На море в Турция - тема 75

• 63 951
  • 735
  •   1
Отговори
# 570
peterky2002, сърдечно благодаря!

# 571
Привет на всички. Бих искала да помоля за актуални впечатления от хотел ЛОНГ БИЙЧ РЕЗОРТ-Алания. На нас ни предстои почивка там в края на септември и всички вкъщи се вълнуваме. Благодаря предварително!

# 572
  • Пловдив
Някой с резервация за Нова Година?
Ние след като се върнем от нашата почивка ще мислим за НГ, живот и здраве.
Предлагат оферта за хотела, който предстои да посетим, а той е Алхамбра. Ако ни хареса и впечатли, може и да го резервираме. Не обичаме да повтаряме хотел, за това питам и за други хотели.

# 573
  • София
Някой с резервация за Нова Година?
Ние след като се върнем от нашата почивка ще мислим за НГ, живот и здраве.
Предлагат оферта за хотела, който предстои да посетим, а той е Алхамбра. Ако ни хареса и впечатли, може и да го резервираме. Не обичаме да повтаряме хотел, за това питам и за други хотели.
Аз вече направих и платих резервацията за Нова година, тоест 7 дни в хотел в Белек, но седмица след Нова година.
И тази седмица като цена, в която включвам хотела, полета с Пегасус от София до и от Анталия с по 20 кг. чекиран багаж+ ръчен / ако беше само с ръчен 10 кг. щях да махна 50€ от крайната цена/, трансферите летище хотел летище, застраховка и т.н. ми излезе точно 1500€ за двама човека.
Ако трябваше да отидем на Нова година с чартърен полет през агенция в същия този хотел цената / с включена Новогодишна вечеря, най-досадната част в повечето случаи/за 4 нощувки щеше да ни излезе 1850€. Ако вместо 7 бях резервирал  4 нощувки пак с полетите и трансферите, цената щеше да ми е 940€, тоест двойно по-малко.
Пиша всичко това, защото съм сигурен, че тук има много хора като мен, които са с ограничен бюджет и не могат да си позволят да плащат скъпо, след като могат да платят два пъти и половина по-евтино за абсолютно същия хотел, пътуване, трансфери, застраховки и т.н. Просто пътуването трябва да е седмица след най-високия сезон за годината и да пътуват самостоятелно

# 574
Привет от Ефталия Марин🙂 Пристигнахме снощи вечерта към 19 часа, загубихме повече от час на летище Анталия(имаше доста полети и лудницата с багажа беше пълна) После около 30 минути чакахме представителката на Каланит турс да обиколи всички автобуси за трансфер за да раздаде брошури за инфо срещата. Последно бяхме тук 2019 по същото време, отчитам промени и все са минус. Апартаментите разполагаха с по два мини бара, вече е един. Сейфовете бяха два, и те са станали един на две стаи( не е жизнено важно, но ние идваме за 4-ти път и прави впечатление) дистанционно те за климатиците и то едно на две стаи. Наложи се да търся камериерка снощи за хавлии, че имаше два броя а ние сме 5 човека. Асортимент на вечеря/закуска е направо на 1/3(никой обаче няма да остане гладен абсолютно гарантирано) машините за кафе, чай, сок също са съкратени, като брой. Здраво са заложили на платени забавления за децата(преди нямаше толкова много избор) Времето е прекрасно, пързалките и плажа са тук и всичко останало е без значение🤣така каза детето и ние сме съгласни. С нагласа сме за една страхотна почивка.

# 575
  • софия
Привет от Ефталия Марин🙂 Пристигнахме снощи вечерта към 19 часа, загубихме повече от час на летище Анталия(имаше доста полети и лудницата с багажа беше пълна) После около 30 минути чакахме представителката на Каланит турс да обиколи всички автобуси за трансфер за да раздаде брошури за инфо срещата. Последно бяхме тук 2019 по същото време, отчитам промени и все са минус. Апартаментите разполагаха с по два мини бара, вече е един. Сейфовете бяха два, и те са станали един на две стаи( не е жизнено важно, но ние идваме за 4-ти път и прави впечатление) дистанционно те за климатиците и то едно на две стаи. Наложи се да търся камериерка снощи за хавлии, че имаше два броя а ние сме 5 човека. Асортимент на вечеря/закуска е направо на 1/3(никой обаче няма да остане гладен абсолютно гарантирано) машините за кафе, чай, сок също са съкратени, като брой. Здраво са заложили на платени забавления за децата(преди нямаше толкова много избор) Времето е прекрасно, пързалките и плажа са тук и всичко останало е без значение🤣така каза детето и ние сме съгласни. С нагласа сме за една страхотна почивка.
Чакам с нетърпение цялостното ви впечатление! Ние сме от 08.10.
Може ли подробности за храната, може и на лично?

# 576
С риск да досадим на другите ще отговоря тук(защото темата е за това, освен за как да резервираме една година по-рано и колко са таксите по моста и тунела) За храната, нищо специфично. Снощи беше турска вечер, много сиропирани десерти дори кюнефе и катмер, разядки, дюнер, телешки пикантни кюфтета, чиг-кюфте(чак съм учудена, че имаше). Доста плодове(дини, пъпеши, грозде, круши,нектарини, праскови, джанки, портокали). Ние не се прибираме от острова и се храним в ресторантите там😁 да не избягат пързалки те. Предимно джънк фууд, салати, скара, плодове а, паста правят на място. Много е удобно и не се налага да тръмбоваме до хотела. Ами това е общо взето, забавлявате се до дупка и не се вглеждате в дребните детайли. Ще си изкарате супер😉🙂

# 577
Вчера се прибрахме от Ефталия Марин. Полетът беше на ALK, резервирахме през Емералд. За час и 15 мин бяхме в Анталия, полетът е от Варна. Оказа се, че на летището не могат да намерят подходяща стълба за самолета и стояхме в самолета 45 минути.
Пристигнахме в хотела в 19:30 ч. Единствен минус, който мога да отчета е храната. Няма голямо разнообразие. Един ден имаше само риба - херинга, печена на плоча. Това за мен е голям минус. Били сме и в хотел  4* и там храната беше къде, къде по....., а и риба всеки ден. Определено основните куцат. На следващата вечер, след херингата, явно им беше останала, имаше херинга в сос една тава, личеше, че беше от снощната. Детския бюфет е винаги спагети...На острова храната много се хареса на децата. Пица, бургер, дюнер, крилца тип КФС. За алкохола нищо не мога да кажа, не сме по пиенето. Чистотата е ок. Стаята ни се миеше всеки ден, чисти кърпи всеки ден, зареждаха бара до краен предел, че и върху него ( Пепси, миринда, Севан АП, вода), има сет за чай и кафе в стаята. На втория ден се прибираме около 14 ч, дъщеря ми ще спи и какво да видим стаята ни беше разбита. На леглото имаше оставени кърпа и очила, които не са наши. На пръв поглед нищо не липсваше. Дадоха ни друга стая, но ние бяхме шокирани и още се чудим защо, как, кой... На острова е рай за децата, но вечер почти всичко е платено, има само няколко бара АLL, всичко друго - детски кът, колички разни, пуканки, памук, уличка с магазинчета има, сладолед е платено. Всички са много любезни. Най- големия ужас за мен беше, че вечерта преди да тръгнем започнах да повръщам, дали летния вирус или от храната, не знам. Не питайте как се прибрах. Взеха ни от хотела в 6:40 сутринта. На летището бяхме в 8:45, а полетът ебеше в 11:30. Мислех догодина да отидем в Океана, но сега много се чудя. И тези полетни разписания, губят се първия и последен ден, а с две деца с автобус не ми се мисли. Ако нещо Ви интересува - питайте.

# 578
Вчера се прибрахме от Ефталия Марин. Полетът беше на ALK, резервирахме през Емералд. За час и 15 мин бяхме в Анталия, полетът е от Варна. Оказа се, че на летището не могат да намерят подходяща стълба за самолета и стояхме в самолета 45 минути.
Пристигнахме в хотела в 19:30 ч. Единствен минус, който мога да отчета е храната. Няма голямо разнообразие. Един ден имаше само риба - херинга, печена на плоча. Това за мен е голям минус. Били сме и в хотел  4* и там храната беше къде, къде по....., а и риба всеки ден. Определено основните куцат. На следващата вечер, след херингата, явно им беше останала, имаше херинга в сос една тава, личеше, че беше от снощната. Детския бюфет е винаги спагети...На острова храната много се хареса на децата. Пица, бургер, дюнер, крилца тип КФС. За алкохола нищо не мога да кажа, не сме по пиенето. Чистотата е ок. Стаята ни се миеше всеки ден, чисти кърпи всеки ден, зареждаха бара до краен предел, че и върху него ( Пепси, миринда, Севан АП, вода), има сет за чай и кафе в стаята. На втория ден се прибираме около 14 ч, дъщеря ми ще спи и какво да видим стаята ни беше разбита. На леглото имаше оставени кърпа и очила, които не са наши. На пръв поглед нищо не липсваше. Дадоха ни друга стая, но ние бяхме шокирани и още се чудим защо, как, кой... На острова е рай за децата, но вечер почти всичко е платено, има само няколко бара АLL, всичко друго - детски кът, колички разни, пуканки, памук, уличка с магазинчета има, сладолед е платено. Всички са много любезни. Най- големия ужас за мен беше, че вечерта преди да тръгнем започнах да повръщам, дали летния вирус или от храната, не знам. Не питайте как се прибрах. Взеха ни от хотела в 6:40 сутринта. На летището бяхме в 8:45, а полетът ебеше в 11:30. Мислех догодина да отидем в Океана, но сега много се чудя. И тези полетни разписания, губят се първия и последен ден, а с две деца с автобус не ми се мисли. Ако нещо Ви интересува - питайте.
Значи правилно съм ориентирана с критиката😐безкрайно ми е неприятно, много харесвам Ефталия, като верига. Усещам, че Емералд ще продължат да губят клиенти от Варна заради полетите(часовете). Ние също ще прескочим Океан за до година. Ще се радвам да поддържаме връзка тук в групата и да си сверяваме часовниците.

# 579
  • софия
С риск да досадим на другите ще отговоря тук(защото темата е за това, освен за как да резервираме една година по-рано и колко са таксите по моста и тунела) За храната, нищо специфично. Снощи беше турска вечер, много сиропирани десерти дори кюнефе и катмер, разядки, дюнер, телешки пикантни кюфтета, чиг-кюфте(чак съм учудена, че имаше). Доста плодове(дини, пъпеши, грозде, круши,нектарини, праскови, джанки, портокали). Ние не се прибираме от острова и се храним в ресторантите там😁 да не избягат пързалки те. Предимно джънк фууд, салати, скара, плодове а, паста правят на място. Много е удобно и не се налага да тръмбоваме до хотела. Ами това е общо взето, забавлявате се до дупка и не се вглеждате в дребните детайли. Ще си изкарате супер😉🙂

На острова има и барове от инклузива или си плащате? Това, което се плаща как е като цени?

# 580
На острова има платени барове и инклузивни(на тях има алкохол, който също се плаща 6евро е цената на повечето коктейли)

# 581
  • sofia
.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2022, 00:00 от Tюркоаз

# 582
  • София
В рамките на няколко часа, четейки отзиви за няколко хотели (висок клас+тук от Ерос) хората говорят за диария и повръщане. Мен лично това много ме тревожи винаги и това е една от причините да избягваме и нашето море. Дали е масово, имате ли наблюдение? Дали не спада нивото на хигиена в края на сезона? Особено с малко дете това е меко казано неприятно.

# 583
И така , обещах да пиша моите първи впечатления като за човек, който за първи път излиза от България.
Пътуваме с Версо травел , с нас бяха Нели и Драго. Драго е изключително добър и внимателен шофьор , изключително съм доволна от карането му. На мен не ми става лошо , но като влязохме в Турция шофьорите се смениха и седна да шофира един турчин. Завоите ги взе все едно сме в бързи и яростни , имахме чувството, че ще излетим  , на мен ми призля... някакъв ужас беше. Да , автобуса наистина имаше зареден бар, но се плаща ако искате да пиете нещо . Ние си носихме,  затова и не ползвахме тази услуга.
Много са коректни Версо , пас бихме се възползвали от техните услуги и програми. Не ми хареса, че пътувахме над 10 часа,  това си е доста път все пак. Обмисляме от тук нататък при възможност направо самолети и да си спестим мъките. Дадохме им отзиви и се надяваме да помислят в тази насока , да пуснат самолети във Варна и София.
На границата беше кошмар.  Като излизахме от България стояхме сигурно 4 часа някъде , защото сканираха всеки човек , всеки куфар ... на връщане минахме за няма и 30 мин и беше добре положението. Малко се разочаровах, че не спряхме в Измир, Одрин и т.н. ,където ни обясняваща и разказваха , поне да разгледаме , но може би трябва да е отделна програма и затова се бързаше да се приберем.
Улиците по пътищата са невероятни,  а не като в България дупка до дупка .
Сега относно аквасис.
Изключително разочаровани сме от организацията на Адем!
Първо платихме за шопинг за пазарчета и храм на Аполон.  Казаха ни да се качим в даден автобус, качихме се и накрая се оказа , че автобуса е грешен . Сменихме няколко автобуса , докато намерим пътя за обратно,  платихме излишни разходи , а парите не се върнаха. Изтървахме половината от офертата , защото ни взеха от друг хотел с други туристи и видяхме единствено пазара на златото... другото го изтървахме. Добре , като знаеш колко човека са записани за дадена екскурзия , защо не се брои ? Защо се тръгва и не се изчаква ? Изобщо нулева организация.. и на всичкото отгоре и ни подвеждат и ни качват в грешния автобус !
Записахме се за гмуркане. Там бяхме 20 мин по-рано от уречения час и стояха близо 1 час и се чудихме защо никой не идва. Обадихме се отново на Адем, който ни уверяваше,  че ще дойде ,но вместо това ни навика, че отново сме били "изпуснали" автобуса . Изпрати за нас кола , отидохме на гмуркането и се върнахме. Записахме се и за разходка с корабчето. Единствено само там мина всичко безпроблемно .. на това корабче , никакви приказни заливи не видях, просто острови. Аз си представях райски кътчета, екзотика , нещо по-така.. поне водата беше топла и се къпахме. На това корабче направиха уникален обяд. Много ми хареса. Обяда беше макарони с магданоз, домати и чесън. Ако намеря такава рецепта бих си сготвила вкъщи.
До тук с ескурзиите.
Почвам за хотела по същество .
Бяхме настанени в сънсет тераса. Веднага ни настанили , още при пристигането ни. Момчетата с голф количката, веднага ни закараха с багажа до стаята и ни настаниха. Стаята беше уникална , всеки ден ни сменяха хавлиите, зареждаха ни мини бара , чистят , изобщо не мога да се оплача. Голяма и просторна стая. Терасата е на много много удобно място е разположено в хотела , тъй като е близо до морето, басейна , ами театъра. Въобще центъра на всичко.
Морето не ни хареса , пълно с камъни.
Басейна беше голям и хубав , но много студена вода. Водата в морето беше по - топла от басейна ! Възползвахме се активно от аквапарка и пързалките.
Имахме карти за хавлии. Всеки ден си взимаме като ходим на басейна и всяка вечер ги връщаме. През деня можеш ако искаш и 1000 пъти да ги смениш за сухи кърпи , никой няма да направи проблем. Това е чудесно и ми хареса !
Постоянно има програма за шоута, игри , забавления и състезания . Т.е. дартс, стрелба,  парти в басейна,  аеробика,  танци и т.н. много ми хареса това и активно участвах.
Има магазинчета в хотела.
Идваме до частта за храната и ол инклузив. Ами нищо не ми хареса ! Буквално цяла седмица бяхме на спагети и салата. Единствено закуската е топ и опитвахме всеки ден различни неща и не можем да се оплачем.
Всяка вечер има тематична вечер , това е идейно и много хубаво . Т.е. останах с впечатлението , че е интернационална кухня , но не я приготвят както трябва. Например имаше вечеря за Мексико , такосите бяха някаква пародия. Имаше вечер за Италия , нямаше пици и спагети,  които да са ала италиана и да са по-различни от обичайното,  което го има всяка вечер и без да е вечер на Италия ! Общо взето интернационална кухня ама приготвено по турски начин .
Обяда и вечерята , каквото и да взема да опитам не ми харесваше. Каймата не знам с какво я правят , дали е от агнешко или просто твърде много подправки има , изобщо не ми понася , затова започнах да избягвам абсолютно всичко тяхно с кайма и месо. Иначе е вярно ,че има огромен и богат избор на храна.

Ала карт ресторант. Избрахме Италия. Ами абсолютно същото като яденето,  каквото и в хотела. Даже и не разбрах какъв беше замисъла и идеята на този ресторант... не е нещо по-различно. Надявах се да сервират от всичко по - малко , за да опитаме колкото се може повече италиански ястия , а то какво... избираш от меню ,където има 10 реда ,като ястията са като всяка друга вечер в хотела и ги сервират в чиния точно с 2 хапки , все едно си пеленаче! Ако някой се наяде с 2 хапки аз съм пас ! Иначе красиво беше сервирано,  поднесено , все едно мистър шеф го е правил , но красотата не храни човека. Simple Smile
Като цяло пак бихме повторили,  хотела е чудесен.

Обмисляме да следим офертите и да се запишем за догодина,но в Бодрум и този път не за 7 , а за 10 нощувки. Не ни стигна почивката.
Ще разгледам кои хотели са най-добрите и си заслужават в Бодрум.

Последна редакция: нд, 18 сеп 2022, 01:56 от Butterfly:3

# 584
Понякога представите и реалността се разминават🙂Аквасис е един наистина добър хотел. Ще срещнете по-добри и по-лоши хотели, сега нямате база за сравнение все още.

Общи условия

Активация на акаунт