Хитринки за всякакъв случай - 32

  • 36 537
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 890
Във фризера или в камерата е по-лесно, като замръзне тая дъвка се изронва и не остава нищо, с минимум занимавка.

Зависи къде си. Wink В чужбина, в прелестен европейски град, детето ми седна на пейка и му се залепи дъвка отзад. Нито е да се върнеш до хотела да се преоблечеш, нито пък има фризер там. Тогава ледчето, което взех от първото заведение, което намерих, свърши чудесна работа.
Точно същото ми се случи на любимия ленен панталон преди няколко месеца в един такъв град (писах в темата после). Ами на място позчистих с ръка колкото можех. Като се върнах си го изпрах на 40 градуса с концентриран прах за цветно Ариел и нямаше и помен от дъвката, която една седмица си преседя в куфара.

# 721
  • Мнения: 27 947
Натка, на нашите пише 1:2 и 1:3 (препоръчително съотношение 1:3). Но всъщност си зависи основно от това какъв течен сапун ще използваш за разреждане с вода- ако е гъст, 1:3 ще е ок, ако е по-рядък- тогава слагай 1:2 направо.😃

# 722
  • Мнения: 13 775
Не го знам какъв е, всички марки са ми непознати и хванах първото дето ми се изпречи, затова ще е с налучкване и все ще стане Grinning Като че ли не е рядък, то ще се чуе.

# 723
  • Мнения: 27 947
Aз на око ги преценявам дали са по-течни или по-редки...😃

# 724
  • Мнения: 307
Здравейте! С какво почитвате керамичните котлони, аз чистя с медикс за керамика, обаче има едно петно, което винаги си седи Sad

# 725
  • Мнения: 2 388
А аз имам вече не едно петно и нямат изчистване. В началото с Медикс, а после с разни професионални и др.под., но не и не. Стоят си.

Последна редакция: чт, 13 окт 2022, 10:39 от anra

# 726
  • Мнения: 307
Много тъпо,защото аз веднага след ползване чистя!

# 727
  • Мнения: 2 388
И аз не чакам до другия ден, но това са фактите.

# 728
  • София
  • Мнения: 10 630
Здравейте! С какво почитвате керамичните котлони, аз чистя с медикс за керамика, обаче има едно петно, което винаги си седи Sad

Препаратът на Хейтман

# 729
  • Мнения: 2 448
И след него остава петно - при нас е като кръг на котлоните.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 469
И вкъщи бяха станали такива петна, които с никакъв препарат не се махаха. Кръг около външния "ръб" на котлона. Накрая ми писна и с един нож започнах да ги стържа - всичко падна и не останаха драскотини. Оказа се, че са загорели налепи, въпреки, че чистя веднага.

# 731
  • Мнения: 2 448
Добре де, а шпатулките за почистване на керамични котлони помагат ли в тази ситуация?

# 732
  • Мнения: 2 457
Аз със шпатулка надрах котлона на едно място. Също чистя с върха на нож, но супер внимателно, почти без натиск.
Момичета, кажете с какво да почистя гранит. Сигурно много е писано назад, но с търсачката не мога да открия. Има жълтеникав цвят около кафе машината, въпреки че го чистя ежедневно. Има и потъмнял ръб на канта.
Купих професионален препарат, но ми се струва, че нищо не върши.
Преди него го мих с два нови обезмаслителя, обикновено го чистя с Мелио, но от месеци насам сякаш вода има в него и взех други.
Чудя се дали да не го намажа с Вениш или някаква Окси паста.
Може ли да му навреди?

# 733
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
И вкъщи бяха станали такива петна, които с никакъв препарат не се махаха. Кръг около външния "ръб" на котлона. Накрая ми писна и с един нож започнах да ги стържа - всичко падна и не останаха драскотини. Оказа се, че са загорели налепи, въпреки, че чистя веднага.
Понякога просто стъклото на керамиката си променя цвета. При моите така е само един - най-ползваният. Чистих, стъргах и киснах с какво ли не - вижда се, че стъклото е почистено, но някак цветът е променен. Това, поне след моите опити, не може да се оправи.

# 734
  • Мнения: 2 979
Някой купувал ли е кислородната белина - дават я за почистване на загорели съдове?

Общи условия

Активация на акаунт