Още лято, бански и пясък, но и малко училище в 235-та НЕМСКА тема

  • 18 177
  • 730
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 097
Рейна, успех на детето.

Козметика си носим от Германия, дори превръзките и слънцезащитния крем. С храната нямаме проблеми, свекърва ми държи да готви, а аз не се дърпам. Докато не ѝ тежи на жената, гледам да се възползвам, а и тя се старае да удовлетвори прищевките на внуците си.

# 76
  • Мнения: 1 363
Рейна, успешен старт на детето и от мен!

Аз благородно завидях на Мьос като разказа за тяхната почивка. И ние се събирахме така всички заедно докато татко беше жив. Прекрасни времена бяха. Сега всичко е различно.

ДжейДжей, твоята свекърва поне готви за внуците. Идеята на моята за угаждане е дюнер+сладолед на обяд и пица+сладолед на следобедна закуска. Една година след неколкократно такова угаждане синът ми те можа да си влезе в дънките и се прибира по къси гащи въпреки че беше студено.

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 08:42 от мама-ени

# 77
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейна, само дето го мислИ толкова!
Успех на детето.

Бях на филмфест. В града ни се организира традиционно, в близката горичка. Аз го харесвам, но първо синът беше малък, после пък по това време все бяхме на почивка.
Тази година смятам всички дни да ходя ☺

# 78
  • Мнения: 7 200
Рейна, успех на детенце!
Някой горе питаше какво е поскъпнало в България. Всичко. Когато бяха децата при нас в ДЕ, със снахата ходихме до ДМ. Тя беше изумена от цените, каза, че в България такава евтиния няма. Откакто живеем там, аз козметика в България не купувам, нося само от тук. Дрехи, обувки също. Редовно носим и перилни препарати и хранителни продукти - не само заради цената, и заради качеството.

# 79
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Рейна, успех на петокласника, дано се чувства добре в новото училище! Flowers Four Leaf Clover

Цените в България са сериозни, а и като ги обърнеш в левове, сумата изглежда още по-голяма.
Услугите, имотите все още са с по-ниски цени, но като цяло е зле за хора с по-ниски доходи.
А на морето цените са съвсем напудрени. Ден година храни.

# 80
  • Мнения: 1 363
На мен пък мама наскоро ми купи 20 пакета вакумирано сирене Лакрима по 400 гр./4-5 лева и ще си го нося към Германия. Не намирам такъв вкус тук, нито пък тази марка сирене в българските магазини. За цената да не говорим. От снаха ми като дистрибутор на Ейвън съм си поръчала 15 цвята лак за нокти, съхнещ за 60 секунди. Въпросният лак там е 5 лева, а тук 5 евро....Свят голям, вкусове и впечатления всякакви.

# 81
  • Мнения: 2 092
От къде пазарувате онлайн? Аз отскоро започнах да пазарувам онлайн от Германия с превозвач. За сега съм поръчвала два пъти лекарста и веднъж обувки за мен и приятелка от Заландо.
Вече съм забравила имената на магазините. Разлеждала съм сайтовете ТК макс, Дайхман, Россман, ХМ. Сега пак разглеждам обувки да си поръчам.

# 82
  • Мнения: 1 264
От къде пазарувате онлайн? Аз отскоро започнах да пазарувам онлайн от Германия с превозвач. За сега съм поръчвала два пъти лекарста и веднъж обувки за мен и приятелка от Заландо.
Вече съм забравила имената на магазините. Разлеждала съм сайтовете ТК макс, Дайхман, Россман, ХМ. Сега пак разглеждам обувки да си поръчам.

Zalando, Bestsecret, Farfetch, Luisaviaroma, Mrporter (женският е Net-a-porter, аутлета им е Theoutlet), Breuninger... и още хиляди има. Asos, Aboutyou се сещам... според бюджета. Stylebop имат понякога хубави неща на приемливи цени.

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Още преди войната и корона, майка казваше, че ДМ тук е много по-евтин.
В Бг ДМ се позиционират в друга ниша.

Аз имам проблем да избера нещо (независимо какво), а в интернет изборът е огромен. Ерго никога не мога да реша какво да си купя 🙈
Преди спонтанно минавах през магазините и грабвах нещо, сега с децата е абсурд, те или отказват да влезнат, или правят щуротии 🤪

Вчера бяхме в Икеа, едно време синът там много се занимаваше. Малката беше във възторг, няма откачане, предекорира доста интериори 😆, доста легла тества.
От цялата работа, купих половината предвидени неща, другата половина не ми харесаха, но ми отне ужасно много време и се уморих от нищо! Незнам дали да го броя това като шопинг или нещо друго, защото сумата, която оставихме там е просто смешна 😃

# 84
  • Мнения: X
Не видя ли, пипна ли нещото не мога да го купя, пазарувам за децата памучни дрехи когато знам размер, но веднъж на 3-4 месеца. Има достатъчно физичесси магазини.
Детето тръгна само на училище днес, за първи ден, но настояваше. Не могъл да се качи в трамвая, толкова бил пълен. Знам си аз. че ще му е стрес с обществен транспорт, но трябва да свиква.
Забравила съм вкуса на българското сирене, купувам тук био и много ми харесва. В Бг опитах едно от Лидъл и беше гадно. На почивката в хотела сервираха сирене тяхно производство, овчето беше страхотно. Такова каквото го правеха баба и дядо на село.
В ДМ в България цените на памперсите и мокрите кърпи бяха лееко завишени, но в левове не знам каква заплата трябва да получаваш за да гледаш бебе.
Ася много готино с лятното кино. Била съм по почивки на плажа на кино, но нямах още деца. Сега невъзможно.
Как излезна със смешна сума от Икея? Ние не можем.

# 85
  • Мнения: 7 455
Те цените и в Германия доста скочиха. Ще ми е странно, ако някой не го е забелязал. В България има козметика, която тук я няма или е по- трудно да се намери, затова я купувам от България.

# 86
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Ася, шопинг си е това. Grinning Шопинг с деца.

В България вносните продукти са със сериозна надценка. Но се случва немско масло да е в промоция, докато българските масла си държат високите цени.
Фрау Дана, разбира се, че и в Германия има инфлация, но в България сякаш е по-очевидна(то си е и така, според статистическите данни).

Рейна, и моите в момента пътуват с автобус до училище, много им е добре двамата, но транспортът при нас не е фраш, комфортно им е, сядат, не стоят прави.

И аз пазарувам повече от физически магазини, прави повече Spaß, а и мога директно да преценя харесва ли ми как стои, удобно ли е и прочие.

# 87
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Рейна:
1. Имах списък какво ми трябва и карах по него
2. Гледах дали качеството ме устройва (3 неща отпаднаха)
3. Търсех също точно определени дребни неща, които се оказа, че вече не са в сортимента.
4. Бяхме с караваната и нямахме никакво място, ерго ни мога да се изкуша нещо голямо да купя, ни второ ремарке да закача 🤣

Синът си хареса гейминг интериор, казах му да си търси работа за през ваканцията 😁

# 88
  • Мнения: 9 431
Не знам, каква е разликата между "немската" и "българската" мода, но аз дрехи в Германия трудно си намирам. Просто не ми харесват и не купувам. Общо известните марки отбягвам, къде по финансови, къде по естетически причини - десени, цветове. Такъв ми е опитът.

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дени, само от Бг ли си купуваш дрехи? На мен там често са ми много "натруфени", аз по-спортно се нося...
Обувки много време само оттам си взимах, защото ми е много тесен крака и тук не успявам да си намеря, но толкова трудно ми стана да си намирам качествени сред некачествените, че взе да ме товари обикалянето и скоро не съм си купувала оттам.

Памучно бельо на децата взимам оттам, но питам приятелки да ми препоръчат магазини. Детските дрехи не ми харесват много.

Общи условия

Активация на акаунт