Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 34

  • 25 594
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 789
Здравейте, честито бебе. Разкажете малко повече, колко кърмения на ден имате, през какъв интервал, има ли нощна пауза, от двете гърди ли суче бебето?
Иначе старайте се да няма пауза от над 4 часа между хранията, давайте двете гърди като ако още мрънка след втората, върнете на първата. Абсолютно възможно е да си имате предостатъчно кърма, а бебето да мрънка, защото се е уморило да суче, а след първата силна струя трябва да положи повече усилие. Връщайте отново на гърда, шишето както казвате е малко капан, защото хем свиква на лесното, хем компрометира количеството от гърда.

# 736
  • Мнения: 174
Мерси, момичета. Ами мисля, че е намаляла, защото гърдите не ги усещам така напрегнати и тежки както преди няколко дни. Ако пробвам да стисна - има, но не е много - не е да пръска мляко от гърдата, както беше. Тя се буди на 3 часа почти по часовник и на поискване й давам. Станат ли към 4 я разбуждам, иначе не. Вечер пак е така - има хранене към 12-1 , после към 3-4 и в 6-7. Просто като плаче много и се дразни явно трябва да продължавам да я държа, а аз няколко пъти давах в такъв момент адаптирано, защото пищеше. Отделно имаме тука драма с пъпа, че й е клампиран много далеч и падна на 16 ден, сега пък май има още малко да доизсъхне и аз много го мисля и се притеснявам и мисля, че от там също попрецаках нещата.
Почти на всяко хранене предлагам и двете гърди. Ако видя, че започва да се ядосва и да я изпуска гърдата - сменям. Лявата я хваща във въздуха, дясната е голям зор 😁 не знам защо. Може би нещо не я слагам там добре.

# 737
  • Мнения: 1 901
Може ли да препоръчате отхрачващ сироп за кашлица, който е съвместим?

# 738
  • Мнения: 6 789
Мерси, момичета. Ами мисля, че е намаляла, защото гърдите не ги усещам така напрегнати и тежки както преди няколко дни. Ако пробвам да стисна - има, но не е много - не е да пръска мляко от гърдата, както беше. Тя се буди на 3 часа почти по часовник и на поискване й давам. Станат ли към 4 я разбуждам, иначе не. Вечер пак е така - има хранене към 12-1 , после към 3-4 и в 6-7. Просто като плаче много и се дразни явно трябва да продължавам да я държа, а аз няколко пъти давах в такъв момент адаптирано, защото пищеше. Отделно имаме тука драма с пъпа, че й е клампиран много далеч и падна на 16 ден, сега пък май има още малко да доизсъхне и аз много го мисля и се притеснявам и мисля, че от там също попрецаках нещата.
Почти на всяко хранене предлагам и двете гърди. Ако видя, че започва да се ядосва и да я изпуска гърдата - сменям. Лявата я хваща във въздуха, дясната е голям зор 😁 не знам защо. Може би нещо не я слагам там добре.
С напредването на кърменето напрягането на гърдите и дискомфорта изчезват. Това не значи, че кърмата намалява, просто тялото свиква с кърменето и гърдите се нагаждат с ритъма на бебето. Абсолютно естествен процес. В един момент гърдите са напълно меки и се втвърдяват само ако много закъснеете или изтървете хранене.
За пъпчето, не се психирайте, на моето второ бебче падна много късно, май след 20ти ден, почиствайте добре със спирт след баня, ако се налага педиатър ще ви изпише Оксикорт и бързо ще мине.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 10:18 от Radeva-87

# 739
  • Мнения: 1 804
Съншайн, гърдите са напрегнати само в началото. И то е предимно оток, а не от кърма. С времето все по-добре ще се чувстват и няма да болят Simple Smile Това не означава, че има проблем с кърмата.
За другото са дали вече съвети.

Може ли да препоръчате отхрачващ сироп за кашлица, който е съвместим?

Нашият семеен лекар ми е казвал, че всичко подходящо за бебета е подходящо и за мен. Скоро се наложи да пия сироп за кашлица и пих Стодал, него пих и бременна. Хомеопатичен е, имайте предвид. Най-добре е лекар да ви изпише подходящ сироп след преглед, според вида кашлица.

# 740
  • Мнения: X
Sunshine, не е нужно да са напрегнати гърдите, още по-малко от тях да пръска мляко Simple Smile Това не означава, че няма кърма. Но с интервал 3-4 часа за 20-дневно бебе, наистина може да намалява. Много е голям интервала за такова малко бебе. Опитайте на 2 часа и махнете АМ. Вероятно спи по-дълго, ако има жълтеница или заради АМ, тъй като то засища за по-дълъг период.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 09:47 от Анонимен

# 741
  • Мнения: 2 275
Мога само да се присъединя към горните мнения, само за интервалите смятам, че е индивидуално, защото познавам жени, кърмили успешно през три часа от самото начало. Но не вреди да я слагате и по-често на гърда. Все пак ако еднократно спи 4 часа нощем не е проблем, по това клето съм чела. Ако въпросното додаване на АМ е вечер - имайте предвид, че е естествено гърдите дя не са толковя пълни вечер, пролактинът е най-висок нощем и сутрин, и има един спяд следобед след 5 докъм 9 часа. За бедя точно тогава бебетата имат нужда от успокоение и сучат учестено. Прочетете и са т.н клъстерно хранене, също може да ви се случи. Иска се търпение, но пък кърменето е къде къде по-лесно с времетп от приготвянето на млека.
Гърдите постепенно омекват, напасват се, не може постоянно да са напрегнати, в началото са препълнени, затова млякото така “хвърчи”.
Напомням, че признаци за намаляла кърма могат да са памперсите и лошото наддаване, като то се следи на тридневен принцип. Другото е мноого трудно да се прецени. За успокоение вижте се с добър консултант, винаги препоръчвам платен и с препоръки, ама в сравнение с опаковките АМ ще излезе пак по-евтино. Да ме прощават доброволните консултанти, но съм си патила.

# 742
  • Мнения: 1 804
Интервалите са индивидуални, да. Аз от ден 1 кърмех на 3часа. Не съм имала проблеми с количествата. Детето е ма 10м и още кърмя (вечер).

# 743
  • Мнения: 151
Може ли да препоръчате отхрачващ сироп за кашлица, който е съвместим?
  Мисля, че Стодала може да Ви свърши работа, и доколкото си спомням е съвместим с кърменето.

# 744
  • Мнения: 174
Много благодаря на всички 🤗 Мисля, че долу горе се регулираха нещата. Пия чая на Лактеса, едни билкови хапчета, които ми препоръчаха, на Хималая. Само снощи в 12 буквално изпадна в истерия и дадох АМ - винаги това ни е проблвмното хранене - в 12-1 вечерта. Иначе цял ден е на кърма и имаше наакани и напишкани памперси и спа доста. Жълтеницата мина вече. Старая се постоянно  да я слагам на гърда. А за да е на по-кратки интервали, значи да я будя?

# 745
  • Мнения: 2 275
хм странно е, защото в 12-1 пролактинът вече трябва да се е повишил доста, но ако всекидневно давате АМ в този час нормално е кърмата да намалее. Опитайте в следващите дни, да кърмите и да се изцеждате след това в този час, би трябвало проблемът да се реши. Иначе причини за истерия при бебенцата може да има много, дали не спи отделно в кошарка?

# 746
  • Мнения: X
Не е необходимо да я будите Simple Smile Ако махнете АМ, тя ще започне да се събужда по-често. Ако пък си спи така и на кърма, би следвало да е ок, все пак 4 часа интервал освен нощем, през деня не допускайте по възможност. Нощем нека си спи колкото иска, имайте предвид, че някои бебета тогава предпочитат пък повече да си похапват, тъй като производството на кърма е най-засилено тогава, та това АМ нощем може и малко да бърка работата, но пак е въпрос на предпочитания. Ако го оставите пък, вероятно ще спи по-дълго и спокойно нощем, което е ок за вас. Зависи как ще се настроите Simple Smile

# 747
  • Мнения: 549
Здравейте,
Моето бебе днес отказва лявата гърда. С дясната няма проблем. Предлагам лявата винаги първа днес, но няма резултат. Изцеждам се след сукане, за да я стимулирам все пак. Друга поза не помогна.
Какво да правя? Sad

# 748
  • Мнения: 6 789
Здравейте,
Моето бебе днес отказва лявата гърда. С дясната няма проблем. Предлагам лявата винаги първа днес, но няма резултат. Изцеждам се след сукане, за да я стимулирам все пак. Друга поза не помогна.
Какво да правя? Sad
Отказва я след като вече е сукало или по принцип, дори и гладно? В един момент моите деца започнаха да се наяждат само от едната. Другата първо при нужда леко изцеждах, за да не св пренапряга, после свикна гърдата и просто ги редувам на хранене, от едната суче, от другата на следващото хранене. Ако я отказва и гладно, сложете го в посока все едно ще суче от предпочитана гърда, но вместо нея, дайте другата.

# 749
  • Мнения: 1 804
Здравейте,
Моето бебе днес отказва лявата гърда. С дясната няма проблем. Предлагам лявата винаги първа днес, но няма резултат. Изцеждам се след сукане, за да я стимулирам все пак. Друга поза не помогна.
Какво да правя? Sad

Имах същия проблем към 3месец. Отшумя за седмица. Нищо не помогна.

Общи условия

Активация на акаунт