Разходка с котка🐱

  • 1 673
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 924
Котките поглъщат много косми когато се ближат и затова повръщат. Нормално е, особено когато времето се стопли и козината им почне да се разрежда. Затова и ядат трева.

Наистина не го оставяйте да яде неща навън, а посадете трева в саксия. Има си специален сорт, който котките предпочитат.
Ако толкова държите да го извеждате му сложете някакви чорапки да му пазят лапите от нараняване, каишка против бълхи и всички ваксини.
Но ако му е неприятно по-добре не го извеждайте.

# 16
  • Мнения: 10 662
Като човек с котки, излизащи на разходка (моите без каишка, защото това е опасно)... Излизаме само около блока. Котките си знаят имената. Като ги повикам идват. Не ги водя по паркове и не ги возя в кола. В никакъв случай не им обличам чорапи. Котките си точат ноктите и се катерят по дърветата.

Когато е наложително да возя котка в кола, обикновено за посещение на вет, за да неповръща, не ѝ давам да яде преди да я кача в колата. Иначе, котка ако не мяука в колата, значи или е много зле здравословно или е голям непукист или може би не чува. Ако е умна котка, ще мяука само еднопосочно. Котка пусната да обикаля свободно в кола не бих оставяла.

За тревичката - никакъв проблем котката да си пасе тревичка навън (не че и вкъщи нямаме). Котката има обоняние и си избира чиста и свежа трева. Котката не е будала.

Общо взето, за да се получат нещата, котката трябва да ти има доверие. Дори и да е страхлива, не трябва да се плаши от теб.

Последна редакция: ср, 03 авг 2022, 04:36 от amy_nka

# 17
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
В кола котка се превозва само в транспортна клетка или чанта. Може да се подплаши и да скочи върху шофьора.
Хриси, отлични съвети са ти дадени, вземи ги под внимание, моля те Simple Smile И непременно обезопасете балкона.

# 18
  • Мнения: 384
Имам приятелка, която разхожда котката си с нагръдник и мъничето обожава това. Проблема е, че като се приберат и настава голям рев да излизат пак. Ако излизат само с колата на разходка се повтаря горния сценарий. Също повръща, когато пътуват, но според нея на котето му става лошо. Много вероятно е и да повръща от тревичката.

# 19
  • Мнения: 856
Имам две, които от бебета са домашни котки. Никога не бих рискувала да ги напълня с бълхи и паразити, натровя с боклуци от улицата, или стресирам излишно.
Ако веднъж ги пуснете навън, ще искат да излизат всеки ден. Те явно просто не знаят какво е.
Моята котка също е домашна и живее вътре, но от няколко години ходи на разходка в двора и всеки ден плаче и скача по вратата да излиза. Направо откача - особено като се прибере мъжът ми, защото той я води навън. Когато излезе пък е толкова щастлива и доволна. Не можете да си представите каква радост е за нея да е навън. Ние обаче не я пускаме без надзор, защото ще избяга. Не обича каишки и нагръдници. Веднъж ме одраска жестоко, когато опитах да й го сложа. Трябва да се научи от бебе иначе не става, но веднъж разбере ли колко е хубаво навън, постоянно ще иска да излиза. Преди да почнем да я разхождаме, не е искала да излиза. Иначе и тя се страхува много от всеки шум, но поне си е на познато място и веднага се прибира, ако се уплаши от нещо.
В двора всеки ден яде тревичка и веднага след това се прибира, за да повърне. Ако котката не излиза навън, задължително трябва да има посадена трева за котки вкъщи, за да може да повръща погълнатите косми.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Не сме всички с дворове, живея в жилищен квартал, пълен с хора, коли, кучета - нещата, от които ги спасих, когато ги прибрах вкъщи. Имат си тераса, на която се препичат на слънце всяка сутрин.
Няма шанс да им хареса навън, особено на женската ми, която я е страх само от гледката през прозорците.

# 21
  • Мнения: 2 992
Ако на котката й харесва защо да не излиза?
Нашата няма търпение и обича, само като види каишката и търчи да я сложим. Ако се отвори вратата на апартамента и тя хуква навън.

Общи условия

Активация на акаунт