Име за момиче с П

  • 3 893
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 850
Ехх, как съм ги изпуснала! Не са за изпускане 😁
Нека да ги повторя все пак, да не ги изпусне и авторката.

# 31
  • Мнения: 43
Момичетата, безкрайно много ви благодаря за всички предложения. Честно да ви кажа, дано да не обидя никого, но всичките ми звучат абсурдно 🤪😁🤪.

# 32
  • Мнения: 5 149
Значи си кръщавате детето с буква, различна от П Simple Smile Проблем - решение.
Както написах - не харесвам женски имена с П, тъй че подкрепям.

Последна редакция: пн, 01 авг 2022, 19:51 от Inferiya

# 33
  • Мнения: 4 850
А може би Пенка, Персефона, Петкана или Правда?

# 34
  • Мнения: 3 033
Момичетата, безкрайно много ви благодаря за всички предложения. Честно да ви кажа, дано да не обидя никого, но всичките ми звучат абсурдно 🤪😁🤪.
То, и на мен, защото както вече писах - с тази буква няма хубави имена.
Най-добре я смени с друга. 😛

# 35
  • Мнения: 12 087
По принцип, ако се спазва традицията с кръщаване на дядо/ баба, то момчето взема името на дядото, а момичето - на баба си. По-лесно ще е на една от бабите да кръстите, дядо Петьо една ли ще се разсърди. Пък живот и здраве, ако имате момче - на дядо му.

# 36
  • Мнения: 8 230
Е, как пък да няма хубави имена с П? Какво му е на една Пламена? И дори Петя, Поля, Преслава, Пресияна. Ако пък чак толкова нищо не си харесат, да сменят буквата. Имена има стотици, някъде сред тях е и тяхното.

# 37
  • Мнения: 8 836
мен Пресияна ме пресира направо Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 465
От Петър - Петя, Петра, Петрана. Чувала съм Петромила, но ми е някак измислено.
Полина и Павлина/ Павлета са от Павел. Пак е вариант, защото имат общ имен ден. Всъщност Павлин/ Павлина означава Паун/ Паунка.
С П харесвам Пресияна.

За първи път чувам Павлина да означава паунка.

Към всички останали изброени абсурдни имена, добавям и Параскева и Пиринка за цвят 🙂

Павлин на руски означава паун.

# 39
  • Мнения: 5 149
ston, те може да са хубави, но аз не бих си кръстила детето с нито едно от тях. В края на деня това е което има значение.

# 40
  • Мнения: 3 922
От Петър - Петя, Петра, Петрана. Чувала съм Петромила, но ми е някак измислено.
Полина и Павлина/ Павлета са от Павел. Пак е вариант, защото имат общ имен ден. Всъщност Павлин/ Павлина означава Паун/ Паунка.
С П харесвам Пресияна.

За първи път чувам Павлина да означава паунка.

Към всички останали изброени абсурдни имена, добавям и Параскева и Пиринка за цвят 🙂

Павлин на руски означава паун.
Може да означава, но името съществува още от пр. н.е, преди  руския език и Русия въобще: https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%BD Изобщо излишен коментар.

# 41
  • Мнения: 2 465
От Петър - Петя, Петра, Петрана. Чувала съм Петромила, но ми е някак измислено.
Полина и Павлина/ Павлета са от Павел. Пак е вариант, защото имат общ имен ден. Всъщност Павлин/ Павлина означава Паун/ Паунка.
С П харесвам Пресияна.

За първи път чувам Павлина да означава паунка.

Към всички останали изброени абсурдни имена, добавям и Параскева и Пиринка за цвят 🙂

Павлин на руски означава паун.
Може да означава, но името съществува още от пр. н.е, преди  руския език и Русия въобще: https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%BD Изобщо излишен коментар.

В ролята си на каква решавате, че е излишен и защо изобщо се занимавате с него?

# 42
  • Мнения: 3 922
Защото никой не го интересува  буквален превод (на руски OMG!?), който  няма нищо общо с произхода на името.
 Повечето имена, както и Павлин в случая, са с латински, еврейски (библейски) или гръцки произход и съществуват от векове. Павлин е производно от Павел и в горния линк се вижда колко столетия преди възникването на староруския език се е използвало. Все едно да кажа, че едно к
 разпространено в Европа име като Agnes означава агне, агнец. Ами може и да означава, но се гледа произхода на името и че е съществувало преди създаването на българската държава и изобщо няма нищо общо с бг или славянски произход. В случая непорoчнa, чиста (oт гръцкото hagnos - непорoчност).

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 05:37 от Greene

# 43
  • Мнения: 2 465
Защото никой не го интересува  буквален превод (на руски OMG!?), който  няма нищо общо с произхода на името.
 Повечето имена, както и Павлин в случая, са с латински, еврейски (библейски) или гръцки произход и съществуват от векове. Павлин е производно от Павел и в горния линк се вижда колко столетия преди възникването на староруския език се е използвало. Все едно да кажа, че едно к
 разпространено в Европа име като Agnes означава агне, агнец. Ами може и да означава, но се гледа произхода на името и че е съществувало преди създаването на българската държава и изобщо няма нищо общо с бг или славянски произход. В случая непорoчнa, чиста (oт гръцкото hagnos - непорoчност).

Явно не ви интересува. Но не обобщавайте - говорете за себе си. Или сте "никой". Друг по-нагоре спомена, че означава паун.

# 44
  • Мнения: 3 922
.
Явно не ви интересува. Но не обобщавайте - говорете за себе си. Или сте "никой". Друг по-нагоре спомена, че означава паун.
...И вие без грам критична мисъл поехте и повторихте една информация без никакъв смисъл. В случая няма абсолютно никакво значение какво означава павлин на руски, китайски или патагонски! Името си има произход и това какво означава може да се свързва единствено с езика, на който е възникнало. Другото е ненужна плява.
Дали някой би го интересувало, че на световноизвестната поп-певица Агнета от АББА името й означава рожба на овца в мн.ч на български?

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 08:01 от Greene

Общи условия

Активация на акаунт