Запушено ухо температура

  • 284
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами,
Живеем в Англия/Лондон. От 2 седмици ходим на спешно(трудно е да се запише час).
Преди две седмици(почти 3)всичко започна с повръщане ден и половина, температура
и обезводняване. Закарахме малкия в спешното. Той е на аутистичния спектрум и се полу вербален.
Оказа се, че е с въспалв и сливици. Още тогава ни казаха, че има много ушна кал в едното ухо. В урината му откриха кръв и ни казаха да го изследваме след седмица. След няколко дена почти седмица в носа му имаше кървави корички с гнои, стресница в ъгълчето на устата и рана в едната му нозра точно в началото. Също така и гнойна пъпка под устата(някакъв възпалителен процес)
Една вечер се събуди, защото не можа да диша от запушването на носа с кървави струпии. Водихме го в аптеката, след като звънях в поликлиниката и нямаха час. Казаха ми, че трябва да го види лекар. В болницата го прегледаха и освен носа, за който му исписаха мехлем се оказа, че дясното му ухо е абсолютно запушено с тъмн ушна кал(извинявам се за подробното описание).
За това ни бяха предписани капски от захтин, които трябва да ползваме 2 седмици. И после на контролен преглед. И исзледванията ще правим утре.
Днес е края на 1та. Реших да го изкъпя и измиием косата и след час вдигна температура.
След всичко това. Случвало ли ви се е,щ детето ви да всигне температура след седмица лечение на запушено ухо?
Също той сменя млечните и то доста бързо горите. Може ли това да е причина да възпалителният процес в носа?
Мислите ли, че е повече от това? Има доста симптоми и имам чувството, че е нещо друго.
Извинявам се за дългото описание, но вече съм "малко" притеснена.

# 1
  • Мнения: 147
Имайки предвид колко симптома сте изброила, само зехтинови капки за уши ли ви изписаха?
Това, което разбирам от написаното е, че детето е имало вирусна инфекция с усложнения, както и сериозно възпаление на носната лигавица. Капките са ви ги изписали с цел да се втечни ушната кал и съответно да излезе навън от самосебе си, а ако това не се случи може при контролния преглед да я почистят. Най-вероятно лекарят е имал съмнение за среден отит, щом ви е изписал такива капки. При възпален нос по съседство много лесно се възпаляват и ушите (носът и ушите са свързани посредством една тръбичка, т.нар Евстахиева тръба). Една от причините за висока температура може да е именно възпаленото ухо.
Правете промивки на носа с физиологичен разтвор и мажете мехлема, който най-вероятно е антибиотичен. Важно е носът да е проходим, за да няма задръстване на средното ухо със секрети.
При Т над 38 градуса дайте Парацетамол или Нурофен.
За течностите - знаете. Адекватна хидратация, защото дехидратацията също води до покачване на телесната температура.
Нямате ли възможност да посетите частен педиатър? Изглежда нещата са комплексни и е необходимо своевременно лечение.

# 2
  • Мнения: 3
Имайки предвид колко симптома сте изброила, само зехтинови капки за уши ли ви изписаха?
Това, което разбирам от написаното е, че детето е имало вирусна инфекция с усложнения, както и сериозно възпаление на носната лигавица. Капките са ви ги изписали с цел да се втечни ушната кал и съответно да излезе навън от самосебе си, а ако това не се случи може при контролния преглед да я почистят. Най-вероятно лекарят е имал съмнение за среден отит, щом ви е изписал такива капки. При възпален нос по съседство много лесно се възпаляват и ушите (носът и ушите са свързани посредством една тръбичка, т.нар Евстахиева тръба). Една от причините за висока температура може да е именно възпаленото ухо.
Правете промивки на носа с физиологичен разтвор и мажете мехлема, който най-вероятно е антибиотичен. Важно е носът да е проходим, за да няма задръстване на средното ухо със секрети.
При Т над 38 градуса дайте Парацетамол или Нурофен.
За течностите - знаете. Адекватна хидратация, защото дехидратацията също води до покачване на телесната температура.
Нямате ли възможност да посетите частен педиатър? Изглежда нещата са комплексни и е необходимо своевременно лечение.

Благодаря ви за бързия отговор. Тук не е много разпространена частната практика. Чакам обаждане от лекаря. Надявах се да не се стигна до антибиотик,  но си мисля, че на там отиват нещата. Синът ми не толерира сиропите заради силният плодов вкус, но поне пие вода и иска да яде по малко. Капки слагам и ще продължа, както и крема. Иначе физиологичен раствор, трудно, но понася. Както знаем дажата са изключитено добри в отказа си. Особенно ако не толерират нещо Simple Smile

# 3
  • Мнения: 147
Сиропите може да му ги давате в любима негова напитка, а относно спрея - има ампулки физиологичен разтвор, които се накапват като обикновени капки и се понасят и от най-проблемните деца.



Благодаря ви за бързия отговор. Тук не е много разпространена частната практика. Чакам обаждане от лекаря. Надявах се да не се стигна до антибиотик,  но си мисля, че на там отиват нещата. Синът ми не толерира сиропите заради силният плодов вкус, но поне пие вода и иска да яде по малко. Капки слагам и ще продължа, както и крема. Иначе физиологичен раствор, трудно, но понася. Както знаем дажата са изключитено добри в отказа си. Особенно ако не толерират нещо Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3
Сиропите може да му ги давате в любима негова напитка, а относно спрея - има ампулки физиологичен разтвор, които се накапват като обикновени капки и се понасят и от най-проблемните деца.



Благодаря ви за бързия отговор. Тук не е много разпространена частната практика. Чакам обаждане от лекаря. Надявах се да не се стигна до антибиотик,  но си мисля, че на там отиват нещата. Синът ми не толерира сиропите заради силният плодов вкус, но поне пие вода и иска да яде по малко. Капки слагам и ще продължа, както и крема. Иначе физиологичен раствор, трудно, но понася. Както знаем дажата са изключитено добри в отказа си. Особенно ако не толерират нещо Simple Smile
[/quote
След посещение в спешното... нямаше паш часове
Приеха ни бързо, малкия вече беше 39.6. Сестарта ни даде свещичка, кяото свали температурата. Няма възпаления на гърлото или ушите, но още има кръв в урината и протеин. Утре, ще му пуснем урината сутринта.
Благодаря ви за съветите и подкрепата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт