тема за едно шаранче като мен - бъдете бдителни!

  • 2 850
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 345
Това чудо много зачести. При нас същото обаждат се на свекървата ама нещо сгафиха явно по неопитни. Търсят я по име ама добре че и тя си е мнителна а пък и онзи пита не ме ли позна кой съм. Тя отговаря, че не е тогава мъжът питал "а бе ти нямаш ли роднини в чужбина?" а тя не нямам. и добре че няма иначе сигурно мнителна ама като я знам и чета как увещават щеше да се хване newsm78

# 16
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
И на мен ми се обадиха. Много свойски ми казаха "Здрасти", аз "здрасти" и реших, че е свекито /тя използва "Здрасти"/. Той Как си , какво правиш и аз обяснявам. После усетих, че не е тя. Питах "Кой се обажда", отговор "Роднина" и "Опитай се да познаеш". Познайте колко се изнервих. Тъкмо слагах детето да спи. Няколко пъти питам настоятелно "Кой се обажда? и отговорът е "Надявах се ТИ да се сетиш.  Е да, ама аз страшно много се дразня когато говоря по телефон и не ми се представят и единствено понеже наистина не си познавам добре всички роднини, продължих разговора. Значи той пита "Нали имаш роднини в провинцията?" Аз отговарям "да." Той "Е не се ли сещаш кой съм. Отдавна не сме се виждали." Аз пък взех да го карам да каже подробности, за да се сетя. Отговорът беше "Браво бе, забрави си роднините!" и това с упрек в гласа. Обаче аз упорито не се сещам и го питам какъв роднина, той казва "братовчед" и подканящо "Не си ли знаеш братовчедите". Аз го питам От към майка ми или баща ми. Той казва-да. Аз повтарям въпроса, отг. "от към майка ти. И непрекъснато повтаряше "Браво бе, забрави си роднините!" Накрая му казах, че ще затварям, той пак ме упрекна, че съм го забравила и затвори. Щях да звъня на майка ми, но се усетих, че подобно нещо с "роднина" имаше във форума.

# 17
  • Мнения: 375
Баба ми е платила 49 лв. преди 2 седмици за ваучери По същия начин. Тя питала кой е- Здравко тили си и той казал да и така...Ужас.

# 18
  • Мнения: 5 620
В предния "168 часа" имаше голяма статия за тези измами. Оказва се, че даже и да ги хванат, успяват да се измъкнат.  #2gunfire

# 19
  • Мнения: 5 317
на сестра ми се бяха обаждали,ама тя на време се е сетила да ги сектирдоса.

# 20
  • Мнения: 476
При нас беше по-нагло. Звъни се на вратата и майка ми е сама в този момент - отваря. Някаква жена я почва: Здравей Вили, не ме ли позна, майка ми - ми не, не се сещам, а тя почва: Разбрах, че доктора е починал (баща ми), толкова добър човек, колко пъти ми е помагал, все се канех да дойда да ви видя и докато се наканя, той човека си отишъл. Майка ми я пита от къде се познават, като вече е почти убедена, че се познават. А оная почва да разправя някаква история, уж от село се познавали, даже и сега там отивала, но и се повредила колата и останала на пътя. Майка ми я кани в къщи и тая продължава: моля те да ми услужиш, защото съм с 5лв в джоба, а трябва да се прибера, децата ми са сами и т.н. Стояла 20-30мин, като разказвала някакви истории, как била благодарна на баща ми, как ако не бил той, детето и нямало да е живо и т.н. Майка ми нали си е наивна изкарала 50лв и и дала, а оная обещала, че след два дни ще и ги върне, тогава имала път насам. Прибирам се аз и тя ми разправя историята, ама леко притеснена, че може и да са я метнали, но се чуди от къде тази знае всичко това: името на майка ми, че баща ми е лекар, че е починал и др. При което  аз отварям вратата и познайте: На вратата некролог с титлата и името на баща ми, а на табелката на вратата малкото име на майка ми и моето с двете различни фамилий . Та никак не е трудно, ако човек не е съобразителен да го измамят.

# 21
Искаш да кажеш, че двата дни отдавна са минали и няма ни помен от въпросната "позната"?
защото едно е да лъжеш и мамиш по телефон, друго е да се появиш на вратата. При това измамникът, както чета всички тук, е мъж.
пиша това с някаква надежда, че все пак не може хората да стават все по-безсрамни и по-безчестни.

# 22
  • Мнения: 476
Искаш да кажеш, че двата дни отдавна са минали и няма ни помен от въпросната "позната"?
защото едно е да лъжеш и мамиш по телефон, друго е да се появиш на вратата. При това измамникът, както чета всички тук, е мъж.
пиша това с някаква надежда, че все пак не може хората да стават все по-безсрамни и по-безчестни.
Двата дни бяха преди около година.... Изобретателни са хората и се възползват кой както може.....

# 23
  • Мнения: 1 951
Една леля на мъжа ми (75 годишна) се е простила с 45 лева по този начин... Първо взела 2 ваучера по 15 лв, а наглеца и казал  че единия не бил в ред и я пратил за още един...

# 24
  • Мнения: 1 403
Боже много нагли хора има  #Crazy добре 4е нямам домашен  телефон Naughty

Общи условия

Активация на акаунт