за свекървата да поговорим????

  • 6 005
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
виж,ние с моята живеем в една къща на различни етажи разбира се , но от опит знам че колкото и да е добронамерена приятелки с нея не може да бъдем...Разлика във вижданията ,а и каквото и да прави ,въпреки че доста ми помага ,винаги ще си остане майка на мъжа за който си се омъжила и един вид си и отнела Така че не се впрягай излишно,аз когато не искам да слушам съветите й , просто и го казвам или не и обръщам внимание Simple Smile Най- добре далече от очите  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 118
забравих да кажа ,че трябва да я подготвиш от рано ,да знае до каде може да се бърка,защото като бебчо се роди нещата наистина се променят Действай отсега

# 17
  • Мнения: 1 170
Ами мога само да кажа Welcome in the club  Mr. Green . Все едно за мойто свеке говориш. Ама ние си знаехме номерата от преди раждането. Та аз й бях поставила въпроса ребром: ако не слушаш, знаеш колко лоша мога да стана  Twisted Evil .
Извън майтапа, наистина спокойно и кротко й казах преди да родя, че за да можем да си съжителстваме нормално и безаварийно, отсега да му мисли, защото много добре знаех на какво е способна. Тя много обича да контролва нещата  Crossing Arms . А на мен това ми  е любимото Crazy . Отначало, разбира се, тя реши, че претисненията ми са безпочвени и няма да ми се бърка. Но стечението на обстоятелствата й доказа, че не е точно така (взе отношение при една съседска мама Mr. Green ), та чак се учуди как наистина била еди к'ва си... Laughing
Поговори човешки с нея. Вярно, че хората не сме свикнали с директните разговори, но след първоначалната изненада има шанс да се позамисли  Peace

# 18
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
4opi, мисля че момичетата имат право, да се опиташ някак така да поговорите , че тя да те разбере и да  не те напътства постоянно. Имай предвид, че  след като бебчо се роди, ще бъдеш непрестанно недоспала    и уморена Tired, така че ама изобщо няма да ти е до нейните съвети и акъли.  Най-добре , по-далече да сте , ако има начин  Hug

# 19
Нормален диалог и свекърва Thinking-Две несъвместими неща!!! ooooh!Добре че се виждаме рядко.

# 20
  • Мнения: 176
Нормален диалог и свекърва Thinking-Две несъвместими неща!!! ooooh!Добре че се виждаме рядко.
  не е така аз със моята свекърва се разбиам иделно,много си помагаме взаимно,ходиме си на кафе ,на пазар заедно,даже работехме заедно.А когато бебчо се роди и до сега (не че е минало много време) никога не е напавила нещо без мое съглаие(примерно за да му направи чай ме е питала дали да направи дали да му даде има ли нужда отнего и т.н.т)С гордост мога да кажа че има и дори свекърви

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз съм малко раздвоена #Crazy , при нормални условия с моята свекърва се разбираме много добре дори очудващо(като се има предвид че май съм много зле настроена към свекървите Twisted Evil като съдя по взаимоотношенията на майка ми и баба ми).
Моята свекърва за сега не се меси много но има още месец най малко докато се роди бебо.
Аз чета много и от сега искам  да съм запозната и да имам изградено мнение по основните въпроси за бебетата за да мога да се противопоставя ако се наложи и  то обедително  Naughtyзащотото и на мен малко ми омразна да слушам "преди така.. ", "преди онака" Но мисля че ще се справя.
НЕ се влияй много от нейното мнение и през едното влязло- през другото излязло и успех  bouquet

# 22
  • Мнения: 259
Аз пък ще ви изненадам - страшно обичам моята свекърва!

Тя е уникален човек и с радост приемам всичко казано от нея, а тя е доста интелигентна и възпитана жена... Та...чакаме бебето само...


А за да не ти се бърка - просто й кажи, че така не искаш или не си съгласна, за да се усети...в крайна сметка детето си е твое...

# 23
  • Мнения: 262
Моята свекърва много ми помага и не прави нещата на своя глава, когато става въпрос за отглеждането на детето. Майка ми много повече ми дава съвети - и желани, и нежелани.
Аз така знам. Два остри камъка брашно не мелят. Ама май съм случила и на свекърва.

# 24
  • Мнения: 3 092
Такива съвети не търпя.Изслушвам ги , но след това правя това , което аз искам да правя и смятам за правилно.Може и малко грубо да звучи , но е факт.
Тук не визирам само свекърва ми - визирам и майка ми и леля ми , па дори ако щеш и комшийката.
Просто без много да обясняваш дай да се разбере че тези неща са ти неприятни и не вярваш в тях.
Бях в 9-тия месец като отивах да се подстрижа и свеки ме среща и ми казва - ама нали знаеш че не бива да ходиш и аз я питам защо и тя за да не му отрежат пишката  Shocked аз и припомних че така или иначе внучето и е момиче , независимо от това че тя желае внук и и казах че това по принцип са глупости.Няма мек начин , по който да мога да изразя мнението си за тези неща. Rolling Eyes
Жалко е че след  като родиш и живеете заедно ще стане ад под небето за теб ако все ти дава акъл , така че и кажи от сега да не го прави.Твърдо и категорично.Иначе ти се качват на главата и хоро играят там  #Cussing out

# 25
Ох незнам кое е по-добре-дали това секървати от време на време да ти дава акъл или като мойта пълна незаинтересованост. Хайде към мен да проявява такива чувства както и да е-все пак съм снаха,ама към детето.....ей това не го разбирам.
За цялата бременност 9 месеца -тя НЕ се обади нито веднъж да попита как съм (живеем в различни градове)
Роди се малката принцеса и пак не се обади-да каже поне едно честито.
Дойде да ни види когато малката стана на 3 месеца и то след като попитах мъжа ми-тази баба от камък ли е?Та това дете все пак е нейна кръв.
То напарво си вкарах автогол като заговорих че не е дошла да ни види. Явно мъжа ми й се е обадил и тя дойде. Един уикенд все едно че имах да гледам две бебета а не едно. ..............
Незнам какъв човек е-никога не сме живели заедно,никога не съм я обидила.Откакто сме се оженили съм я виждала 5-6 пъти и то когато ние сме ходили на гости.....
ООООООО забравих да кажа ,че след гостуването си, ни заяви че следващия път когато ще се видим е на рожденния ден на малката,ама не уточни за кой рожден ден-може би за абитурентския й бал Grinning А бе то да не знае човек да се ядосва или да се радва в случая

# 26
  • Мнения: 1 104
Ние с моята свекърва горе - долу се понасяме. Виждаме се рядко и затова нямаме много спорове. Е като й отидем на гости, много от нещата които прави ме дразнят, но гледам да се премълча. Като реши тя да дойде у нас , играе по мойте правила. Но да си призная съм щастлива , че не сме заедно.
Мога да ти дам само една препоръка - да не я слушаш много много. Като ти говори се прави, че я слушаш пък после, прави каквото ти си знаеш.

# 27
  • Мнения: 2 015
Няма спасение Weary!Ще става по лошо newsm61!

# 28
  • Мнения: 5 362
Изслушвай я,а после си прави каквото ти си решиш и знаеш. PeaceИначе трябва да се изпокарате,няма начин.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Изслушвам я и за някой неща и спестявам моето мнение,но често си казвам какво мисля и не се съобразявам с нейните наставления.Тя обаче не се отказва,ама пей си Пенкеле....

Общи условия

Активация на акаунт