тесен таз и раждане

  • 23 072
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз съм с тесен таз и до последно се чудиха какво да ме правят - секцио или нормално. Коремът ми поради тази причина изобщо не беше слязъл, а си стоеше вирнат нависоко. Накрая ме оставиха все пак да раждам нормално...Беше мъчително и много продължително... Sick

# 16
  • Мнения: 197
И аз съм с тесен таз. Родих нормално бебче 2950гр.

# 17
  • Мнения: 1 455
Не е задължително.Аз съм с тесен таз и родих нормално,след първото ми раждане което се проточи 22 часа,ми казаха,че имам много тесен таз.Сина ми се роди 3кг.Второто раждане мина нормално и бързо,а дъщеря ми тежеше 3,850кг.

# 18
  • Мнения: 249
Аз също съм с много тесен таз, мериха ми го дори минути преди раждането, т.е. при приемането ми в болницата. Размерите на бебето са от съществено значение. Тогава акушерката, която ме обработваше ме подготви за операция и каза, че когато доктора дойде ще прецени как да протече раждането. Когато пристигна ме попита само на колко години съм (бях на 20) и след като разбра каза че ще раждам нормално, т.к. костите ми ппо време на раждането щели да се разтворят колкото е нужно. Родих за 15 мин. дъщеря си, която тежеше 3850 г. Пожелавам на всички като моето леко раждане!

# 19
  • Мнения: 764
Прави се рентгенова снимка на таза,мери се обиколката на главата на бебето и се преценя.

# 20
  • Мнения: 957
Какво ще рече тесен таз? До каква обиколка тазът се смята за тесен?

# 21
  • Мнения: 1 896
Я да изкопам аз тази темичка отново.
Никой ли няма да каже кой таз се смята тесен - някоя от разписалите се мами? Колко беше вашият?
Аз съм с таз 18 и с едно секцио, но този път смятам да родя нормално.
Хайде споделете вашите размери, моля!  Grinning

# 22
  • Мнения: 453
В началото на бременността бях 18 също, но явно съм се разширила, защото родих нормално. Все пак гинеколожката ми каза, че това е причина за секцио, но не позна...

# 23
  • Мнения: 639


Тазът се разширява по време на самото раждане, така че е трудно предварително да знаеш колко ще се отвори.
........ т.к. костите ми ппо време на раждането щели да се разтворят колкото е нужно.
Костния таз не се разширява нито по време на бременността, нито по време на раждането. Промяна в размерите при външно измерване в началото и в края на бременността има, но тя се дължи на увеличаването на тапицировката, а не на костите. При разрехавяването на съединителната тъкан в областта на симфизата ( срамната кост) е възможно разширяване но не по-голямо от 0,5 - 0,7 см., а това е крайно недостатъчно за раждане при наистина тесен таз.
Позицията на главата на бебето и способностите за конфигурация на костите са определящи за това дали ще е възможно нормално раждане при тесен таз. Истинско "разтваряне" на костите ( по-скоро разтягане на симфизата) е проблем, недобре преценено раждане и е съпроводено със сериозна болка в симфизата, дори до проблем с ходенето. Непосредствено след раждането бебетата на майки с тесен таз имат силно издължени главички (като Нефертити), два-три дни след раждането възстановяват формата на главичката си.

# 24
  • Мнения: 4 668
Аз бях 43 кг. когато забременях при ръст 162 см. Не знам тесен ли ми е тазът медицински погледнато ( иначе очевидно ми е тесен и съм слаба ... )Качих 10 кг. през бременноста .
Мартин се роди 3220 кг. и 51 см. за 4 часа , нормално раждане , без упойка и без НИТО един шев  Grinning

# 25
  • Мнения: 69
аз определено не съм дребна жена. много исках да раждам естествено, но заради тесен таз родих секцио. Доктора ми беше съгласен да чакаме възможно по - дълго време за да видим дали таза ще се отвори, но аз нито разкритие получавах нито имаше признаци за нормално преминаване на естественото раждане.
тесният таз и кг нямат нищо общо. аз лично знам за няколко "големи" жени вкл и себе си които сме раждали секцио заради тесен таз

# 26
  • София
  • Мнения: 622
Аз съм с таз 19, всички ме съветваха да родя нормално, за което ще съжалявам цял живот-Беб се роди 4,700-аз с епизиотомия и разтеглена симфиза- още ме боли.Така че направи си всички възможни прегледи-таз , големина на бебока. Аз не бих  рискувала отново.

# 27
  • Мнения: 1 896
Ако бебето е толкова голямо и аз няма да рискувам - то няма и да ми разрешат, нали съм след секцио. Изобщо има много неща, които ще се изяснят през бременността, но като цяло намерението и нагласата ми е за нормално.
Ели, желая ти скоро да се възстановиш напълно.

# 28
  • Мнения: 639
Аз съм с таз 19, всички ме съветваха да родя нормално, за което ще съжалявам цял живот-Беб се роди 4,700-аз с епизиотомия и разтеглена симфиза- още ме боли.Така че направи си всички възможни прегледи-таз , големина на бебока. Аз не бих  рискувала отново.
Елито да родиш толкова голямо бебе по нормален път е страховито. Дълбоко съм убедена в това, че нормалното раждане е най-добрия избор за бебето и майката, но на дете с размери и тегло в норма - 2 500 - 3 500. Толкова голямо бебе е меко казано безумие да се ражда нормално. Най-голямото дете, което съм израждала по нормален път тежеше 5 300 и  въпреки, че беше доста отдавна, като се сетя за раждането още се разтрепервам. На фона на това е смехотворно да се твърди, че бебе 3 300 -3500 е едър плод. Даже и за прав диаметър на изхода на таза 18 см. Кой и....  те е пуснал да раждаш нормално  newsm78   #2gunfire!!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 227
............. е съпроводено със сериозна болка в симфизата, дори до проблем с ходенето.
Аз имах същите болки, но по време на бременността. Бяха кошмар. Не можех да си движа краката, не можех да се обръщам в леглото (от 6-ти месец спях само на едната страна и като резултат 3 м. след раждането аз още нямах чувствителност), не можех да извървя повече от 3 преки пеша... а бе ужас. С тесен таз съм, ако не се лъжа 18. Родих със секцио!
Когато е на лице явен проблем, за мен е крайно незряло и безотговорно да се убеждават майките да раждат нормално!!! Не искам да плаша, но в темата, на която съм пуснала линка още на първа страница, мамче разказва как докторите са пренебрегнали тази подробност, тесен таз и като резултат са изпуснали бебето!!!

Общи условия

Активация на акаунт