Парфюмни размисли и страсти - 275 август 2022 г.

  • 52 903
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 919
Яна утре чакам да пишеш за Апре Лонде!
Лиу или не знам дали така се чете много ми напомня шанел 5.
Може ли и две три и повече думи за Самсара, отдавна я гледам, търся пресни отзиви:)
Интересно ми е какво е ретро парфюм? Аз си ги представям едни такива пудрени, прашни и химично-аптекарски, новите формулировки са далеч от това, поне в моите очи. А и една москва, някой помни ли го това, с червен етикет.
Имахме вкъщи, беше ми ужасна воня

# 31
  • Мнения: 3 612
ретро е Шанзелизето на Герлен, Джой, Амаридж, Шанел 5, 4711 кьолнската вода

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
Всеки си има собствено усещане за ретро. За някой е цветен, за друг е туберозен, мазен. Аз като ретро определям силно алдехидни, зелени-горчиви или някой шипри. Това не ми пречи да ги харесвам.
Ispahan Yves Rocher, Ca Sent Beau Kenzo , Beautiful Estée Lauder, Knowing Estée Lauder, Trésor Lancôme Ето тези са различни, но всички са ми ретро.  Като ретро се определя и Синема и Органза, но аз не ги усещам така.

Знаете, че аз никак не мога да описвам аромати, по-скоро усещане и то често се отличава от масовото. Тук там улавям нотки и не подушвам такива, които вие пък усещате. Все пак бих пробвала, когато дойдат. Най-малкото да ги сравня с някой аромат, който имам.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Благодаря за новата тема Денс💝
От Герлен за сега харесвам само Мон едп и Флорал, някои от Алегориите и това е😊

# 34
  • Мнения: 31 245
Самсара е задушливо мазно санталово дърво. Ужасен парфюм, става ми лошо от него.

# 35
  • Мнения: 210
Желанията ми са свързани с Pantheon Roma. Тествах и това искам😊 Densi, пленителни ревюта!
Гарлен засега ме изкуши единствено Les Absolus d'Orient Santal Royal.
Парфюмно, последните 15 години една 50мл- ова бутилка OSCAR DE LA RENTA ESPRIT D´OSCAR беше офисна резерва. Реших, че е крайно време да приключа и доизразходя. Изненадата беше, че събра повече комплименти от най- прекрасните ми парфюми. Все така е безобразно евтин и все така аз почти не го усещам😁

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Момичета, помощ!
Имам Аrmani My way Intense. Сега умувам кой да поръчам. По пирамида гледам, че My Way и My Way Nacre са абсолютно еднакви, с разликата, че в Nacre има глитър и във фрагрантика пишат, че не е траен.
Флоралът пък го гледам, че е смесица м/у My Way и Intense. Въобще тотално се обърках. Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 5 658
Ооооо, Герлен! Пристигам на бегом!
Най-любимият ми бранд. И най-любимият ми Шалимар. И вторият ми по любимост - Инсоленс. И всички Герлени, които притежавам, също. Не знам колко са вече, над 20 със сигурност, само Шалимарите са 8-9. Наскоро установих, че е изчезнала страницата ми във Фрагрантика и е абсурд да възстановя отново всичко, там са 15 години парфюмни страсти, материализирани в огромна бройка. Най-голямото ми съкровище е винтидж издание на Шалимар от 1986 г.

- флаконът най-отляво. Получих го от една прекрасна парфюмна дама Heart , която все по-рядко пише в темата. Ароматът е феноменален и абсолютно непокътнат от времето. Всеки път се усмихвам, когато прочета въпрос - парфюмът ми е разпечатан преди почти 3 години, срокът му на годност изтича, дали да го хвърля веднага, преди да ми е навредил с нещо?
Новите заглавия нещо не са мои. Няколко Алегории минаха през ръцете ми и всички си поеха много бързо по пътя. Мон във всичките му варианти се оказа, че изобщо не е mon. Имам да заприходявам още някои древности, които ми липсват, но лека-полека и това ще стане.
Денси, благодаря за темата! Flowers Hibiscus

# 38
  • Мнения: 31 245
Атти, как така ти изчезна страница? Гардероб ли или нещо друго?

# 39
  • Мнения: X
Един от любимите ми брандове е Guerlain! Май в колекцията ми са с най- голям брой...първата парфюмна любов беше Guerlain L'instan EDT- успях да си го подновя в старата бутилка, но...спрях да го усещам. Сега го пазя просто от сантимент. Харесвам и се сдобих със старите флакони и на L'instan Magic, Insolence EDP, Idylle EDP. Имам и съкровище- Shalimar Initial, но май и него не регистрирам...🙄и щедра отливка от Initial L'eau. Скоро намерих от парфюмна дама и едно Souffle. Повечето Мон- ове също ги харесвам. Имам Mon Guerlain EDP, Florale, Intense. От водите се изкуших пред Aqua Alegoria Granada Salvia. Харесвам също Herba Fresca, но имам подобни на "звучене" парфюми, затова не ме изкушава за покупка.
От роклите много пъти съм на крачка от покупка, но все не срещнах "моята". Някой ден- може би 🙂
Днес сложих Кристалния Ла Ви- много траен, морски и женствен ми е. От сутринта, без да подновявам още ме омайва...

# 40
  • София
  • Мнения: 5 658
Атти, как така ти изчезна страница? Гардероб ли или нещо друго?
Да, гардеробът ми изчезна. Предполагам, причината е, че регистрацията ми там беше през имейл, който вече не съществува, вероятно са правили разчистване. Писах им с молба за съдействие, но някак не се надявам особено на резултат.

# 41
  • Мнения: 10 012
Благодаря за новата тема, Денси! 🌹

Обичам старите Герлени, най-вече Vol de Nuit и Shalimar, екстрактите им, Cuir Beluga, АА Pamplelune и Mandarine Basilic. ❤

Поръчах си веднага един Philtre, любопитна съм, а и имам място за нов фланкър.

Днес отворих Shalimar L'eau, много специален за мен аромат. Пазех си последната бутилка за края на пандемията, и ще го нося на почивка през океана. 🗽

Мексиканецът е една мечта, но както е видно, имам само няколко останали скъпоценни капки.

# 42
  • Мнения: 691
densiHeart
Tи-прекрасна, темата също! Благодаря! "Моята" тема Guerlain, се оказа на Атти! Моите уважения! Guerlen е необятна материя, цяла вселена, която никога няма да разгадая, но това ме прави още по-любопитна! Неподвластни на времето, произведения на изкуството, някой от които са ми толкова непонятни и въпреки това, интригуващи. А аз познавам една съвсем мъничка част. Нещо като авангардно изкуство, което малко хора разбират, но пък ги привлича необяснимо. Има някаква магия, мистерия, която, ако ми харесва, защо е нужно, да мога да си обясня на всяка цена?! Heart

Последна редакция: вт, 02 авг 2022, 19:39 от Magda Dimitrova

# 43
  • София
  • Мнения: 2 062
Densi, благодаря за новата тема, чудна е, както винаги, чудна си и ти bouquet

След затишие откъм писане от моя страна, но редовно четене, да се разпиша в новата тема..Мислех се за Герленистка, но сега си давам сметка, че не съм.

В миналото обичах много и съм изпръскала по няколко бутилки Idylle и Insolence. Откакто излезе Mon Guerlain линията съм имала оригинала и всички фланкъри (по няколко) , в момента съм на вълна Aqua Alegoria Granada Salvia. С Shalimar по някаква причина не мога да се разбера, но има още много други произведения на тази парфюмна къща, които дори не съм помирисала. Имам много да наваксвам. Ще ви чета с удоволствие! 🌺🌺🌺

# 44
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 157
И аз към групата на феновете на Герлен. Обичам марката макар че не съм имала много от парфюмите им. В радара са ми от излизането на L'instant и Insolence (Insolence беше първия Герлен който си купих). По-ранните им издания като Samsara и Champs Elysee си спомням от парфюмериите но не познавам добре, бих си ги припомнила ако ми попаднат за тест.
La Petite Robe Noire беше любов от първо помирисване и може би единствения парфюм който имам от както излезе и един от много малкото които съм повторила за покупка и от който имам бутилка и сега.
Мон много исках да имам като излезе но тук го заредиха година по-късно по магазините. Първо се появи Мон Флорал и си взех него а по-късно взех и Мон Герлен. Все още са ми в колекцията, обичам и двата варианта.
Сравнително наскоро купих Shalimar Philtre, единственият ми досег с Шалимар линията.
Алегориите винаги са ме пленявали с красивите си бутилки, все се каня да си взема нещо от тях и все не им идва ред.

Общи условия

Активация на акаунт