има ли някой с проблеми на щитовидната жлеза

  • 16 267
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
благодаря ви за отговорите,но се оказва ,че май не съм за ендокринолог.повторих изследваниятаи те показват ,че имам проблеми с половите хормони,отговарят на бременност първо тримесечие,а аз не съм бременна.във вторник ще ме гледат на ехограф за промени в яйчника,засега втова се съмняват.дано се установи какво ми е,щото вече изперквам от това неведение.

# 16
  • Мнения: 3 456
благодаря ви за отговорите,но се оказва ,че май не съм за ендокринолог.повторих изследваниятаи те показват ,че имам проблеми с половите хормони,отговарят на бременност първо тримесечие,а аз не съм бременна.във вторник ще ме гледат на ехограф за промени в яйчника,засега втова се съмняват.дано се установи какво ми е,щото вече изперквам от това неведение.
Всякакви хормони се следят от ендокриногог, влючително и половите.  Peace

# 17
  • Мнения: 48
marianamama, ами ти нали си имаш лекарка  Grinning. Отговорът ти е пред очите, а пък ти не го виждаш. Там където водиш Теди трябва да отидеш  newsm10. Направи си изследванията и не се шашкай допълнително. После с тях отиди при нея преди да си започнала да вземаш лекарства. Ако тя не може да се справи сама ще те прати на специалист. Нали ти бях казала, че малката лентичка в подписа ми е благодарение на нея. И аз имах смущения в цикъла, за нервите няма да ти казвам,и т.н. Бургаските ендокринолози така и нищо не направиха, а според гинеколога ми с тези нива на хормоните не можех да очаквам да забременея, а единствено да ми спре цикъла......... Бях се сринала направо психически от тези переспективи. Добре, че навреме се опомних и не се натъпках излишно с какво ли не, защото те диагноза не поставиха, но от всеки си тръгвах с рецепта. Успех ти желая и ако искаш пиши на лични.

# 18
  • Мнения: 278
ПРИВЕТ И ОТ МЕН.ОПЕРИРАХА МЕ НА 30,11 И ВЕЧЕ СЪМ У ДОМА.3-4 МЕСЕЦА МИ СТАВАШЕ ЛОШО ПОДКОСЯВАХА МИ СЕ КРАКАТА НАПРАВО СИ ПАДАХ ПО ЗЕМЯТА ПОЛУЧИХ И НЕРВНИ КРИЗИ-ЦЯЛОТО ТЯЛО ЗАПОЧВА ДА ПОДСКАЧА ПУЛСА МИ СТИГНА ДО 140.НАЙ-НАКРАЯ СЛУЧАЙНО ЕДНА ЛЕКАРКА СЕ ДОСЕТИ ДА НАПРАВИМ ЕХОГРАФИЯ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА/ПОНЕЖЕ ТСХ ФТ3 И ФТ4 БЯХА В НОРМА/ И СЕ ОКАЗА ЧЕ ДЯСНАТА ПОЛОВИНА Е ОБХВАНАТА ОТ ВЪЗЕЛ.ТОВА ГО РАЗБРАХМЕ НА 25,10 И НАПРАВИХМЕ ОПЕРАЦИЯТА ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКОРО.
МОЯТ СЪВЕТ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВСИЧКИ ХОРМОНИ + ЕХОГРАФИЯ И САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ ЕНДОКРИНОЛОЗИ ОТ ЕНДОКРИНОЛОГИЯТА НА ДАМЕ ГРУЕВ ИЛИ ОТ АЛЕКСАНДРОВСКА.НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НЯ СЛУЧАЙНИ РАБОТЕЩИ ПО ПОЛИКЛИНИКИТЕ!!!
АЗ СЪЩО СЪМ ЗАБРЕМЕНЯХ И РОДИХ БЕЗ ДА ЗНАМ ЗА ПРОБЛЕМА С ЖЛЕЗАТА.МОИ ПРИЯТЕЛКИ С ХАШИМОТО-ВИСОКИ СТОЙНОСТИ НА АНТИТЕЛА СИ ПРИЕМАХА ЛЕКАРСТВА И СИ РОДИХА ЗДРАВИ БЕБЧЕТА.НАЙ-ВАЖНОТО Е ПРАВИЛНАТА ДИАГНОЗА И ЛЕЧЕНИЕ.
УСПЕХ  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 786
На мен ми откриха Базедова болест в началото на бременноста. Пих лекарства през цялата бременност и около 6 месеца след това. както вижадш от лентичката ми имам дете, здраво при това.

# 20
  • Мнения: 20
По всяка вероятност аз също имам проблем със щитовидната жлеза, защото ми откриха ниски стойности на FT 4 във връзка с оплаквания от много силен косопад. Още не съм правила консултация с ендокринолог, защото ми се иска да отида при някой наистина добър лекар.
Моля ви, чета че сте доволни от д-р Каменов, изпратете ми координати.

# 21
Здравей  puhi, д-р Каменов работи в ендрокринологичното отделение на Александровска болница. Телефона му е 0887726683.

# 22
  • Мнения: 20
Много ти благодаря Rusaly 2! Ще се свържа с него следващата седмица, когато ще имаме баба, която да гледа бебчо.
А някой от вас имал ли е отклонения от нормалните стойности на хормоните на щитовидната жлеза след раждане???
Дали с времето не си влизат сами в ритъм???
При мен FT4 е 11.27 при граници 12-22. Дали това е обезпокоително?

# 23
Здравейте и от мен. Изчетох целия форум и искам да споделя и моя проблем. Преди няколко дни ми откриха Тиреоидит на Хашимото, като това което ме притеснява е единствено е че нямам други симптоми освен оскъдна менструация. Изследваха ми и хормона tsh - той е в норма но имам високо ниво на антитела MAT - 800. Предписаха ми ел-тироксин и селен. В същото време планирахме бременност, но по думите на моя гинеколог при това положение трудно ще забременея. Въпроса ми е дали наистина ще имам проблеми със забременяването и колко време ще трае това леченеи? Благодаря предварително на всички, които ще отговорят!

# 24
  • Мнения: 94
Привет и от мен!  Peace

Много е разбъркан тоя форум, има 10 теми по 1 въпрос..аз не видях вашата и пуснах "Проблем със щитовидната жлеза"..развитието е, че ми изписаха днес EUTHYROX.

Имате ли наблюдения за него?

Пише сутрин на гладно 30 мин преди закуска..ми ако не ям сутрин..кво прайм? Почвам от утре сутрин..след 40 дни ще се видя пак с докторката..но утре ще разбера как ми е жлезичката на ехограф..по мое настояване Simple Smile нали са прая на доктор и аз, давам жокери нон-стоп Simple Smile

уф, марш в банята! hahaha  bath

Поздрави!   bouquet

Insatiable_

# 25
  • Мнения: 3 456
Много ти благодаря Rusaly 2! Ще се свържа с него следващата седмица, когато ще имаме баба, която да гледа бебчо.
А някой от вас имал ли е отклонения от нормалните стойности на хормоните на щитовидната жлеза след раждане???
Дали с времето не си влизат сами в ритъм???
При мен FT4 е 11.27 при граници 12-22. Дали това е обезпокоително?
Здравей, открих проблема с щитовидната жлеза именно след раждането на дъщеря си. Лекувах се при д-р Каменов. Понеже виждам, че тези две неща при нас съвпадат реших да ти пиша.
При мен ТСХ беше0.001- на практика хич го нямаше, Ф 4 не помня точно колко, но съответно беше пък много високо. Антителата ми също бяха високи. Според Каменов понякога се получавало така след бременност, но аз имах и сърцебиене, потене, слебеене, лесна уморяемост ( тук много слабо го формулирам, по-скоро тотална уморяемост, за нищо нямах сили, нито пък настроение), т.е болестта си беше налице, според него отключена от бременността. Пих хапчета близо година, после ми каза да ги спра, трябваше да ходя на всеки 6 месеца, но зелената ми тиква като се почувства по-добре и спрях да ходя. Сега пак имам такива симптоми и мисля да го посетя пак.

# 26
  • Мнения: 94
Lorka_barborka,

твоето ми прилича на хипертиреоидизъм..нисък TSH и висок Т4..?
Аз имам хипотиреоидизъм - свръхвисок TSH и нисък Т4.. newsm78

# 27
  • Мнения: 720
Здравейте  Hug
Може ли някой знаещ повече от мен да ми каже какво означава хиперфункция на щитовидната жлеза и хипофункция на щитовидната жлеза.
Благодаря предварително.

# 28
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
само да ви осведомя,4е се оказа,4е нямам проблеми с жлезата,а просто компетентните бургаски лекари не ми раз4етоха изследванията,а аз сама видях,4е отговарят на бременна.Всъщност се оказа,4е съм бременна.Сега се радвам на 3 месе4ния си сладък син Симеон.Дай боже всекиму такива резултати!

# 29
  • Мнения: 166
здравейте  и от мен 6 години се лекувам с елтироксин и резултатите са ми вече нормални мога ли да спра да го пия/?

Общи условия

Активация на акаунт