Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 4

  • 44 127
  • 317
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 802
martisun, и аз я имам тази книга. Но исках да чета повече за операцията, защото там където пише за антирефлуксната операция във ''Детска урология'' какво представлява самата операция във скоби е написано оперативна детска урология, т.е. книгата. И на мен ми се искаше преди време да я взема тази книга но не ми се даваха 70 лв. Все пак няма да уча в такава насока  Grinning

GerDa, ние сме със скорошна дата за операция. Само че в Пирогов. Не искам да е там...мисля постоянно какво може да се направи за да не е там...но засега не съм измислила нищо. Аз бях питала и по напред, но нали се затриха мненията...та някой знае ли телефон на д-р Гайдаров?

А за калциевите оксалати аз си намерих инфо, това са песъчинки. Урината ми направо е като бира на цвят, и плуват разни примеси вътре... Днес ще ходя на уролог да видим какво ще каже...

Приятен ден момичета!

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
А за калциевите оксалати аз си намерих инфо, това са песъчинки. Урината ми направо е като бира на цвят, и плуват разни примеси вътре... Днес ще ходя на уролог да видим какво ще каже...

Точно се канех да ти пиша, че ми звучи като песъчинки...
Стискам палци да е нещо безобидно! Пиши после какво е станало.

То и аз съм за доктор - имах сума ти време Ешерихия коли и бъбреците ме болят от време на време...Ама нали все на Калина проблемите са ми в главата и за себе си изобщо не мисля... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 426
Искам да питам, в Пирогов имат ли ехограф за урологични прегледи (за дете става въпрос)

# 18
  • Мнения: 1 802
То и аз съм за доктор - имах сума ти време Ешерихия коли и бъбреците ме болят от време на време...Ама нали все на Калина проблемите са ми в главата и за себе си изобщо не мисля... Rolling Eyes
[/quote]

Дааа...много е верно това, покрай децата не остава време за нас майките  Grinning Аз поддържам от 3 месеца темпертура 37,2 до 37,6 но все нямах време за лекар. Сега ми откриха какво ли не, само дето не откриха от къде идва тази Т. Наистина имам песъчинки в бъбреците, сега малко лекарства ще пия за тях и за щитовидната жлеза. А бе, човек тръгне ли по доктори - 293375357 неща ще му открият  Grinning . А ти Нати отивай на лекар не се ослушвай...знаеш ги тези упорити бактерии...  Confused Пък  и щом те болят бъбреците...значи има нещо нередно...  Confused

Искам да питам, в Пирогов имат ли ехограф за урологични прегледи (за дете става въпрос)


Няма начин да нямат  Simple Smile

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Искам да питам, в Пирогов имат ли ехограф за урологични прегледи (за дете става въпрос)


урологични лили бъбреци? защо в прирогов, а не при някой детски специалист - Буева, Анадолийска, Лилова?

# 20
  • Мнения: 1 426
Уролог ми трябва, мисля. Бебо се роди с хипоспадия (Пандарев твърди, че не е точно хипоспадия и ще го оперира след 1г, но първо фимозата му да оправи), обаче аз съм си много притеснена, защото щом има някаква външна малформация може и друго да има, така че за всеки случай да му направят един ехограф. Общо взето и аз не знам от къде да започна и към кой специалист да се обърна най-вече.

От както съм родила съм със страхотни бъбречни кризи. Не мога да пия почти никакви лекарства защото още кърмя. Пих само Оспамокс за бактерии, но си ми остана цистита. Края на кърменето вече си вижда, та да се взема малко връце.

# 21
Здравейте загрижени и любащи майки,
Аз съм татко и се интересувам от един проблем който в момента ме побърква.
Имам дъщеря на 15 години, която се роди с един бъбрек.
При една наложила се пластика след цветна снимка с цел да се види как работи бъбрека се установи, че има стеснен уретер.
Една година сме с различни бактерии предимно е.коли. В същност това започна в средата на 2004 г., но от началото на годината сме на зинат и др. възможни вкл. триметоприм и нитрофурантоин.
за съжаление бактериите не изчезват, но за сметка на това стават все по резистентни.
Записаха ни за операция за корекция на уретера през август, но след това алергия, затваряне на Правителствена болница, бактерии и така до днес. В началото на седмицата ходих до правителствена и с ужас научих, че доц. Минков е починал - лека му пръст на човека.
Сега сме изправени пред дилемата къде да се направи операцията - Пирогов - Момчилов, МА - урология, но февруари или Правителствена болница.
Някой лекари казват, че тя, дъщеря ми, е достатъчно голяма за да търсим само е единствено детски уролог.
Ако някой може да ми помогне със съвет или мнение ще му бъда благодарен.


Татко

# 22
Някой да каже нещо за д-р Гайдаров от Правителствена?

# 23
  • Мнения: 1 802
Здравей, Tatkoto!
Добре дошъл при нас!  Hug
Ако наистина си сигурен, че не е необходимо само детските уролози да се занимават със проблема на детето ти, можеш да се обърнеш към някой уролог, нищо не губиш  Simple Smile
За МА нищо не мога да ти кажа и за лекарите там...Може би ще е най-добре да идете в Пирогов...ох и аз не знам...ние се дърпаме от пирогов заради условията там, а иначе има добри специалисти! Не знам нищо за д-р Гайдаров, но май ще си направим още една разходка до София и ще се срещнем и с него. Така ми се иска да замести достойно доц.Минков...

А аз днес си пуснах още една урина и има 8-10 еритроцити. Какво ли става пък с мен?  Crazy
Гледаха ме ехограф, но не видяха някакво възпаление и проблем със бъбреците. Освен много песъчинки. А Т. все си е 37,5... Вече не знам...
Лека вечер!  Hug

# 24
При уролози?
от две години постоянно сме клиенти на доц. Анадолийска, д-р Буева, д-р Лилова. Не мога да се оплача от тях, напротив до момента са се отнасяли много добре.
Консултации в МА, Правителствена болница и Пирогов, вкл. и с чужбина.
Въпросът е че операцията е неизбежна и не знаем при кого да отидем и на кого може да му се има доверие. Питам, защото имаме и лошия опит за съжаление.
Питам, защото методиката на извършване на тази операция е различна в различните болници.

# 25
  • Мнения: 5 531
Здравейте  и от нас. Много ми липсвахте през последните две седмици. martisun  как е Марти, оправя ли се? Нати как сте и вие с Калина? Ели къде решихте да оперирате Вики? Ние вчера ходихме в Пирогов при д-р Панчев, и видяхме и доктор Момчилов. Незнам дали е добър специалист, но е симпатичен човек, вчера имах възможност да поговоря и с него. Не се тревожи всичко ще е наред. Погрижи се и за себе си че ,,и ние сме хора'' Mr. Green Аз от една година все не се чувствах добре, и все не отивах на лекар, докато не стигнах тази година до астма и алергия. Докторката ми изписа един куп лекарства и инжекции и аз все не намирам ,,време'' да си ги купя.  Мария с тази мъгла се съдра да кашля миналата седмица, сега вече е по-добре. Доктора вчера и назначи изследвания на имуноглобулини та я набодоха порядъчно, взеха и кръв от вените и на двете ръце, добре че ми е търпеливо детето.
А за ехографа в Пирогов, да има.  Има и детската урология, има и другата сграда по коридора срещу входа но незнам точно номера на кабинета, има и в гинекологичния кабинет. Мария като не беше добре и там са я гледали.
Tatkoto, направете си и една консултация с уролозите в Пирогов, не са чак толкова ,, лоши '' специалисти.  Те все пак ежедневно се сблъскват с проблеми като вашият,  за метода незнам но спокойно преди да вземете решение може да разпитате. Аз водя там Мария вече 2 години и не се оплаквам, изключвам мизерията. A ние също паралелно сме и ,, клиенти '' на доц. Анадолийска, когато д-р в Пирогов го няма.
Поздрави на всички.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 20:47 от marychery

# 26
доц. Анадолийска, д-р Буева, д-р Лилова  са нефроложки

# 27
  • Мнения: 1 802
Aми, marychery, засега сме в Пирогов за операция. Все още не съм измислила друг вариант...но мисля  Crazy , а и то вече май няма алтернатива. Някъде бях чела в мнение на доц.Бранков, че се правят такива операции и в Пловдив.

А Мария...горкото дете. Мъглата е наистина много гадно нещо. Знам по себе си като има мъгла как ме задушава, представям си едно дете как се чувства...Но радвам се, че сега е по добре детенцето  Hug

marychery, купувай лекарствата и се лекувай!  Hug Много са кошмарни астмите...и са сериозен проблем. Не отлагай, иначе става по зле положението. Ти тези неща ги знаеш де  Simple Smile  Hug

# 28
  • Мнения: 5 531
Ели, не се тревожи, лекарите в Пирогов са добри специялисти. Наистина малко им липсва доброто отношение към пациентите, но д-р Момчилов ми се стори много усмихнат и ведър човек. Сигурна съм, че всичко ще е наред и Вики ще се възстанови бързо. Ако имаш нужда от нещо , обади се, ще ти помогна с каквото мога. Hug

# 29
  • Мнения: 1 802
Благодаря ти marychery!   Hug

Общи условия

Активация на акаунт