Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 47

  • 72 657
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • София
  • Мнения: 3 098
Много любима салата с босилек и бобови ❤️🥗

# 737
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Ето я и моята супа, застроена само с жълтък. Цветът е такъв заради запържените в мазнина моркови.


Предварително изваждам яйцата от хладилника, да станат почти на стайна температура. Когато супата е готова, махам от котлона и оставям за 5 минути да се охлади. Пред това време разделям жълтъци от белтъци и в жълтъците слагам мъничко сол и няколко капки оцет. След това разбърквам и лека полека при постоянно бъркане слагам по няколко капки от течността на супата в жълтъците. Когато сместа при жълтъците стане около един пръст започвам да сипвам по-смело по-голямо количество, но на тънка струйка и бъркам в една посока. Когато течността стане повече, да речем към 500 мл, започвам да слагам по черпак пак с постоянно бъркане. След това с постоянно бъркане пак в една посока връщам в супата, бъркам още няколко минути и готово. Тенджерата със супа не трябва да е върху топлия котлон, а да е на хладна повърхност.

# 738
  • Мнения: 15 316
Зелена салата с рукола, сварена киноа, чери домати, авокадо, нар, синьо сирене.
Дресинг - зехтин, лимон, чесън, сол, дижонска горчица, редукция от нар:

Цяло печено пиле в марината на фурна:

Крилце или кълка?! И двете, и двете! Wink Yum

Пп Към застройката за супа винаги добавям лимон или лимонтузу срещу пресичане. Понякога я правя само от яйца и лимон, друг път от яйца, к.мляко и лимон. Отдръпвам супата, изчаквам малко, темперирам и добавям. Вярно е, че не трябва да се слага капак, защото от топлината яйцето се пресича.

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 22:18 от Джаста Праста

# 739
# 740
  • София
  • Мнения: 8 563
Благодаря на озовалите се! Май открихте проблема, ще гледма скоро да потвърдя и току-виж и аз да покажа някоя супа Grinning Не ми е проблемът в темперирането - аз просто си я оставям на котлона, докато застройвам и после даже и капак й слагам (леко открехнат е, де, ама я затваря определено).

# 741
  • Мнения: 15 316
Определено супата трябва да е отместена от котлона и да не се затваря изобщо с капак след темперирането. Grinning

# 742
  • София
  • Мнения: 8 563
Има-няма 20 години откак си готвя сама и го научих от форума Grinning Да ми разправят после, че това било просто клюкарник Grinning

# 743
  • При децата ми
  • Мнения: 6 066
Има-няма 20 години откак си готвя сама и го научих от форума Grinning Да ми разправят после, че това било просто клюкарник Grinning

Абсолютно съгласна съм! Макар и това с капака да го научих от един познат, а и аз готвя от 20, че повече години.
Много неща съм научила от форума! Smiley

# 744
  • София
  • Мнения: 15 466
Ще има ли нова тема?

# 745
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Добър вечер! Отдавна не съм снимала нищо, а не съм спирала да готвя.
Памук кифлички със сладко от ягоди и със сирене.

# 746
# 747
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Нов месец, нов сезон, НОВА ТЕМА.

И както обичам да казвам вземете си чашата с кафе или чай, а защо не и вино за тези, които ще влязат тук привечер и заповядайте в новата ни тема. 
Пожелавам на всички една топла и уютна есен! Ухаеща на печена тиква, канела и джинджифил...само някакви си  85 дни остават до Коледа...аз лятото си купих формички за коледни сладки, защо пък да не ги приготвя през есента Wink

Общи условия

Активация на акаунт