Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 42

  • 26 545
  • 763
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 8 552
Да поздравим всички, решили се да строят и ремонтират в тези смутни времена. И да им пожелаем да довършат начинанието в по-нормални условия! Темата е за да се учим от опита си, така че и вече посторилите са добре дошли.
Предходната тема е тук

# 1
  • Мнения: 518
Къщата е общо 300 квадрата, занимаваме се с продажба на строителни материали, така че ще си ги осигувяваме сами, за труд за сега искат 70 000 лева за груб строеж. Ще чакаме и други оферти само за работа, но понеже сме в малък град не са ни много опциите.

# 2
  • Мнения: 1 613
Къщата е общо 300 квадрата, занимаваме се с продажба на строителни материали, така че ще си ги осигувяваме сами, за труд за сега искат 70 000 лева за груб строеж. Ще чакаме и други оферти само за работа, но понеже сме в малък град не са ни много опциите.
 Смятали ли сте колко ще струват и материалите (по цени на дребно) до акт 14.

# 3
  • Мнения: 70
Тъй като много се дискутираше дограма за къща, има ли някой с дограма с марка Алтест, произвеждат ги в Бургас. Имат алуминиеви и ПВЦ профили, Кьомерлинг също. Колко време сте я ползвали, доволни ли сте?

# 4
  • Мнения: 518
Това предстои да смятаме , ще напиша всичко в таблица, за да е някакъв ориентир и ще кача. Въпреки, че сме с -30 процента надолу от пазарните цени, пак всичко е много, много скъпо.

# 5
  • Сливен
  • Мнения: 4 043
Тъй като много се дискутираше дограма за къща, има ли някой с дограма с марка Алтест, произвеждат ги в Бургас. Имат алуминиеви и ПВЦ профили, Кьомерлинг също. Колко време сте я ползвали, доволни ли сте?
Ние работим с тази фирма,от профилите които предлагат Кьомерлинг с обков рото е най-доброто.От тази година предлагат Кьомерлинг и цените са много добри,профила е немски.Имаме вече доста обекти,но е много скоро за да имам обратна връзка от клиенти.Понеже предлагат различни обкови колегите са ми казали,че рото е по-добрия.

# 6
  • Мнения: 549
Здравейте,
Някой дали има врата тип (към веранда, балкон) тип Фолксваген.
Ако да, доволни ли сте и заслужава ли си?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
По последното питане силно се надявам да се включи някой ,който експлоатира такава врата поне 1-2 г .Мен архитектът ме отказа по ред причини .

# 8
  • София
  • Мнения: 498
Здравейте,
Някой дали има врата тип (към веранда, балкон) тип Фолксваген.
Ако да, доволни ли сте и заслужава ли си?

Здравейте, аз също се интересувам.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 815
Ние сме с фолксфаген , вратите към верандата две крила по 1,20м. Къщата е 14 годишна, никога сме нямали проблеми . Но нашата дограма е дървена с двоен стъклопакет. Т.е не е много тежка. Единствения проблем, че не намерихме подходящи комарници.

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 4 043
за фолцваген вариантите за комарник са плисе и плъзгащ,но щом ви е дървена дограмата не знам дали ще ви допадне да имате алуминиеви релси.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 815
Преди 5 години имахме оферта 500лв. за Комарник плисе, но имаме голямо куче , а комарника е доста нежен. Сложили сме едни мрежи с магнитчета и ни вършат работа.

# 12
  • Мнения: 1 613
Това предстои да смятаме , ще напиша всичко в таблица, за да е някакъв ориентир и ще кача. Въпреки, че сме с -30 процента надолу от пазарните цени, пак всичко е много, много скъпо.
Много полезно ще бъде ако в таблицата направите сметка и с цените на дребно.

# 13
  • Мнения: 1 620
Здравейте,
Някой дали има врата тип (към веранда, балкон) тип Фолксваген.
Ако да, доволни ли сте и заслужава ли си?
Ние имаме врата с механизъм плъзгане с повдигане (май не се водеше Фолксваген).
Въпреки мъсотията и праха, добре се държи вратата. Много си я харесвам.
Комарника към нея е плисе.

# 14
  • Сливен
  • Мнения: 4 043
Плъзгане с повдигане се нарича Хебе шибе и е много по-масивно от фолцваген.Фолцваген може да се направи и от профил 70мм,а Хебе шибе е с каса 17см и задължително е с троен пакет.

Общи условия

Активация на акаунт