Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 42

  • 26 619
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 276
Ако има греди, не е. А и на колко етажа е тази къща. Не е многоетажен блок все пак. Имайте малко повече доверие в проектантите си все пак. Учили са доста години.

# 31
  • Мнения: 1 596
Здравейте, търсих доста, но не намерих актуална информация.
Някой скоро да е правил пречиствателна станция/ септична? Търся мнения и препоръки за модели и производители. За около 50км от София. Благодаря предварително.

# 32
  • София
  • Мнения: 55
Наскоро монтирахме немска пречиствателна станция One2Clean от Pi-trade. Oще не е експлоатирана, но беше препоръчана от няколко места.

# 33
  • Мнения: 71
Наскоро монтирахме немска пречиствателна станция One2Clean от Pi-trade. Oще не е експлоатирана, но беше препоръчана от няколко места.
. Каква е цената?

# 34
  • София
  • Мнения: 55
Наскоро монтирахме немска пречиствателна станция One2Clean от Pi-trade. Oще не е експлоатирана, но беше препоръчана от няколко места.
. Каква е цената?
Около 7хил. с монтажа, но имаше допълнителни за багер и инертен материал, тъй като слагахме и допълнителни съдове за дъждовна вода, цялото нещо ни излезе по-скъпо и не мога да кажа колко би бил инертният материал само за станцията.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 120
Здравейте,  само да питам дали има подложка за ламинат за подово  5мм дебелина? ☺️ Мисля как да стане изравняването между ламонат и плочки без да има разлика в нивата и без тези грозни стърчащи прагове.

# 36
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Има едни много яки преходни лайсни. Не ги намирам през телефона, но като се прибера ще снимам и ще потърся как се казват

# 37
  • София
  • Мнения: 44 120
на мен принципно ми харесват този тип...обаче нивата трябва да са равни, което не знам дали ще е възможно и как да се направи.
Ако плочките са ми 9.3 мм и да кажем имам още 3 .. лепило... а ламината го вземем 8 мм заради подовото, гледам подложките за подово са най-често 2-3 мм, а така като смятам ще трябват 5... "шевът" се пада някъде в средата на стаята и има вероятност 1 стол от масата да стъпва и на двете повърхности и няма да е гот да са разминати със стърчащ праг между тях, въпреки че в крайна сметка ще е въпрос на милиметри разликата

# 38
  • Мнения: 1 621
За плочките всички майстори ми дават, че с лепилото са около 1.5см до 2см.
Ако ламинатът е над подово, не знам дали ще е добре да се вземе дебела подложка за ламинат.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 120
най-вероятно няма да е, въпреки че видях една 5 мм уж за подово, май трябваше да го помислим като правеха зяамазката на пода и да ги накараме в частта с ламината да е по-високо ниво, за да компенсира. Сега може и да се наложи да има разлика

# 40
  • Мнения: 1 621
Да, когато се прави замазката може да се "регулират".
При нас 100 пъти ни питаха дали ще имаме различни нива.
За някои стаи имаме различни нива, но не заради паркета, а заради други проблеми.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 120
ами по принцип нашата замазка беше саморазливна, точно за да стане вс едно ниво и равно, но можеше да се направи преграда и да се дигне нивото...верояно не пречи като се наредят плочите и се види точно колко е да се направи още см замазка на другата част, трябва да питам

# 42
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте,  само да питам дали има подложка за ламинат за подово  5мм дебелина? ☺️ Мисля как да стане изравняването между ламонат и плочки без да има разлика в нивата и без тези грозни стърчащи прагове.

Ние направихме грешка и директно започнахме с подовото и над него замазката и понеже подът ни беше мега крив на места замазката е повече, на места по-малко. Човекът, който ни прави замазката (смея да твърдя много си разбираше от работата) ни каза, че по принцип е най-добре първо да се направи лека замазка за изравняване, след това подложката и подовото и отгоре пак замазка, но вече равна. При нас нямаше как, защото вече бяхме готови с подовото, когато намерихме човек за замазка, но като видях този коментар се сетих да споделя. Не знам при вас замазка дали би свършила работа, за да нямате разлика в нивата.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 5 204
Предварително се извинявам за офтопика, но докато говорите за подово - Някой има ли опит с подово (на ток), правено някъде 90-те? Интересува ме ефективно ли е и какви сметки се плащат с такова отопление. Предстои ни да купим жилище, в което има такава инсталация във всички стаи. В дневната има теракот и там ще си остане така, но спалните са на мокет, които искаме да махнем и да сложим ламинат. Чудя се дали да се съобразяваме с това подово и съответно да сложим по-скъп ламинат или някакви плочки, или да забравим за съществуването му и да сложим обикновена настилка.

# 44
  • Мнения: 6 294
Ние не сме правили изравнителна замазка под подложката. Повърхността беше равна. На 200 кв.м. имахме отклонения в някои ъгли около 2 см макс. ММ само изчука/изкърти част от издатините.

Относно старото подово на ток - ако не го тествате, че работи няколко дни и да сте сигурни кой, с какви материали го е правил и т.н., НЕ бих се занимавала и съобразявала. Определено на ток с жици ако е (инфрачервено) ще харчи много.

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 08:38 от drago_2008

Общи условия

Активация на акаунт