Миризма на тютюн в матрака

  • 461
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте!

Преди няколко седмици се нанесох в новото си жилище под наем. Усещах странна миризма, когато си лягах, и не можех да определя точно какво ми е неприятно. След това пътувах и след седмица се прибрах, когато влязох в спалнята, усетих силна миризма на цигарен дим и установих, че това е каквото съм усещала и преди.

Пердета, хавлии, дрехи - всичко мирише добре. Единствения проблем е на леглото - възглавници, завивки, чаршафи - всичко. В крайна сметка разбрах, че матрака е напоен с миризма на цигарен дим и тя се пренася и върху спалното бельо. Нямам финансовата възможност за нов матрак в момента, та се надявам някой да има съвет относно как да се справя с този проблем.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 332
Пръскаш матрака добре с пулверизатор с вода, после ръсиш обилно със сода. Обилно, поне 6-7 пакета. Чакаш 4-5 часа и осмукваш с прахосмукачка.
Спрей за текстил за миризми, протектор и си ти.

# 2
  • Мнения: 1 264
Свържи се с наемодателя, да подмени матрака. Как ли пък не, ще спиш в "чужд" матрак, още повече напоен с миризма на цигарен дим.

Въобще, какви са тия наемодатели, които не сменят матрака, като сменят наемателите? Гнус.

# 3
  • Мнения: 4 047
Въобще, какви са тия наемодатели, които не сменят матрака, като сменят наемателите? Гнус.

Абсолютно нормални наемодатели, част от 100% от наемодателите, които не сменят матраци, докато от тях не излезе нов живот.

# 4
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Свържи се с фирма за пране на мека мебел и нека го изперат професионално, но да знаеш, че след прането остава леко влажен и е хубаво да дойдат сутринта за да може да изсъхне напълно матрака до вечерта.

# 5
  • Мнения: 111
Благодаря на всички за отговорите. Мисля да си викна фирма, не е скъпо и предполагам ще е по-ефикасно отколкото ако аз сама мажа със сода и вода.

Иначе досега където и да съм живяла под наем, леглата са си били със използвани матраци. И аз да бях наемодател, и аз нямаше да го подменям редовно, ако няма нужда. Може би на негово място бих се погрижила поне да е чист и да не мирише... 😁 А те явно само са го обърнали и са сметнали, че това решава проблема. Чудя се дали да говоря с него или просто сама да се справя с проблема.

# 6
  • Мнения: 1 264
Мисля да си викна фирма...

Чудя се дали да говоря с него или просто сама да се справя с проблема.

Говори. Той да плати фирмата. Не знам какъв клас се водят тези жилища, в които един матрак се ползва от поколения наематели. Семейството ми отдава от 1000 години жилища и винаги сменят матрака или новите наематели си купуват, който си го взимат след това (ако имат големи притенции и капризи).

# 7
  • Great Britain
  • Мнения: 2 213
Наемодателя би трябвало да отстрани проблема.За негова сметка.

Общи условия

Активация на акаунт