Кратко име за момиче

  • 7 798
  • 231
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Явно това Таня е масово спасително име за Стоянки, Атанаски и Станки. Grinning И с трите имена познавам жени, които се представят така. Не че Таня ми е много любимо, но е доста по-добре. А на баба Атанаска бих кръстила Анастасия. Друго име е, но буквите са същите, малко разместени и не бих се интересувала дали бабата ще се засегне или не. А си е отворила устата, а щеше да забрави дори с нейната буква да е детето. Няма такава простотия и съм изцяло нетолерантна към подобни изцепки.

Съгласна съм! Имаме познати, чийто свекър се разсърди, че детето не е кръстено на него. Детето се роди 2014 г. Дядото се казва Груди.

Не го разбирам, наистина!

# 151
  • Мнения: 5 205
Това с директното представяне с кратко име при мен не е, защото не си харесвам името. Напротив. Не харесвам първоначалния вариант за обръщение, което хората решават, че ще използват, за това се представям директно по начина, по който бих искала да се обръщат към мен. За мен е много по-лесно.
Абсолютно винаги питам как хората искат да се обръщам към тях, но уви, аз не получавам тази опция Simple Smile

# 152
  • Мнения: 1 308
Таня съм чувала да казват и на Стоянка. Запознах се с една мацка на около 25 Стоянка, много я беше срам как се казва. Все таня се представяше, ама четоха имената ни на всички от един списък и така разбрах как се казва. Стоянка, то същото като Атанаска… но Илейн, Айви, Джак не са по-хубави.
Не мисля, че Стоянка е някаква драма - съвсем нормално име. Виж ако беше Цонка наистина е повод да се скатава.

# 153
  • Мнения: X
Таня съм чувала да казват и на Стоянка. Запознах се с една мацка на около 25 Стоянка, много я беше срам как се казва. Все таня се представяше, ама четоха имената ни на всички от един списък и така разбрах как се казва. Стоянка, то същото като Атанаска… но Илейн, Айви, Джак не са по-хубави.
Не мисля, че Стоянка е някаква драма - съвсем нормално име. Виж ако беше Цонка наистина е повод да се скатава.

Е, така е, но момичето го беше срам.

# 154
  • Мнения: 5 609
Познавам 65-годишна Стоянка, която я е срам от името й и се представя като Таня. Та не са само младите момичета... А пък това умалително К, съвсем влошава нещата. Стояна щеше да е много по-добре.

# 155
  • Мнения: 5 205
Едно време са ги кръщавали умалително, защото са били сладички бебчета и не да го мислили много. Баба ми и сестрите ѝ са Николинка, Янка и Юлка. Същото е сега с имената, които са "за деца" Simple Smile Умалителни, галени и т.н. Колко хора казват "как ще кръстиш детето така?!" Ми то ще е дете значително по-малко време, от колкото възрастен Simple Smile

# 156
  • SF
  • Мнения: 21 564
Съгласна съм! Имаме познати, чийто свекър се разсърди, че детето не е кръстено на него. Детето се роди 2014 г. Дядото се казва Груди.

Не го разбирам, наистина!

Може би такива сърдити дядовци Груди са повод да се появят Грегъри, Гордън, Гейб, Габриел.

# 157
  • Мнения: X
Съгласна съм! Имаме познати, чийто свекър се разсърди, че детето не е кръстено на него. Детето се роди 2014 г. Дядото се казва Груди.

Не го разбирам, наистина!

Може би такива сърдити дядовци Груди са повод да се появят Грегъри, Гордън, Гейб, Габриел.

Слава богу не беше такъв случая. Детето не го кръстиха на никого, но е с нормално име.

# 158
  • SF
  • Мнения: 21 564
Този конкретен може да не е бил, но сто про, има някой Терънс в чест на баба Трендафилка.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 14 924
Атанаска пък е съвсем приемливо за мен, дори за млада жена. Стояна без К - също. Не прекрасно, но напълно приемливо. Стан(к)а - като че ли по-скоро не ми харесва. Но не е и безкрайно зле. Е, вкусове разни.
Една колежка с име Атанаска ми беше пратила покана във Фейсбук, където обаче е Ася, и аз дълго време не я приемах, защото не можех да зацепя, че всъщност я познавам.

Сестрата на баба ми се казваше Трендафилка. Нейните три внучки не са кръстени на нея, но имаше майтап във фамилията, че ако някоя внучка била на нея, трябвало да е Роза.

# 160
  • София
  • Мнения: 1 984
За мен Атанска и Стоянка наред с Пенка, Иванка и Станка са изключително морално остарели имена и ако някой ги даде на децата си ги обрича да се срамуват цял живот.

# 161
  • Мнения: 12 744
Ивана е модерно, среща се сред децата. На мен не ми харесва нито с к, нето без, но вкусове разни.
Роза/ Розалина си е баш на баба Трендафила, щото трендафилът е вид роза.
Йордана срещнах наскоро за малка момиченце, преди няколко години се разминахме в парка с една тригодишна Стояна.
Не са ми в списъка с любимите имена, ама ги предпочитам пред Рая, Кая, Дея. Въпрос на вкус.

# 162
  • Мнения: 6 188
На мен Ивана ми звучи грубо, по-добре Иванка. К-то придава мекота и звучност. Пък ако включа и визуалния режим, съвсем - къде е Иванка Тръмп, къде наша фолкаджийка Ивана блях.
Тези имена са си дали своето в миналото, няма нужда да се възраждат. Има достатъчно хубави сега, дори и оригиналните измислици са по-добър вариант.

# 163
  • Мнения: 4 062
Мисля, че доста се отплеснахте от темата.

# 164
  • Мнения: 3 045
Мисля, че доста се отплеснахте от темата.
Тъкмо мислех да го напиша и аз, но ти ме изпревари.
Често се случна из темите, де!

Общи условия

Активация на акаунт