Колко АМ пият вашите бебета

  • 2 188
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 488
На нас ни казаха с всеки месец по една нула.
1месец-110мл
2месец-120мл
3месец-130мл. и т.н.
............................


И ние така и мисля че можеш всяка седмица по 10мл да си увелечиш този месец за да стигнеш 100-110мл.Ти сама си раздели милилитрите през месеца и ще видиш как да ги увеличиш във времето .Дано ме разбра и Успех

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
На нас ни казаха с всеки месец по една нула.
1месец-110мл
2месец-120мл
3месец-130мл. и т.н.
Peace

# 17
  • Мнения: 316
Моята хубавица не е критерий, защото казват, че много папка и в сравнение с други бебоци е така, но на нея й е добре и наддава нормално  Hug
Не ги гледай много тия схеми  Stop
Ние папкаме по 170мл 3 пъти на ден, а първото и последното хранене по 185мл. По схемата 100 + 10 за месец трябва да хяпва по 130мл, но ако й дам толкова ще ореве света  Joy
Иначе по тази с килограмите трябва да ядем 1/7 от теглото за ден, а тя е към 7кг вече и по тая схема трябва да пие по 1 литър на ден (200мл на хранене), което ми се вижда много все пак.
Остави го бебче да си папка колкото му е добре   bouquet

# 18
  • Мнения: 391
между 8 и 15 ден- 6 биберона  всеки от 70 гр. -общо за деня  420 гр.
на 15 дни - 6 биберона  всеки  по 80 гр. -общо  за деня 480 гр.
на 3 седмици - 6 биберона всеки по  90 гр. - общо  за деня 540 гр.
на 1 месец - 6 биберона- всеки по 100гр. -общо за деня 600 гр.

това е примерна схема  - " Аз отглеждам детето " - Лоранс  Перну -стр. 73
 различните бебчета са различни ,но някак си ми носеше спокойствие  факта ,че разполагам с тази схема.Основен ориентир обаче  беше дъщеря ми -като започнеше да изпива всеки биберон за деня до капка знаех ,че трябва да увелича количеството.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
На два месеца папахме по 150г. 5, 6 пъти на ден, сега сме на 180г. пак по 5,6 пъти - води се по детето, колкото иска толкова Peace

# 20
  • Мнения: 721
Ние папаме по 180 грама, 4 пъти на ден, през 4 часа. Сама си го определи.

# 21
Моята бебка изпива 6 пъти дневно по 100мл,за сега това и стига.В началото се притеснявах,че пие малко,тя е на 2м 1 ден.Според схемата трябва да изпива по 130мл,и се притеснявах,но бебка се чувства добре и наддава.За това според мен е по-добре да оставите детето да яде колкото си иска.

# 22
  • Мнения: 1 877
Моето Шомбе ( на 2 месеца ) яде по 150 на хранене , но понякога не му стигат и му додавам по още 30гр.

# 23
  • Мнения: 6 164
Колкото иска бебето - толкова. Трябва да му остава след ядене по малко в шишето, да не изпива всичко до капка. И не трябва да се водиш по кутията или по някакви си схеми. Всички дечица са различни, те определят количеството и времетраенето между храненията! И така е и по-лесно  Simple Smile

Това при моя син не се получи.  Tired И 1 литър да му направя ще го изпие и после в рамките на 1 час ще повръща по малко. Confused Правила съм му повече и после като се оригне - пляс! о/о 20 мл, след малко пак...

# 24
  • Мнения: 983
В момента пие по 2-3 пъти на ден по 120 мл.

# 25
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Кари е на 3 месеца и пие 170 мил. цялото, до дъно, ако има и още ще пие
Пробвах веднъж 190 мил. и тях изпи, ужас, ще вземе да стане кюфте ThinkingИ не и давам толкова много продължавам с 17о Naughty

# 26
  • Мнения: 1 986
 Ние сме на смесено хранене-изцеждам около 40-50мл.кърма/в най-добрия случай Confused/ и дохранвам с още около 30 мл.АМ-само,че бебка започна да ми повръща на фонтан 1-2 пъти дневно-педиатърката ми каза,че може би я прехранвам,но аз имам чувството,че и това количество не й стига,защото след като го изпие,продължава да отваря устенца и да търси още,като не получи повече-започва да се сърди,плаче...не зная...тя смуче много бързо и лакомо-да не би на това да се дължи повръщането Thinking-биберона е 1-ца,уж за новородени....Някоя от вас имала ли е подобен проблем?!?

# 27
  • Мнения: 708
моята беба е на 3 седмици ама на нея и 1 литър да и направи6 пак 6те го опука.
Сега и правя по 120 грама,ама и давам около 100,20 грама ми остават на края на бутилката,понеже не искам да се нагълтва с въздух  Peace

# 28
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
Ние сме на 2 м и 11 дни водя се по схемата 1 м -110мл, 2 м -120мл и тн.т сега и давам вече по 130 мл 6 пъти на ден, но рядко ги изяжда.Преди 2 дни незнам какво и стана и не и стигаха и за това реших да и дам 150 изяде ги но това беше еднократно.На следващите ядения вече и оставаха по 10-20 мл .Аз мисля че си личи кога не му стига на детето започва да огладнява по рано и става нервна.Води се по детето 

# 29
  • София
  • Мнения: 2 227
Марти от миналия месец мина сам на 4 хранения по 210 мл. Мамите са ти го написали по-горе, води се по дтето.

Общи условия

Активация на акаунт