Априлски мами 2022 - тема 2

  • 17 791
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 193
Браво BMR знам много добре какво коства и колко е трудно ♥

Сънят за нашите 7 месеца се оказа най-голямата трудност. Ирония на съдбата, защото аз цял живот трудно заспивам, а сега като започна него да приспивам и на третото ш-ш-ш вече ми се затварят очите. Да съм знаела по-рано така да се самоприспивам 🤣 Поне покрай него разбрах на мен кое ми е пречело толкова години. И с него така, той допреди малко играл, лудял, превъзбуден, аз го взимам и почвам да го друсам като ненормална, онова дете реве, пъчи се, не иска, аз пак друсам, шъткам, изнервям се, мъчили сме се по половин час. Заспиваше с триста зора и с рев. И бутам оная гърда, за да стане по-бързо. Хайде направи асоциацията, хайде пак изнервена, че ме ползва за биберон. Кърменето за заспиване е най-ужасно, някак повърхностно суче и чак ме заболяваха зърната,  като в началото.

Значи горкото дете. Сега заспива за 5 минути. Чак ми е мило да заспива в ръцете ми, но по-добре да се научи сам, а не да зависи от мен.

Сега така се тормозя, че бърза всичко да се научи да прави, като го гледам как пада, удря се, окей всеки родител минава през това, но ми се вижда още мъничък 🥹, старая се да обезопася всичко, но ми е притеснено. Някак до тук бях относително спокоен родител, но сега ме е много страх от инциденти. Да си родител изобщо не е лесно 🥹

# 406
  • Мнения: 137
Waterviolet, и ние работим в посока самостоятелно заспиване. Премахнах кърменето за заспиване, сега и ние тупаме и шъткаме. 😁 за изправянето нз. Нямам опит.

BMR, как махнахте кърменето? Аз от днес започнах също да опитвам, получи ми се, защото бше много уморена и заспа, но през нощта се събужда с рев (реюлно спи, но плаче/дере се) и заспива само с гърда. И не знам дали не се обезсмисля това, че не заспива с гърда, като после 3-4 пъти нощем пак и давам :/

# 407
  • Мнения: 1 136
Трелони, то точно това е, че и нощем като се събуди е важно да я приспиваш по същия начин, както е заспала. При нас положението беше точно както описва waterviolet. Будеше се на всеки час буквално цяла нощ и бях гроги. Сега все още не сме съвсем добре, ама се пробужда и й давам бибата и заспива веднага. При нас остана едно хранене към 5-6 сутринта. То даже нз брои ли се за нощно. Как я махнах, ами постепенно се случиха нещата. От заспиване на гърда започнах да я приспивам на ръце за 2-3 дни с люшкане. Като се поуспокои, махнах люшкането още 2-3 дни така, като през това време започнах да шъткам и потупвам по дупето. После започнах да я оставям в леглото. Оставям я, като ревне я взимам. Като се успокои веднага пак я оставям и така докато не реши да заспи. Трудно е. Понякога беше например час това. През нощта като се събуди пак същото. Сега в момента спи в нейното легло с малко потупване в началото. Предстои да махна потупването, после да махна шъткането и после да изляза от стаята. Вече се подобри сънят. Буди се на 3 часа вместо на всеки час. Като не в време за хранене, само давам бибата и заспива пак.

Само че наистина доста воля и постоянство се изисква. Както и часове недоспиване, но аз като започнах това се бях докарала до крайно изтощение и просто др изход не виждах.

# 408
  • Sofia
  • Мнения: 6 158
И аз съм на път да махна нощното хранене, защото и аз вече не издържах от изтощение. Но при нас ситуацията е различна. Тя по принцип има добър нощен сън и се буди само, за да яде в просъница и пак си заспива. Понякога аз я "будя" , за да яде, защото нали не пие достатъчно АМ за деня. Но просто вече не издържах и реших да прекратя нощното хранене, а тя колкото изпие през деня толкова.

Реших да изместя кашата й за вечеря преди лягане. След като се оправя с големите и ги пратя по леглата (това се случва около 20ч), започвам да се занимавам с малката. Тогава й давам кашата, която е към 200гр. Винаги си изяжда всичко. Преди сън я оставям и да си поиграе максимално много, за да се измори. И като видя, че започва да се вкисва я взимаме на ръце (😒) и тя заспива (това се случва около 22ч). Понякога успява и сама да заспи докато си играе. Откакто изместих кашата за вечеря, не ме буди през нощта и си изкарва до сутринта.

Обаче имаме друг проблем. Напълно отказа залъгалките и определено вече предпочита да се приспивна с палец в уста, дори когато я носим. Опитвах се да я нося и в същото време да й държа залъгалката в устата и така да я приспя. Беше някакъв ужас. След дълга истерия най-накрая заспа от изтощение. Явно няма да се получи така. Не искам да я докарам до такива истерии. Засега съм я оставила да се приспива с палчето (заради него си спи и по цяла нощ без да ме буди), но ми е притеснено, защото нямам идея как ще я отучваме от този навик. Залъгалки не иска, пробвах какви ли не, с ръкавички не смея да я оставя да спи. А ръкавичките-гризалки й е много интересно да си ги маха.

Днес бебка става на 7м. Още не седи, не пълзи. Като иска да се придвижи, се търкаля до желания обект и го награбва. И едно от любимите й занимания е да се полюшква на четири крака и да подскача като жаба. Пада голям купон.

# 409
  • Мнения: 293
И Ема не пълзи още, и тя се придвижва с търкаляне😂 Седи, но не е съвсем стабилна. Вече заместих и закуската, отказа кус кус и попара, но не съм ги подслаждала. Взех кокосова захар и ще опитам с нея. Не че в някои от кашите или бебешките бисквити няма захар🤷🏻♀ама все пак ще ми е крайна мярка.
Иначе въведох глутена и млечните от воле и за сега няма проблем. Определено най-любими са ѝ кашите като настъргвам ябълка, круша или намачкан банан.
Водих я на пробно посещение в The Little Gym, отначало бях убедена, че ще я запиша за постоянно, но нещо взех да се разколебавам. Не знам дали за 45 мин ще научи кой знае какво, поръчах триъгълника на Пиклер и ще видим колко ще ѝ е интересно. Нещото за което най-много се бях навила беше да се социализира с другите бебета, но идва зимата и да не пипне някой вирус не че е застрахована ама да не подпомагам нещата.

# 410
  • Мнения: 1 193
DareAngle откъде поръча Пиклера? И ние ще купуваме, гледам че в wooden magic има намаления.

# 411
  • Мнения: 838
И аз днес ще купувам Пиклер, вие кой  модел поръчахте от wooden?

# 412
  • Мнения: 1 193
Спряхме се на трансформиращ триъгълник с рампа, че на нашата маймунка и трябва повече движение и катерене. Но те са трансформиращи, винаги можеш да вземеш триъгълника и след време да допълниш с различни модули.

# 413
  • Мнения: 838
Да, и аз поръчах. Поръчах сгъваем чиклер триъгълник. Казаха ми, че другата седмица ще дойде понеделник. Моята нали е много статична, едва ли веднага ще ни влезе в употреба 😃

# 414
  • Мнения: 293
Аз го поръчах от Lion Toys, триъгълника с рампата. Мисля че е по-изгоден от wooden magic дори с намалението. В olx има също.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 1 027
Момичета, аз за захранването да питам, че ние с бавни стъпки вървим. Та първо замествам обедното ядене и после с кое ядене продължавам? Със следобедното или със закуската? Вечерята последна ли се замества?

# 416
  • Мнения: 56
Здравейте,
При кой специалист направихте ехографския преглед на 6 месеца ? В голямо чудене съм какъв точно специалист трябва да търся...

# 417
  • Мнения: 1 136
Soulmate,  избери си кое е ти по-удобно и замести него. При нас е СЗ. Някои дават закуска. Не мисля, че има голямо значение.

За ехографията ние ходихме при др Цанова в частния й кабинет.

# 418
  • Мнения: 1 438
Ехеее, изчетох ви, все нямах време да отварям форума, че голяма есен направихме. Нали съм селско чадо, та падна едно затваряне на зимнина, после по цял ден скитаме с беба, че да хванем последното слънце и ей го на̀ декември е на вратата… сега празници организирам, коледни календари… момичета така ми се изнизаха тези седем месеца Grin
 
Давам отчет, Магда на 7м. е 7700гр. и 68см. Личната е доволна, сложили сме само първата шествалентна, първата за пневмококи ще е, надявам се, следващата седмица. Госпожицата има и първо зъбче, долен ляв резец, изби на 11.11. с малко мрънкане и сопол, без Т.
Опитвам се да замествам обедното и следобедното хранене, почти съм успяла, хапва по около 170-190гр.. Вкарала съм само плодове и зеленчуци, и оризова каша, мисля да вкарам от утре и царевична. Следващата седмица мисля месо да ѝ предложа, но ще видя с ваксината как ще е Rolling Eyes
Иначе прави опити за лазене, клати се на 4 крака, но още не се сеща как да стане без да падне Joy седи си самостоятелно с малко лашкане Stuck Out Tongue Winking Eye

Я сега да питам, че нещо съм изпуснала
Брин защо ще отбиваш малката и минавате само на АМ?

И още нещо, бебетата до къде са с говоренето, казват ли ма-ма, ба-ба, ам-ам?
Нашата само издава звуци като гггг, ааа, пищи и вики, и прави нещо странно като вещерско заклинание Joy
Но предвид, че понякога ми избягва погледа се чудя дали да се притеснявам Confused

И още нещо към BMP и Гети, личната ме посъветва да пробвам да дам млечни и глутен, освен месо. Ама мега ме е шубе предвид реакцията, която беба направи към краве белтък. От тогава ако ми се е налагало АМ давам само безлактозно на Аптамил и от ското почнах да прибавям лъжичка Аптамил HA, но ме е страх с млечните и глутена. Знам, че често е кръстосана непоносимост Confused вие как захранвате?

# 419
  • Мнения: 1 183
Здравейтеее. Blush

Мога ли в едно пюре да сложа масло и жълтък?

Моята девойка казва ма-ма, вчера цял ден беше на та-та, та-ти (баща й беше на седмото небе) и днес е на ня-ня-ня.

Момичета, купих си лятна количка и се преродих, измъчих се със старата, толкова тежка, направо ми се ревеше като трябваше да качвам шасито в багажника (аз съм и с херния и тея 14 кила ми идваха я повече). Новата ми тежи само 6.5 кила и учудващо малките гуми са топ. 😀 Купих я на намаленията от раятойс с доста прилична отстъпка.

Общи условия

Активация на акаунт