата хотела не мога да сравня, защото просто не са в една група, затова съгласно парите , които съм дала съм доволна от Вон, а от кулинан съм предоволна дори с тази стая, в която бяхме настанени.
За въпроси съм насреща.

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 18:03 от insane

# 490
  • София
  • Мнения: 1 423
Здравейте,
Така чаканата ни почивка, която трябваше да започне на 11 септември за една седмица в Кушадасъ, хотел Батихан пропадна. Опитвам се да я продам и дано се споразумеем с фирмата, макар и на по-ниска цена. Толкова много съжалявам. Сега ми остава само да ви чета и да ви завиждам
Във фейса те издирвах, но се разпадна работата, имаше лъч надежда, че на дъщерята приятелка може да отиде, но се е отказала

# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 2 023
Момичета и момчета в момента съм на почивка в Испания .И правя сравнения с тази в Турция.За сетен път се убеждавам ,че турците като условия и обслужване са на светлинни години от всички.Чакам с нетърпение ранните резервации да излязат вече и да запазвам .

# 492
  • Мнения: 3 387
Хайде ,дойде и нашето време. Утре , петък, заминаваме за Дидим.
Да видим как ще е храната , че ми е болна тема!
Ще пиша отзиви като човек, който излиза за първи път от България въобще !

# 493
  • София
  • Мнения: 1 423
Хайде ,дойде и нашето време. Утре , петък, заминаваме за Дидим.
Да видим как ще е храната , че ми е болна тема!
Ще пиша отзиви като човек, който излиза за първи път от България въобще !

В кой хотел, че чета за LAUR страшна мизерия било.

# 494
  • Мнения: 27
Хайде ,дойде и нашето време. Утре , петък, заминаваме за Дидим.
Да видим как ще е храната , че ми е болна тема!
Ще пиша отзиви като човек, който излиза за първи път от България въобще !

В кой хотел, че чета за LAUR страшна мизерия било.
Няма сташно. На сигурно място е в Аквасис.

Общи условия

Активация на акаунт