На море в Турция - тема 75

• 63 952
  • 735
  •   1
Отговори
# 330
  • София
На връщане спряхме в Одрин, специално проверихме колко лири ни остават  - имаше останали 60 лири. Значи сме изхарчили 690. Като и на отиване и на връщане третият мост - Явуз Султан селим и Османгази.

# 331
Здравейте ! Да се разпиша и аз.
Ние миналата година Ноември месец направихме ранна резервация чрез Версо Травел за AQUASIS DELUXE RESORT в Дидим. Заминаваме на 9 Септември.  Единствено сега малко съжалявам, че трябваше да гледаме за самолет, а не за автобус,  защото 18 часа и кусур не са никак малко , то аз ще откача от толкова път ....
Имате ли наблюдения към този турооператор?

Аз за първи път ще излизам от България и ще ходя в чужбина и то на почивка и страшно много се вълнувам и губя търпение.

Надявам се искрено , че времето ще е чудесно, защото сега съм във Варна и е хладно и ветровито и много не става за плаж, поне за мен .
Надявам се плажа им да е хубав, за да се насладя и на морето, а не само на басейни.

Притеснявам се много откъм храната ! Защото аз съм изключително капризен човек и не ям никакво месо , освен свинско. Турците пък никакво свинско не предлагат и честно казано си мисля,че ще се върна поне с 5-10 кг надолу ако го карам само със салати и плодове ...

За парите колко да обръщаме, идея си нямаме с приятеля ми. Извадих си специално карта Револют, за да обръщам на момента парите , но разбрах,че пък там май не ползват пос терминали и няма банкомати.
Засега сме решили да имаме 200 Евро и 3 000 лири , като един куфар ще ни е багажа и един куфар празен ще вземем, за да може да минем да напазарим дрехи , колкото да напълним втория куфар, нали били евтини....

Ами това е , ще се радвам на съвети и мнения.

# 332
но разбрах,че пък там май не ползват пос терминали и няма банкомати.

И терминали има и банкомати колкото щеш. През 2020 се наложи да тегля пари от банкомат в хотела (Swandor) с карта от ДСК. И такса не ми взеха, и курса беше по-добър от този по който бях купил лири от България.

# 333
  • София
Ние миналата година Ноември месец направихме ранна резервация чрез Версо Травел за AQUASIS DELUXE RESORT в Дидим. Заминаваме на 9 Септември.  Единствено сега малко съжалявам, че трябваше да гледаме за самолет, а не за автобус,  защото 18 часа и кусур не са никак малко , то аз ще откача от толкова път ....

Аз за първи път ще излизам от България и ще ходя в чужбина и то на почивка и страшно много се вълнувам и губя търпение.

Надявам се искрено , че времето ще е чудесно, защото сега съм във Варна и е хладно и ветровито и много не става за плаж, поне за мен .
Надявам се плажа им да е хубав, за да се насладя и на морето, а не само на басейни.

Притеснявам се много откъм храната ! Защото аз съм изключително капризен човек и не ям никакво месо , освен свинско. Турците пък никакво свинско не предлагат и честно казано си мисля,че ще се върна поне с 5-10 кг надолу ако го карам само със салати и плодове ...

За парите колко да обръщаме, идея си нямаме с приятеля ми. Извадих си специално карта Револют, за да обръщам на момента парите , но разбрах,че пък там май не ползват пос терминали и няма банкомати.
Засега сме решили да имаме 200 Евро и 3 000 лири , като един куфар ще ни е багажа и един куфар празен ще вземем, за да може да минем да напазарим дрехи , колкото да напълним втория куфар, нали били евтини....

Евро не ти трябват, само и единствено обменете лири и където има възможност плащате с карта. А колко да обмените си е лично ваша работа и никой не може да ви каже. По големите молове, Мигроси, Кипи, Дефактовци, Вайвайкики става с карта. Версо са много добри, рейсовете са почти нови Сетри, широко м/у седалките, има нет, кафе, вода, кола, бира, поне тия двата на които съм се возил, предполагам, че няма да ползват наети.

# 334
Здравейте! Може ли някой да ми помогне с отзив за CRYSTAL WATERWORLD RESORT - BELEK , имали автобуси до Анталия . Хотела е на 50 км. от самия град. Миналата година почивах ме в Swandor Hotels & Resorts Topkapi Palace страхотен хотел. Но стоиш само в него. Нямаше бусчета, автобуси имаше, но никой не искаше да ни вземе. Такси до самия град 100 евро. Единствено отидохме до легендите и тамошния МОЛ отромна територия.Прекрасно място за пазар.
Искани се тази година поне до самия град да отидем да го разгледа ме . Въпроса ми е :
1. Има ли траспорт- градски,бусчета ?
2. Ако има, откъде може да си закупим карти за транспорт?
3. Интересни забележителности ?

Благодаря ви ! Хубава почивка на всички !

# 335

Хотела е супер , агенцията е една от най-добрите в България, с хубави и широки автобуси се пътува. За храната има голямо изобилие , риби , салати, плодове, десерти, не споменавам меса, защото са телешко, овчо, пилешко, пуешко, патица, дори пъдпадъци сме яли там. На мен лично ще ми е трети път там , като предишните всичко беше на топ ниво. Ще сме по едно и също време от 10 септември , но ние сме със собствен транспорт. За пари както са Ви посъветвали, с карта е най-изгодно и сигурно , стига да има достатъчен лимит. Плажа е пясъчен, времето ще е с нас, въобще ще си прекараме чудесно , Вие , Ние и още поне 200-  250 българи според мен.

# 336
  • Стара Загора
Здравейте,на 2 септември ще пътуваме за Сиде през вторият мост на Истанбул мислим да минем , с междинна нощувка в Ескишехир та се чудя колко лири трябва да заредя стикера за пътните такси.Ще съм Благодарна за помощ.
Къде ще сте в Сиде? Ние тръгваме за Сиде / в Камелия Фулия сме/ на 3-ти, като по същият път - нощувка в Ескишехир

# 337
Здравейте!

Имам резервация за края на септември във Фетие.
Хотел CLUB LETOONIA FETHYE.
Ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления за хотела
и за зебележителностите, които могат да се разгледат в този район.

Хубав ден на всички!

# 338

Браво, страхотен избор. Пожелавам Ви  много весело.. Ще Ви хареса много, а и аква сис, е  як хотел. Препоръчвам ви турския ала карт. Лично на мен ми хареса, единствено там, от всички който съм била по ходели те до сега. Обичам детайла и там го имаше от чинийката до покривка, та и вкуса 😂. По магазините смело с карта и лири. Евро, за хотела или орг. екскурзии. Ние също сме в очакване, утре вечер сме на старта вече. Желая да всички лек и без проблемен път. И да се върнем всички с невероятни положителни емоции, че да ни топлият зимата 🏄‍♀️😂😂

# 339
О , благодаря Ви , олекна ми Heart
Радвам се,че от първия път съм избрала правилният турооператор.
Разбира се ,като се върна ще разкажа за преживяванията и впечатленията ми!
Благодаря , че ме успокоихте, че мога и с карта да се разплащам.

Стара планина,  ние точно на 10ти вече ще сме в хотела. Значи ще се видим евентуално там!

# 340
  • Varna, Bulgaria
Здравейте,на 2 септември ще пътуваме за Сиде през вторият мост на Истанбул мислим да минем , с междинна нощувка в Ескишехир та се чудя колко лири трябва да заредя стикера за пътните такси.Ще съм Благодарна за помощ.
Къде ще сте в Сиде? Ние тръгваме за Сиде / в Камелия Фулия сме/ на 3-ти, като по същият път - нощувка в Ескишехир
В Сиде ще сме, във Вонресорт.

# 341
Здравейте! Може ли някой да ми помогне с отзив за CRYSTAL WATERWORLD RESORT - BELEK , имали автобуси до Анталия . Хотела е на 50 км. от самия град. Миналата година почивах ме в Swandor Hotels & Resorts Topkapi Palace страхотен хотел. Но стоиш само в него. Нямаше бусчета, автобуси имаше, но никой не искаше да ни вземе. Такси до самия град 100 евро. Единствено отидохме до легендите и тамошния МОЛ отромна територия.Прекрасно място за пазар.
Искани се тази година поне до самия град да отидем да го разгледа ме . Въпроса ми е :
1. Има ли траспорт- градски,бусчета ?
2. Ако има, откъде може да си закупим карти за транспорт?
3. Интересни забележителности ?

Благодаря ви ! Хубава почивка на всички !
Здравейте, и ние сме в този хотел от 7.09. За транспорт до Белек открих информация в нета за бусчета, които минават недалеч от хотела и са на 20минути. Не пишеше в колко часа е последното. Мисля да разпитам на място. Също тази година плануваме да посетим легендите и през деня. Оценявам всяка информация в тази връзка. Предварително благодаря на отзовалите се!

# 342
  • линията между противоположните крайности
Heart EyesSunglasses
Здравейте!

Имам резервация за края на септември във Фетие.
Хотел CLUB LETOONIA FETHYE.
Ще съм благодарна, ако някой сподели впечатления за хотела
и за зебележителностите, които могат да се разгледат в този район.

Хубав ден на всички!

здравейте. избрали сте  приказният рай на Фетие. хотела се води клуб-летония, както знаете.  аз бях юни и  сън не ме хваща, че не мога още веднъж да отида до там, защото  са ми ограничени времевите възможности. избрахме си   т.н. Bungalow land view, а не хотелската част. беше нещо неописуемо,  беше една  едноседмична приказка. Летония е на полуостров и  е изключено да се тревожите за шезлонги, чадъри и пр. съоръжения. там...в Летония  се чувстваш значим. обслужването и по заведенията и по плажа и по басейните е  повече от перфектно. анимацията също е на ниво, защото и без да имаш желание за каквото и да било, аниматорите правят така, че да участваш и във водната аеробики и в ДАРТС-а, и във водната топка и  къде ли не. по всяко време на деня има занимания. има Спа център с всички екстри, има спортен комплекс с всички екстри, има  арт център, в който можеш да твориш сам, има   йога, има мини голф. какво ли още няма. за храната: има няколко ресторанта, два от които са ала карт, но  храната навсякъде е  обилна, вкусна, изтънчена и каквото ти дойде на ум. има   храна за хора с глутенови проблеми, има места, на които можеш сам да си направиш салати. а бе...няма недостиг на шезлонги и чадъри, защото морската ивица е необятна, поддържана  и втрещяващо чиста. навсякъде те гледа и обслужват като най, ама най-специалния гост. до високите вилички има три асансьора, които   приличат на фуникуляри и които те отвеждат до мястото на вилата ти. от обяд, та  чак до тъмно работи  сладкарница със сладоледи, пасти, торти, баклави и  каквото си помислиш,  плюс кафета и чайове. през деня навсякъде работят   дневните барове, в които  можеш да пиеш  всичко, което съществува като алкохол и безалкохолни,  коктейлите ги оставям настрана, защото  барманите правят чудеса. да не пропусна - рибния ресторант,  прекрасния moonlight ресторант, гьозлеме ресторанта...няма изброяване. всяка вечер в театъра има представления и той е пълен до дупка, защото аниматорите са едни вълшебници - от акробати до супер качествени актьори . имам още много да разказвам, но нямам време сега. ако нещо Ви интересува- питайте ме и ще ви отговоря.  сега, в 2022 г.   осъзнах какво е  да бъдеш обслужван като  бял човек, без да имаш грам притеснения от нищо и от никой, осъзнах, че съм загубила толкова много...и нерви, много лета и  още повече пари в южното черноморие, в което  ходя от 15-20 години. сега като чуя думата ЛЕТОНИЯ, полудявам, че няма да мога да отида поне още веднъж тази година в това вълшебно кътче на Фетие. пропускам да разкажа за Олудениз, Саклъкент, водопада, долината на пеперудите, защото няма да ми стигнат два дни да пиша. ЧУДЕСЕН ИЗБОР СТЕ НАПРАВИЛИ. ПОЗДРАВЛЕНИЯ ! Heart

# 343
А всъщност какво означава а ла карт? Не намирам в интернет. Не е ли същото като ол инклузив ?

# 344
santeria, много ти благодаря за всичко споделено! Blue Heart
Успокоих се, защото аз организирах почивката, за мен и мои приятели.
До сега, от 2011 година, с малки изключения ходим на почивка в Турция, но във Фетие ще бъдем за първи път.
Резервацията ни е от 22.09.
Две години ходим края на септември, началото на октомври в Сиде и времето беше прекрасно.
Дано и сега да случим на хубаво време.
Още веднъж благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт