На море в Турция - тема 75

  • 62 847
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 232
Здравейте, няма да съм съвсем по темата, но не се сещам къде да попитам: За Нова година искаме да идем в Анталия. Там 3-4 дни освен да ядем няма много какво да се прави, затова бих искала да попитам дали знаете за хубав хотел, в който да има закрит басейн, отопляем? Малко от малко да има с какво да разнообразяваме.

# 601
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте, няма да съм съвсем по темата, но не се сещам къде да попитам: За Нова година искаме да идем в Анталия. Там 3-4 дни освен да ядем няма много какво да се прави, затова бих искала да попитам дали знаете за хубав хотел, в който да има закрит басейн, отопляем? Малко от малко да има с какво да разнообразяваме.
Ама напротив, Лимана, съвсем в темата сте.
В правилната тема.
Мисля, че по-правилна от тази за почивка в Турция няма в соц.мрежи.
И знаете ли защо? Защото не е администрирана от нито една тур. агенции, за разлика от групите във ФБ за почивки в Турция, където се леят едни напоително хвалещи слова за хотели и агенции /особено една/.
И ако се зачетете там в ревютата или отзивите за хотелите ще откриете, че почти всички до един са уникални, неповторими и перфектни.... След това истината се оказва малко по-друга, но това е друг въпрос. Мисля дори, че няма друг случай, където един предмет / в случая хотел/ или една услуга / концепцията на хотела/за 5 лева е равна по-качество на предмет или услуга за 100 лева.
Аз не съм много специалист по хотелите в Анталия, защото мога да пиша само за тези, в които съм почивал.
И тъй като питате за хотели за Нова година ще Ви кажа моите най-харесвани четири хотела, в които сме били за Нова година, и които не са ни разочаровали.
Има и други, в които сме били, но не са ни харесали, въпреки хвалбите за тях и затова ще ги спестя
Можете за Нова година да си изберете един от тези 4 хотела, които ще ви препоръчам сега, разбира се ако на Вас Ви допадат и се вместват в бюджета.
И четирите се отличават с прекрасната си архитектура, голяма територия и отлична инфраструктура, високо качество на обслужване и отличен ултра ол инклузив, много топли общи части / пиша това, защото в един прехвален хотел в Лара умряхме от студ във фоайето/, страхотни СПА центрове, закрити отопляеми и свързани с тях / за нас е важно, за да не се разхождаме сто или двеста метра в студа от спа центъра до външния басейн/ открити отопляеми  басейни, няма случай досега, в който поне за два или три дни през януали да не сме се къпали на открито.
Хотелите се намират в Белек, тоест в най-предпочитаната и луксозна част на Анталия и в тях няма да скучаете нито за миг. дори и няма да си помислете да тръгнете да обикаляте и търсите развлечения извън тях.
Предлагам Ви: Суено Делукс Белек, който ползва обща територия със Суено голф, и в който сме били и през зимата, и през лятото. Невероятно красиво място.
Селектум Лакшъри Белек, в който бяхме миналата Нова година и който е един от най-добрите луксозни хотели в Анталия, съсед на Суено.
Титаник Делукс Белек- с най-големия СПА център по Средиземноморието и с най-екзотичния отопляем външен басейн, за мен един от най-добрите хотели за зимна почивка.
И последно Мардан палас, който е на границата между Лара и Белек. Един от най-добрите хотели по Анталийското крайбрежие, в него бяхме за Нова година 2020.

# 602
  • Мнения: 1 508
Здравейте, няма да съм съвсем по темата, но не се сещам къде да попитам: За Нова година искаме да идем в Анталия. Там 3-4 дни освен да ядем няма много какво да се прави, затова бих искала да попитам дали знаете за хубав хотел, в който да има закрит басейн, отопляем? Малко от малко да има с какво да разнообразяваме.
Ама напротив, Лимана, съвсем в темата сте.
В правилната тема.
Мисля, че по-правилна от тази за почивка в Турция няма в соц.мрежи.
И знаете ли защо? Защото не е администрирана от нито една тур. агенции, за разлика от групите във ФБ за почивки в Турция, където се леят едни напоително хвалещи слова за хотели и агенции /особено една/.
И ако се зачетете там в ревютата или отзивите за хотелите ще откриете, че почти всички до един са уникални, неповторими и перфектни.... След това истината се оказва малко по-друга, но това е друг въпрос. Мисля дори, че няма друг случай, където един предмет / в случая хотел/ или една услуга / концепцията на хотела/за 5 лева е равна по-качество на предмет или услуга за 100 лева.
Аз не съм много специалист по хотелите в Анталия, защото мога да пиша само за тези, в които съм почивал.
И тъй като питате за хотели за Нова година ще Ви кажа моите най-харесвани четири хотела, в които сме били за Нова година, и които не са ни разочаровали.
Има и други, в които сме били, но не са ни харесали, въпреки хвалбите за тях и затова ще ги спестя
Можете за Нова година да си изберете един от тези 4 хотела, които ще ви препоръчам сега, разбира се ако на Вас Ви допадат и се вместват в бюджета.
И четирите се отличават с прекрасната си архитектура, голяма територия и отлична инфраструктура, високо качество на обслужване и отличен ултра ол инклузив, много топли общи части / пиша това, защото в един прехвален хотел в Лара умряхме от студ във фоайето/, страхотни СПА центрове, закрити отопляеми и свързани с тях / за нас е важно, за да не се разхождаме сто или двеста метра в студа от спа центъра до външния басейн/ открити отопляеми  басейни, няма случай досега, в който поне за два или три дни през януали да не сме се къпали на открито.
Хотелите се намират в Белек, тоест в най-предпочитаната и луксозна част на Анталия и в тях няма да скучаете нито за миг. дори и няма да си помислете да тръгнете да обикаляте и търсите развлечения извън тях.
Предлагам Ви: Суено Делукс Белек, който ползва обща територия със Суено голф, и в който сме били и през зимата, и през лятото. Невероятно красиво място.
Селектум Лакшъри Белек, в който бяхме миналата Нова година и който е един от най-добрите луксозни хотели в Анталия, съсед на Суено.
Титаник Делукс Белек- с най-големия СПА център по Средиземноморието и с най-екзотичния отопляем външен басейн, за мен един от най-добрите хотели за зимна почивка.
И последно Мардан палас, който е на границата между Лара и Белек. Един от най-добрите хотели по Анталийското крайбрежие, в него бяхме за Нова година 2020.
Аз също ще се възползвам от препоръките🙂 нищо, че няма да е за нова година. Единият е набелязан и без това, така че ще му обърна още по-голямо внимание.

# 603
  • Мнения: 711
Роже, може ли да споделиш при вас как беше новогодишната програма на Суено Делукс? Имаше ли празнична вечеря, куверти, децата къде стоят?

# 604
  • София
  • Мнения: 1 839
Роже, може ли да споделиш при вас как беше новогодишната програма на Суено Делукс? Имаше ли празнична вечеря, куверти, децата къде стоят?
Ние бяхме в Суено през 2018 година, затова че едва ли ще е меродавно мнението ми, доста отдавна е.
Имаше куверт, със сигурност доста по-евтин отколкото е сега. Нормална новогодишна програма с оркестър, един от най-големите турски оркестри. Суено ползват 5-6 едни и същи орекстри и изпълнители в продължение на години и ги въртят из хотелите си. Лично за нас това е най-досадната част от зимната почивка, затова вече предпочитаме да не ходим на самата Нова година, а малко след нея. Хем по-малко народ и си почиваш на спокойствие, а не в лудницата на празника. Хем не плащаме куверти за Нова година, които за хотелите, в които ходим са от порядъка на 100-200 евро на човек.
Ние ходим без деца, затова не мога да бъда полезен затова къде стоят децата на нова година, ако не се лъжа бяха в някаква отделна зала срещу залата, в която беше новата година...

# 605
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Роже, а били сте в Santai Femily Resotr в Белек?
Някакви впечатления, тъй като имаме оферта за там?
Нашия туроператор е взел този хотел за Нова година.
Ние сме двама възрастни, а от коментарите ми изглежда, че е за семейства, та дали ще ни е добре се питам🤔

# 606
  • София
  • Мнения: 1 839
Роже, а били сте в Santai Femily Resotr в Белек?
Някакви впечатления, тъй като имаме оферта за там?
Нашия туроператор е взел този хотел за Нова година.
Ние сме двама възрастни, а от коментарите ми изглежда, че е за семейства, та дали ще ни е добре се питам🤔
jb66, не съм бил в Сантай фемили, но имам представа за него от концепцията му и останалите материали, които човек може да види в интернет. Ако кажеш малко повече за това кое е важно за Вас при един зимен престой от 4 дни в хотел в Анталия, ще мога да ти отговоря по-подробно дали е добре за Вас хотела.
Засега зная само, че сте двама възрастни. Но има възрастни на 20 год., на 40 и на 60. За първите е важно да има нощен клуб и дискотеки, за вторите марков алкохол и добра храна, за третите добър СПА център и тишина и т.н.
За да бъда по-ясен и полезен с разсъжденията си не само на теб, а и на други, които се чудят кой хотел ще е най-добър за тях през зимата, и които не искат да се доверят на предложението на някой тур. агент, който никога не ги е виждал, не знае какво харесват, кое е приоритетно за тях, единственото което знае е бюджета и предлага два три хотела, които се въртят до втръсване из тур операторите, мога да кажа как аз избирам хотел в Анталия, в който да сме през зимата.
Ние сме двама възрастни, като за нас са важни приоритетите на последните две възрастови групи, които изброих по-горе.
В допълнение хотелът, който ще изберем за почивка през зимата трябва да бъде сравнително нов, максимум 5-6 годишен или скоро да му е правена реновация.
За лятото критерия ни е друг-територията да е голяма и зелена, но за зимата тя няма  голямо значение, по-важно е какъв е хотела. Дали е с голяма и красива основна сграда или е от няколко по-малки.
Важното е да съм се запознал със зимната му концепция преди да го резервирам, за да разбера дали и колко заведения работят. Защото ако ще трябва да стоим с още 300 човека 4-5 дни в един лоби бар няма смисъл да си хвърлям парите.
Важното е да е красив интериора на хотела, защото навън почти няма да излизаме.
Понякога може да е само слънчево, но в повечето случаи поне 2 дни вали като из ведро.
Аз гледам винаги лошия вариант, ако дойде добрия /само слънце/ добре дошло.
Да има освен основен ресторант поне още една възможност за хранене по всяко време на деня, за да не се съобразям с фиксираните часове на хранене в основния ресторант.
Да има поне още две три заведения, в които да се отпуснеш и в тях да има всички видове напитки от концепцията, а не те да са само в лоби бара.
Съобразявам се с националния състав на почиващите.  Ако в него основно почиват примерно хора от Иран, Азърбейджан или други азиатски държави, лично аз няма да се чувствам толкова добре колкото с европейски туристи.  Извинявам се за това, ако засегна някого.
Някои предпочитат хотела да е руско говорящи ориентиран, други- английско, трети-немско.
Съобразявам се с големината на стаята и обзавеждането, защото голяма част от времето ще прекарваме в нея.
Почти никога не избирам най-евтината стая, защото няма да се чувствам добре в нея. Говоря за средния клас хотели, за високия клас и най-евтината стая е класи над другите хотели по големина и обзавеждане.
Чета задължително отзивите за този период на годината, за да разбера дали ще е топло в хотела, дали се изпълнява зимната концепция или не и т.н.
Избирам хотела и по това дали ще има достатъчно и разнообразна зимна анимация или не. Скъпите хотели имат бюджет за развлекателни програми и затова в тях винаги е доста по-интересно. Бюджетните хотели се справят със собствени самодейни сили, които почти на никой не са интересни.
Важно е да има голям СПА център, да има хубава зона за отдих в него, хамами и сауни има във всички хотели. Да има голям вътрешен басейн и почти задължително външен отопляем, който е продължение на вътрешния. Защото е едно да излезеш от вратата на външния басейн и СПА центъра директно на външния отопляем басейн, а съвсем друго да минеш 100-200 метра навън гол през януари.
Важно е къде се намира хотела, дали има наблизо град, в който може да се разходиш и разнообразиш. Хубавото е, че пред повечето големи хотели има таксита и цената им съвсем не е висока. Десетина евро до най-близкия град.
Спирам дотук с критериите, които са важни за нас при избор на зимен хотел, защото стана дълъг поста, за което се извинявам.
Надявам се, че поне на няколко човека ще внесе малко по-голяма яснота при избора на зимен хотел.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 3 938
съвсем лично мнение , но целите и изискванията за зимна почивка/хотел и парти за ЧНГ са доста различни . За купон трябва голяма група българи в отделни зали , голям купон , шампанско , музики , танци , фойерверки , абе купон
В автобуса са се качвали малки групи по 5 - 10 - 15 души и са ги присаединявали към турски групи с турски манджи , музика , табиети и   даже по чаша шампанско е нямало .Хубаво е хотела разбира се да има вътрешен отопляем басейн и СПА . Ние на практика това го постигаме като питаме в Емералд къде те ще са за ЧНГ защото  голяма част от състава им се събират в някой хубав хотел в Турция , за самите служители  е безплатно като бонус от агенцията и партньори и със сигурност гледат да е с хубава програма , меню , екстри ........ Веднъж в Tusan Beach Resort Hotel групата беше към 4-500 души с няколкостотин деца от всякакви калибри Simple Smile

# 608
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Роже, както винаги когато чета твоите коментари до последния детайл описваш нещата страхотно.
Благодаря ти за отделеното време.
Стана ми ясно какво да търся за зимната почивка.
Ние сме били за Нова година в Джакаранда и останахме много доволни.
Имаше от всичко и беше весело.
Тази година аз също попитах нашия туроператор къде ще бъде и за това се съгласих да сме в този хотел Santai Femily Resotr.
Видях, че стаите са малки в основния корпус, видях басейна че се запопля.
Не сме били в Белек до сега, и нз къде се намира. Дали наблизо има магазини или нещо да се види.
Ние сме в категория  55-60 години, но нито купоните, нито танците, или музиката ни са чужди. Просто си ги обичаме!
Имаме още малко време до края на м.септември да решим дали да ходим с групата в този хотел.
Много съм благодарна на мнението ти!

# 609
  • Мнения: 232
Благодаря, Роже, ще разгледам предложенията ти. Ние бяхме 2019-та в Delphin Be grand в Лара и бяхме много доволни от храната и самия хотел. Но нищо повече. Само ядем и лежим. А сме почитатели на СПА и басейните и ни се искаше нещо в тази насока. По всяка вероятност ще пътуваме с Емералд и ще погледна дали предлагат някой от хотелите, които ти си препоръчал.

# 610
  • Мнения: 1 029
Искам да попитам, някой знае ли актуални цени на мостовете: Yavuz Sultan Selim Köprüsü и Osmangazi Köprüsü.
И още- те отделно ли се плащат или минават с HGS 

# 611
  • Варна
  • Мнения: 96
Здравейте , планираме почивка в Сиде, без деца сме и се чудим между хотелите Svador TOP Kapi, Vonresort i Ali Bey Clube. Ще съм благодарна за препоръки и съвети. До сега не сме били там. И имате ли отзиви за аренция Aratour?
За първи път ще пътуваме с нея. Благодаря!

# 612
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Тази година аз също попитах нашия туроператор къде ще бъде и за това се съгласих да сме в този хотел Santai Femily Resotr.


ТОЧНО , там е чалъма да се залепиш за туроператора щото те си нагласяват хубавото и веселото Simple Smile
Иначе хотела си е на хубав плаж Kadriye на 10 тина км. от града ама долу горе на час минава долмуш , лятото и по често , зимата не знам на колко .

# 613
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Искам да попитам, някой знае ли актуални цени на мостовете: Yavuz Sultan Selim Köprüsü и Osmangazi Köprüsü.
И още- те отделно ли се плащат или минават с HGS 
Не знам само моста колко е, предполагам около 85 лири, на на 28.08 прибиране от Анталия с минаване приз Афион, Кютахия, Измитски зарив, мост Явуз Султан Селим, Одрин ни струваше 202,5 лири. Сто такси са ни удържани, но мисля, че тези 84,5 лири Kurnaköy-Odayeri
 са за учаснъка на моста. Ние имаме стикер и никъде не сме плащали в брой.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 1 882
Благодаря много за мнението ти  peterky 2002.
Имаме време до края на септември да решим.
Ако някой прояви интерес за този хотел и знае да пише.

Общи условия

Активация на акаунт