Плащат ми под минималното

  • 2 009
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте! Имам въпрос и не знам към кой да се обърна,затова реших да пиша тук. Работя в Ирландия от почти една година.От самото начало ми плащат 9,50 евро на час. Вчера се заговорих най-случайно с колега относно парите и ме попита колко взимам. След отговорът ми той ми каза,че това е незаконно понеже чисто след всички данъци трябва да взимам 10,50 евро на час. Понеже държанието към мен е зле и от самото начало странят от мен (само шефката е ирландка,всички мои колеги са от Румъния,Полша, Сърбия....) нямаше как да знам това. Преди да тръгна от България понеже съм с агенция от тук-ми казаха че ще взимам 1700 евро. Заплатата ми е 1500 евро,понякога и по-малко. Работното ми време го промениха на 8 часа. Работя в здравно заведение.
Към коя институция трябва да се обърна за да проверя дали ме лъжат с парите? И се надявам,по някакъв начин да ми върнат парите,които съм си изработила до сега.
Писах вече на агенцията си-не ми отговаря.Скоро ще напускам,защото прекалено много започнаха да ме гърбят от работа за сметка на други. До сега стисках зъби,защото просто като се излъжеш и заминеш нямаш избор освен  докато събереш някакви пари.
Много от хората напуснаха дори медицинските лица.Адски много работа,отношението е много зле,парите са нищожни.

Последна редакция: пт, 29 юли 2022, 11:49 от Emilia2000

# 1
  • Мнения: 14 626
Да провериш на място в интернет къде можеш да се оплачеш?Формулирай в гугъл накратко и виж дали нещо ще излезе.Аз съм мяркала както си ходех по улиците,някаква организация за безплатно съдействие по правата на гражданите в ЕС,но не мога да се сетя подробности.В София е,но изобщо не мога да се сетя къде беше.

# 2
  • Мнения: 1 240
Първото нещо е да провериш посредника, агенция чрез която си заминала. Въобще как точно ви плащат, минават ли някакви пари, удръжки или др. през тази агенция? И то ако може проучи без те да разберат.

# 3
  • Мнения: 9 697
Минималната ставка е €10.50, но това не е чиста сума. Не е след удръжки. Информацията е леснодостъпна в интернет.
Сумата от €9.50 след удръжки ли е?

https://www.citizensinformation.ie/en/employment/employment_righ … inc_min_wage.html

# 4
  • Мнения: 100
Минималната ставка е €10.50, но това не е чиста сума. Не е след удръжки. Информацията е леснодостъпна в интернет.
Сумата от €9.50 след удръжки ли е?

https://www.citizensinformation.ie/en/employment/employment_righ … inc_min_wage.html
Да,получавам 9,50 след удръжките.

# 5
  • Мнения: 12 760
Явно не са в нарушение.
Ако не си доволна от работата и отношението, търси си друга работа. Така правят всички.

# 6
  • Мнения: 100
Явно не са в нарушение.
Ако не си доволна от работата и отношението, търси си друга работа. Така правят всички.
Да,така ще направя.

Общи условия

Активация на акаунт