Какво да правя при запек на бебето?

  • 4 546
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако даваш сокчета вече- дай круша! Ако не даваш - мини на друго АМ, но задължително се консултирай с педиатър преди това.

# 16
  • Мнения: 1 186
Това с термометрите и аз знам че не е хубаво да се прави защото бебчетата били свиквали така да ги изакваш Rolling EyesАз лично съм го прилагала няколко пъти когато бебка беше на около 4 месеца и дано не ми се налага да го правя пак Naughty

Ами всъщност дъщеря ми не свикна - от бебе не съм й прилагала този метод. В едно съм сигурна обаче - ако имам второ дете и то се запече - не бих се поколебала да използвам термометъра. По-гот е сигурно да си тъпча детето със всякакви отвари и лечебни храни Sick
Всеки си гледна точка.....аз казвам какво са ми казвали  Peace....Вече е въпрос на избор как да помогнеш на бебчо при такава ситуация

# 17
  • Мнения: 429
Смених млякото, всъщност смених 3 млека, докато намеря това, което й пасва ... и край на запека  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 354
Смених млякото, всъщност смених 3 млека, докато намеря това, което й пасва ... и край на запека  Simple Smile


И при нас така стана Whistling

# 19
  • Мнения: 315
Опасно е с термометри  Rolling Eyes,ако вече сте захранени  ,дай сок от круша ,пюре от сини сливи ,масажирай корема .
Peace
Peace
Аз мога да добавя само успокояващия чай с лайка на ХИП. Дори и сега малко се запича от кашичките или някои пюренца, но този чай много ни помага!
Успех...един съвет:  избягвай термометърната "клизма", а за мушкато и свещичка, и др подобни методи забрави Simple Smile

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 590
аз правих отвара от овесени ядки и прибавях водичката в млякото. Винаги действаше, бебка си ако всеки ден.

# 23
  • Мнения: 63
дуфалак дуфалак днеска срах утре пак

# 24
  • Мнения: 391
Трябва да се смени млякото. На нас ни помогна Омнео ,но при различните бебета е различно.
А докато намеря точното мляко,два пъти ползвах термометър и два пъти  -мушкато,но за мушкатото взех много предпазни мерки и е дълго за обяснения. За термометъра - почистих го със спирт и използвах мек  бебешки крем ,с който намазах върха. Правят се въртеливи движения по стените на ануса и не бива да се вкарва много навътре.Трябва да се действа много внимателно и не бива да се прилага повече от два-три пъти. Добре е някой  който вече го е правил да ти помогне,но да не е някоя чевръста и невнимателна баба .
А ако бебето е по -голямо и вече е захранено е добре да му се даде сок от круша или сини сливи ,а може и пюре .На по-големите бебчета изписват и "Дуфалак".Аз лично съм против такива лекарства,но приятелката ми ми  каза ,че на нейното бебче на два месеца му изписали и тя го дала само веднъж ,като за щастие няма неприятни последици от това .
Дано бързо намерите точното мляко ,за да не се налага да търсите други начини за справяне с проблема .

# 25
  • Мнения: 6 461
Не съм прибягвала до термометър и мушкато никога Crossing ArmsНе е желателно Stop
При запек съм давала на децата ми :
сокче от круша
две кафяни лъжички доматен сок
Дуфалак
сини сливи-може сок ,може и пюре

Общи условия

Активация на акаунт