Камъни в жлъчката - тема 9

  • 33 116
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Три месеца след операцията и за трети път се появи силна болка отново в дясно на мястото на жлъчката, отпред и отзад. Ходих на гастро, гледа ме, всичко е наред, няма причина за болката?!? Висок ALAT и GGTP.
Иначе хапвам всичко като избягвам пърженото и мазното.

# 46
  • Мнения: 1 291
Мечка Малинарка, забравих да спомена проблемите ти с кожата. За пръвпът чувам от теб за такова нещо при това без да ядеш сладки и мазно. Странно.

Ензимите ми са EnziMill. Имат една камара храносмилателни ензими и спря да ме боли вдясно. Преди да започна да ги пия не можех да хапна почти нищо без да ме свие. Започнах ги, защото съм срещала мнения, че е добре да се приемат след операцията. Не ги пия на всяко хранене, само ако ме заболи. Пих ги 2-3 дни, болката отмина и ги спрях. Но за всеки случай си нося един блистер в чантата. Не знам какво ще ме изкуши, докато съм навън.

Ето тези две мнения от фб ме ориентираха:
Скрит текст:

JBravo, ако искаш и ти пробвай. EnziMill има много повече ензими от Мезим или креон, помага за преработването на много повече видове храни.

# 47
  • Мнения: 3 483
Разбрах те. Аз нямам проблем със стомах и храносмилане, поне засега, нямах и след първата седмица след операцията. Засега няма да прибягвам до тях, защото така като гледам...до живот ще се пият, а и мисля, че всяко излишно привнесено нещо в организма кара тялото да спре или намали производството му, телата ни са по-умни от нас))).  Разбира се, като има нужда, както е в твоя случай, това не подлежи на коментар. Аз съм имала само два пъти болки и тежест вдясно. И двата пъти са били след прекаляване с количеството храна, не с вида й. Намерила съм си количеството сега и като го спазвам, съм ок, няма тежест. Ама...ще видя и моите показатели какви ще са като ида при ОПЛ.

Спрях киселото мляко от 2 дни да видим какво ще стане с моите пъпки по лицето... Ако не е мляко, значи ще е хормон))))). Не помня в живота си да съм яла всеки ден кисело мляко, нищо чудно от това да е. Даже по принцип го ям 3-4 пъти годишно, и то на таратор. Но след проблемите нали не можех почти нищо друго, та взе, че ми хареса...

# 48
  • Мнения: 1 291
J Bravo,  още нещо се сещам да опиташ. Сутрин на гладно чаша вода с 1-2 с. л. ябълков оцет. Най-добре домашен. В чужбина имат и такива желирани бонбонки. Много хора споделяха, че им помагат. Освен това е хубаво да се хапват ябълки.

Това GGTP означава, че има органна повреда. Така ми казаха, защото съм със съмнение за таласемия и беше под въпрос дали не натрупвам желазо в далака или в черния дроб. А висок ALAT това не значи ли, че дробът е омазнен. Въглехидратите също са проблем в такъв случай. Първият гастроентеролог, с когото се консултирах, когато разбра, че постя каза, че трябва да се погрижа да приемам достатъчно протеини през този период заради омазняването на дроба. Да не отварям дума пък за скритите мазнини, които са навсякъде - шоколад, сладолед, бисквити, кашкавал, сирене...

Дано откриеш какъв е проблемът при теб!

Мечка Малинарка, да, точно. Ако не се налага, колкото по-малко химия, по-добре.

# 49
  • Мнения: 86
Ще се гръмна с този черен дроб вече..
Сега нали трябва да се слабее и да се спортува,  съм се заела...
Ейй като взе да ме боли в дясно тоз дроб,  направо вече ми писна.

# 50
  • Мнения: 3 483
Рязкото отслабване също товари черния дроб. На мен ми се "скараха", че съм свалила 10 кг за месец и половина...сякаш имах избор, нищо не можех почти да ям от кризи.

Може да се взима карсил или друг хепатопротектор, и червено цвекло, ако ви понася. Билката синя жлъчка - също.

# 51
  • Мнения: 705
Някой след операция на жлъчка имал ли е хипатит С?

# 52
  • Мнения: 1 291
Joy Simple Smile, как го усещаш? От упражненията ли те боли, от вида храна, от преяждане? Мен ме боли, когато правя упражнения с гирички. Ако съм прекалила с количествата храна и се усуквам, за да направя някое упражнение също.

lavaca, хепатит С, с който се заразяваме по кръвен път?

На мен ми се случи да ми пожълтеят очите веднъж. Бях се нахвърлила на едно мазно месо предната вечер. Уж хапнах малко, но явно се попретоварих тогава.

# 53
  • Мнения: 86
mama Barba,  май повечко се понатоварих със спорта и ме подпря.  Не спазвам кой знае каква диета в момента,  но е факт,  че не ми е тежко на стомаха.  Но сега съм отпуск,  ям по - малко и не съм стресирана.

# 54
  • Мнения: 705
Joy Simple Smile, как го усещаш? От упражненията ли те боли, от вида храна, от преяждане? Мен ме боли, когато правя упражнения с гирички. Ако съм прекалила с количествата храна и се усуквам, за да направя някое упражнение също.

lavaca, хепатит С, с който се заразяваме по кръвен път?

На мен ми се случи да ми пожълтеят очите веднъж. Бях се нахвърлила на едно мазно месо предната вечер. Уж хапнах малко, но явно се попретоварих тогава.

Да

# 55
  • Мнения: 3 483
Joy Simple Smile, как го усещаш? От упражненията ли те боли, от вида храна, от преяждане? Мен ме боли, когато правя упражнения с гирички. Ако съм прекалила с количествата храна и се усуквам, за да направя някое упражнение също.

lavaca, хепатит С, с който се заразяваме по кръвен път?

На мен ми се случи да ми пожълтеят очите веднъж. Бях се нахвърлила на едно мазно месо предната вечер. Уж хапнах малко, но явно се попретоварих тогава.

Да

На лапароскопия ви е преливана кръв?

# 56
  • Мнения: 705
Joy Simple Smile, как го усещаш? От упражненията ли те боли, от вида храна, от преяждане? Мен ме боли, когато правя упражнения с гирички. Ако съм прекалила с количествата храна и се усуквам, за да направя някое упражнение също.

lavaca, хепатит С, с който се заразяваме по кръвен път?

На мен ми се случи да ми пожълтеят очите веднъж. Бях се нахвърлила на едно мазно месо предната вечер. Уж хапнах малко, но явно се попретоварих тогава.

Да

На лапароскопия ви е преливана кръв?

Не, но се случвало след  операция

# 57
  • Мнения: 3 483
За пръв път чувам такова нещо... Това е вирусна инфекция, някой трябва да я е привнесъл (по един или друг начин) или да е била хронична и сега да се активира...

# 58
  • Мнения: 1 291
И на мен ми стана любопитно. От заразени инструменти можело да се получи, прочетох в интернет.

Честно казано, добре, че преди операцията не се информирах за всичко, което би могло да се обърка. Бях супер позитивно настроена и въпреки това предишната вечер неволно се притесних. Добре, че тогава писах тук и ме успокоихте, много ми помогнахте.

# 59
  • Мнения: 3 483
Ужас! Хубава работа! Не съм толкова наивна да смятам, че всичко е до дупка стерилно, ама чак пък инструментите....

Общи условия

Активация на акаунт