Почивка в Рила

  • 2 156
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
До школата се стига с кола. Оттам до хижа Мальовица е час преход без стръмни изкачвания. После до камъка на втората тераса още час по почти равен терен
Ако пропуснете басейна може да се разходите до Ситняково - път през гората лесен за около час. Чешма има на двореца. Ако тръгнете на отиване се оглеждайте в ляво след пистите и ще видите старата ски шанца. Гледката от върха и е страхотна, но няма парапети затова внимателно Grinning
На рилските езера е навалица, отидете рано. Не тръгвайте със стадото на запад, а ги обиколете от долната страна. От сълзата ако тръгнете към разклона камбаните в страни от пътеката има чудесен изглед към езерата.

Мога и на други места да ви пратя, но не знам способностите ви за преходи. Grinning
Скрит текст:
Утре тръгвам аз. Засега плана е в. Мальовица, Мусала през траверса на венеца, страшното езеро през х. Мальовица и евентуално за почивка - водопада. Другото в движение Joy

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На мен ми беше кеф да вървим с тълпата на езерата. Не е чак такава навалица, а и като не знаем пътя само следвахме хората. Така или иначе навалицата е само в началото, после всеки върви със свое темпо.
До Цари Мали град има много приятен детски парк, където да играят децата, нас за съжаление ни валя дъжд и не можахме да го отразим подобаващо. А и е един от 100-те национални обекти, та ни беше важно да вземем печат Laughing

# 17
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Защо не помислите и за посещение на Рилския манастир,парка в Дупница?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 158
Здравейте, използвам темата да се включа с едно питане. Не сме ходили в този регион на България, а много искаме. Доколкото знам подходящото време, особено за Рилските езера е сега, лятото. Но ние сме бая далеч /Варна/ и ще успеем да отскочим дотам през отпуската през септември, да се надяваме началото на септември. Тогава подходящо ли е за екскурзийка дотам? Или вече става дъждовно и твърде хладно? :/

# 19
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Ние миналата година ходихме за 6 септември на рилските езера и времето беше подходящо.

# 20
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Защо не помислите и за посещение на Рилския манастир,парка в Дупница?
Парка в Дупница го обмислям, да.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 676
Защо не помислите и за посещение на Рилския манастир,парка в Дупница?
Парка в Дупница го обмислям, да.
Какъв е този парк в Дупница?

# 22
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 747
Защо не помислите и за посещение на Рилския манастир,парка в Дупница?
Парка в Дупница го обмислям, да.
Какъв е този парк в Дупница?
https://pylnoshtastie.com/%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5-% … 0%BF%D0%BD%D0%B8/

# 23
  • Русе
  • Мнения: 676
Защо не помислите и за посещение на Рилския манастир,парка в Дупница?
Парка в Дупница го обмислям, да.
Какъв е този парк в Дупница?
https://pylnoshtastie.com/%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5-% … 0%BF%D0%BD%D0%B8/
Благодаря!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Момичета, не отговаряйте с цитати, дискусията става трудно четима, а е полезна и интересна.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 676
Утре пътуваме от Русе към Бели искър и Боровец.По обяд живот и здраве трябва да сме около Панчаревското езеро та питанката ми е къде да хапнем на бързо в този район, като се насладим на гледка към езерото?

# 26
  • София
  • Мнения: 13 031
Не ви препоръчвам около Панчарево, а на Искър. Щъркелово гнездо, Черната перла, Камелот.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 676
Благодаря!

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Имаше и едно 35-ти километър (не съм съвсем сигурна за името) точно до разклона за Пасарел и още едно малко по-нататък (на него даже името не му знам)-и на двете места готвят хубаво и като бях бременна редовно карах ММ да ме води там да ям.На Щъркелово гнездо е също много хубаво,там и гледка има.

# 29
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 755
направили сме резервации в хижи Малина в Боровец ( островърхите ) . Къде бихте препоръчали хранене ? Пише, че има огнище за барбекю, стават ли ? Как е храната в ресторанта ? Къде най-близо може да се пазарува или хапва, без да са космически цените ?

Общи условия

Активация на акаунт