Мека мебел - тема 9

  • 30 781
  • 275
  •   1
Отговори
# 240
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
Влизам да кажа, че Тедива вече нямат магазин в София. Шоурума в Младост от Нова година не съществува.

А ще се местят ли някъде, има ли бележка или нещо? Във фейсбук май имаше пост "Очаквайте ни на нова локация" или нещо подобно, но не пише къде.
Иначе този магазин не е шоурум на Тедива, просто продаваха и техни мебели. Според сайта на Тедива имат и друг дистрибутор в София - КАМКО Concept store, София, на Симеоновско, но никога не съм ходила там и не знам имат ли мостри някакви, да се пробва.
И последно да кажа, че ако сте изпуснали промоцията на Тедива - във фейсбук попаднах на група, която продава техни мебели с отстъпка, но ИЗРИЧНО да кажа, че не съм поръчвала от нея, има някакви доволни постове, ако някой се интересува, ще пратя групата на лично.

# 241
  • Мнения: 5 902
Нямаше никаква информация.
Иначе аз харесах диван на Валинор. Авеню. Има го с два вида разтягане. Пробвах го и е нито мек, нито твърд. Точно какъвто ни трябва. На живо е доста стегнат, изглежда компактен и все пак с по-модерно излъчване. Тройката е доста голяма и би побрала 4-ма седнали. Изцяло се свалят калъфите.

# 242
  • София
  • Мнения: 244
Влизам да кажа, че Тедива вече нямат магазин в София. Шоурума в Младост от Нова година не съществува.
Във Виденов също се предлагат доста модели на Тедива и може да се видят на живо. Ние лично се бяхме спрели на техен модел в магазина на Виденов на Околовръстното и на модел на Сияна Мебел. В крайна сметка взехме този на Сияна Мебел и сме много доволни, но и двата модела бяха много добри.

# 243
  • Мнения: 52
Влизам да кажа, че Тедива вече нямат магазин в София. Шоурума в Младост от Нова година не съществува.
Във Виденов също се предлагат доста модели на Тедива и може да се видят на живо. Ние лично се бяхме спрели на техен модел в магазина на Виденов на Околовръстното и на модел на Сияна Мебел. В крайна сметка взехме този на Сияна Мебел и сме много доволни, но и двата модела бяха много добри.
Бихте ли споделили името на дивана на Сияна Мебел и този на Тедива, който ви е харесал?

# 244
  • София
  • Мнения: 244
Влизам да кажа, че Тедива вече нямат магазин в София. Шоурума в Младост от Нова година не съществува.
Във Виденов също се предлагат доста модели на Тедива и може да се видят на живо. Ние лично се бяхме спрели на техен модел в магазина на Виденов на Околовръстното и на модел на Сияна Мебел. В крайна сметка взехме този на Сияна Мебел и сме много доволни, но и двата модела бяха много добри.
Бихте ли споделили името на дивана на Сияна Мебел и този на Тедива, който ви е харесал?
Здравейте,

Разбира се. Това е моделът на Тедива https://videnov.bg/raztegatelen-glov-divan-hazart. В сайта на Тедива и при другите им дистрибутори се води модел Соул. Ние искахме да има и ракла, а този няма, другото, което не ми допадна е, че възглавниците на гърба са пришити и не може да се свалят калъфите за да се перат. Иначе диванът е много удобен и приятен.
Този модел на Сияна Мебел купихме https://videnov.bg/raztegatelen-divan-2.
Бяхме се насочили към Виденов за по-бюджетен диван, но на място преценихме, че можем да си позволим да надхвърлим бюджета, който бяхме определили.

Преди да решим да го вземем от Виденов направих проучване на другите места какви са цените на двата модела и се оказа, че за съответните дамаски, които сме харесали на другите места идваше по-скъпо.

Последна редакция: нд, 07 яну 2024, 19:01 от NaniG

# 245
  • Мнения: 52
Много благодаря за бързия отговор, NaniG!  Със здраве да си ползвате дивана!

# 246
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
От три месеца гледам дивани и греда. Имам един на Комо, вече е на 16 години и си е супер. Веднъж го претапицирахме, ама искам нещо малко по-голямо. Зорът е, че няма точни размери такива.
Вчера гледах Feydom, модел Кашкай - чудно може да ми падне и точно, каквото харесвам и искам. Само зор с краката. Девойката в магазина, каза че имат крачета само с един размер 8 см. Обаче това е ниско, робота е на косъм отдолу, а диван дълбок метър не е толкова лесен за почистване отдолу. Модул 2 метра също е сложно за местене. А аз съм с чау чау, и си иска чистене през ден. Та, някой пробвал ли е с други крачета?

# 247
  • Мнения: 41 179
От три месеца гледам дивани и греда. Имам един на Комо, вече е на 16 години и си е супер. Веднъж го претапицирахме, ама искам нещо малко по-голямо. Зорът е, че няма точни размери такива.
Вчера гледах Feydom, модел Кашкай - чудно може да ми падне и точно, каквото харесвам и искам. Само зор с краката. Девойката в магазина, каза че имат крачета само с един размер 8 см. Обаче това е ниско, робота е на косъм отдолу, а диван дълбок метър не е толкова лесен за почистване отдолу. Модул 2 метра също е сложно за местене. А аз съм с чау чау, и си иска чистене през ден. Та, някой пробвал ли е с други крачета?

И какъв е проблемът да си купите други крака и да ги смените?

https://shop.naturtrend.com/bg/92-mebelni-kracheta

# 248
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 752
Така де. И аз това се чудя дали ще стане. Ако някой е пробвал.

# 249
  • Мнения: 412
Ето ти два модела крака .Вчера ги слагахме на нашите давани.Височината е 12 см

Да добавя и тези които си бяха  забити фабрично в двата края

Последна редакция: нд, 21 яну 2024, 21:33 от hblagoeva

# 250
  • Русе
  • Мнения: 7 065
На Фейдом диваните са тежки. Дали показаните пластмасови крака ще издържат? Метални трябва да са. А са и по-красиви.

# 251
  • Мнения: 27
От три месеца гледам дивани и греда. Имам един на Комо, вече е на 16 години и си е супер. Веднъж го претапицирахме, ама искам нещо малко по-голямо. Зорът е, че няма точни размери такива.
Вчера гледах Feydom, модел Кашкай - чудно може да ми падне и точно, каквото харесвам и искам. Само зор с краката. Девойката в магазина, каза че имат крачета само с един размер 8 см. Обаче това е ниско, робота е на косъм отдолу, а диван дълбок метър не е толкова лесен за почистване отдолу. Модул 2 метра също е сложно за местене. А аз съм с чау чау, и си иска чистене през ден. Та, някой пробвал ли е с други крачета?

Не препоръчвам Фейдом в никакъв случай т.к. имам горчив личен опит. Имаме Feydom Choice 5 от 2018г. На първата година имаше два продънени елемента (дългата лежанка и табуретката), без диванът да е ползван особено много, за спане изобщо не е, вкъщи сме двама не особено едри. Замениха тези два елемента след половин година размотаване, получихме ги с различни курсове т.е. два пъти стояхме в работен ден да чакаме доставка. Иначе момичето в магазина на Козяк беше много любезно. Както и да е, мина и замина това. Вече е на 5 години и вече са продънени на места двете лежанки…не ми се струват достатъчно издръжливи за цената си диваните на Фейдом. Имаме приятели с купен миналата година диван, също не са доволни.

# 252
  • Мнения: 5 902
Освен всичко са и като направени в час по трудово. Висящи конци, крива дамаска. И това са мострите в магазините. Отделно, че дамаската на мострите показва как би се държала при по-дълга употреба. Нагърчена и разтегната колкото и висок клас да е, което показва кофти тапициране.

# 253
  • Мнения: 412
Поръчай си в Турция.Ще почакаш 2 месеца,но ще ти го направят по размер,без висящи конци и с опъната дамаска:grinning:

# 254
  • Мнения: 5 902
Поръчай си в Турция.Ще почакаш 2 месеца,но ще ти го направят по размер,без висящи конци и с опъната дамаска:grinning:

Няма нужда. Има и добри български фабрики, които работят по-добре от турците или сърбите. Някои от тях дори работят/са работили на ишлеме за Италия.

Общи условия

Активация на акаунт