До мамите в Израел

  • 1 204
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Аз нищо не мога да кажа по темата, но само исках да ви пожелая много късмет и кураж! Дано всичко е наред, ще се моля за вас! Praynig  bouquet

# 16
  Здравейте,
въреки, че не съм семейна и нямам деца много често посещавам сайта, защото тук се обсъждат хиляди теми, и винаги намирам мнение по въпрос, който ме интересува!
пиша специално до вас- мамите в Израел, защото адски много имам нужда от съвета ви.

По стечение на обстоятелствата между мен и дългогодишен мой приятел от Израел пламна стахотна любов и както изглежда нещата вървят много сериозно Heart Eyes . Той редовно идва в БГ и скоро и аз ще му ходя на гости. Много искам да сме заедно, но той настоява аз да се преместя при него и това ме плаши. Нямам представа как се възприемат смесените бракове в Израел, аз съм си Християнка, а той- Евреин и едва ли някой от нас ще си смени рилигията, а за езика да не говорим- имам желание да уча Иврит  newsm78, но за сега комуникираме както винаги до сега- на английски. 
Ох, изобщо такава каша ми е в главата! Моля ви, споделете опита си, как се справяте, каква работа бих могла да си намеря, колко често се връщате в БГ и т.н.

Много ви благодаря!

# 17
  • Мнения: 1 526
 arnavonit, здравей!
Аз съм в Израел 10 год. Християнка съм. Хората тук са толерантни това не е проблем. Но не можете да се ожените тук. Аз се омъжих в БГ, после тук го признават. Езика е доста различен, но където има желание има и начин- учи се. За работата- зависи какво си учила.
Не ми се иска да разводнявам темата на Цвети   bouquet,
затова ако нещо те вълнува или претиснява, можеш да ми пишеш на ЛС. Ще ти отговоря с радост.
Желая ти успех!

# 18
  • Мнения: 118
Viki i mama , чак сега видях темата! стискам ви палци,дано всичко се оправи! за медицината тук са ти казали вече-аз съм на същото мнение! ако мога да помогна с нещо-пиши ми на лични!    успех!   bouquet      arnavonit , писах  ти и на теб!                                                                                                             

# 19
  • Мнения: 1 366
Здравейте!

Преди всичко на Вики успешно лечение... Рядко вече надниквам в този форум и не съм видяла темата. Ако мога да бъда с нещо полезна (нещо практично) - насреща съм. Можеш да се обърнеш към мен на лични. За мен ще е радост да помогна.

arnavonit аз самата съм еврейка и се чувствам напълно у дома си и на място, НО имам не малко познати, които не могат да се адаптират. Израел е твърд орех, тя е различна. Не искам да те плаша, но знач, че сега, когато любовта говори всичко е розово. Може би ще е най-добре да опиташ да бьдеш тук за по-продължителен период. Израел не е стандартната емиграционна държава. За да ти е добре тук, трябва да я обичаш, а това не е просто условие. Извини ме за "студения душ". Ако имаш нужда, ще се радвам да ти дам повече информация.

Весело посрещане на празника, момичета!

Общи условия

Активация на акаунт