Лежащи мами - 49

  • 50 119
  • 1 195
  •   2
Отговори
# 1 140
  • Мнения: 218
Цялата бременност прогестерона го пих орално, в моя случай това беше най- сигурния начин, нито една микробиология не ми взеха след серклажа, защото доктора който го постави забрани всякакво бърникане долу без нужда. Също така си спомням че е много важно всеки ден да се ходи по голяма нужда без напъване, защото иначе може да прояви натиск.
По повод лекарствата, които не са подходящи по време на бременност- винаги има изключения и високо рисковите специалисти много добре знаят това, така че човек трябва и да се довери на някого все пак. Всяко нещо има дадените странични ефекти, в ситуацията просто се преценява кое ще е “по-малкото зло”.

# 1 141
  • Мнения: 41
Здравейте, предполагам, че повечето тук сте на утрогестан. На мен също ми беше изписан заради скъсена шийка, която в последствие ми казаха, че е уж добре, но да не го спирам до следващ преглед. Да, обаче, получих много неприятен сърбеж, който съм убедена, че е от утрогестана. От 3 дни го поставям ректално, не се издържа иначе, но сърбежа не спира. Особено вечер, по някаква причина, се обостря, буквално не мога да спя от сърбеж. Друг лекар ме беше предупредил, че има голям шанс да получа гъбички и да мина на циклогест, също ректално. Чак във вторник съм на преглед, моля ви дайте съвет за облекчаване на сърбежа. Явно съм развила гъбички, в живота си не бях имала, а съм плувала в стотици басейни, обичайния развъдник и нищо. Мернах някъде за външно обливане с разтворена във вода сода, може ли подробности, ако сте чували такъв метод?

# 1 142
  • Мнения: 135
Баня със содена вода, мисля че ще ви облекчи . успех

# 1 143
  • Мнения: 123
Момичета, създадох група във Вайбър като там запазвате поверителност и телефонният ви номер е скрит, но можем спокойно да обменяме опит. За мен лично ще е по-лесно и удобно! Която от вас желае нека се присъедини.

Пускам линк:

https://invite.viber.com/?g2=AQAU8KpMYr%2FlN1Keyvgm7SjWuhlUrdbLj … ZyhYtnWnNE747hsne

# 1 144
  • Мнения: 355
Здравейте. Нова съм тук !
Толкова групи четох, тази чак сега я намерих!
Виждам,че повечето сте с подобни на моя проблем! Първо да ви поздравя за силата и смелостта, която “излъчвате” Simple Smile
Да разкажа за мен и се надявам да ме приемете Simple Smile вече “познавам” 1-2 от вас (благодарности !!!).
Бременност 1 - 2016г. Завършила с раждане в първи ден на седмица 36- изтекоха ми водите , отидох с 1 см разкритие без контракции (поне не усещах), секцио след 6-7 часа, по мое желание заради прясна операция на очи.
Бременност 2 - 2022г - за съжаление приключи с прекъсване по медицински причини в седмица 22-23, след потвърждаване от няколко специалиста за тежки сърдечни малформации! Няма да ви описвам какво изживях, оплаквания нямах никакви до втората фетална когато се видя този проблем ☹
Детето беше от новия ми мъж, той дори няма деца, на мен поне първото дете ми даваше сила и кураж да продължа напред!
Прекъснах бременността , предизвикаха естествено раждане , след което кюретаж, а после съм изкървила и са направили маточна тампонада!
Така до ноември 23г, когато отново виждам двете чертички и си казах - този път всичко ще е наред, изпатих си, този път няма да е така !
Бременност 3- правих пренатален тест, първа фетална , какво ли не, каквото може - правих! Но се чувствах добре и си работих, чистих, върших си всичко, дори започнах да ходя повече пиша, уж за здраве ….
20г.с. (28.02) отивам при доктор Атанасова в МЦ Марков за втора фетална. С бебето всичко е наред, но тя вижда нещо в шийката
Казва ми обаче,че е добре, (хем първо видя нещо, после пък го отрече) , накрая ми каза да го споделя все пак със следящия АГ когато ида на преглед и че не е спешно, но да имал той предвид. При което на 18.03 си отивам при АГ, който вижда пролабирал мехур (имах си течение , които аз му казах), скъсена шийка и разкритие. Нещата тогава бяха много зле, аз се скъсах от рев, не можех да повярвам,че за втори път може да загубя бебе и то в 6-7 месец Sad
На следващия ден ме приеха и бях три деня на легло с терапия - кормагнезин, спазмолитици, индометацин, папаверин, утрогестан, по едно време слагаха и гинипрал венозно, после след тези три дни направиха “серклаж на горещо” 23+г.с.
Казаха,че операцията е успешна и се е получила добре
Три дена след това ме изписаха вкъщи на легло , ставане само до баня и вц и до кухнята само да взема нещо за ядене , което дори не го готвя, подготвено ми е предварително. Терапията ми в момента е - утрогестан вагинално, алеракт, но шпа, магнерод, желязо пия, салбутамол , еутирокс си пия от преди и Клексан също от преди.
Салбутамола още от болницата го пия, знам, за какво се дава, но там ми обясниха,че се използва в АГ за спиране на контракции, защото действал на някакви рецептори в матката много силно.
Виждам,че има доста разминавания в терапиите, но нито имам възможност да обикалям по пътищата за други лекари, нито време вече
Влизам в 25 г.с. Моля се на Бог да устискам до читава седмица за раждане на здраво бебе !
На 11.04 съм на преглед
Моя лекар е в друг град (Плевен)
Благодаря ,че изчетохте , стана дълго 🙏
Надявам се има сред вас жени, които са имали успешна бременност след “серклаж на горещо”, защото знам,че като е направен по-рано са големи шансовете 🙏

# 1 145
  • Мнения: 208
Стискам палци да дочакате поне 34г.с. и да ви е по-спокойно. Тогава и белите дробове имат предостатъчно сървактант и ако тежи 2500гр. дори може да не лежи в кувьоз, поне дака ми обясниха. Спокойствие, лежане и успех да се похвалите!

# 1 146
  • Мнения: 355
Благодаря ви 🙏
От вчера пак съм го ударила на рев Sad

# 1 147
  • Мнения: 123
Много е важна психическата нагласа, почивка и нещо приятно за гледане/четене през деня. За терапията, ако нещо те притеснява обсъди отново с АГ. От сърце желая до финал!

# 1 148
  • Мнения: 355
Знам, просто дори хората ме натоварват, просто и след предишния неуспех. Знам,че ми звънят с добри чувства, но долавям съжалението в гласовете им, става ми тъжно.
Смятам,че се справих много смело и “мъжки” с първата загуба и сега мисълта,че може да го изживея втори път ме побърква.
Има дни , в които съм силна, но и такива , в които ми се плаче само

# 1 149
  • Мнения: 1 535
Здравей, Елза.
Знам, че това няма да те успокои, но най - страшното е минало. Самият факт, че са успели да спасят бременността за момента е голям успех. Това е най - важното.
Това, което мен ме държеше през всичките 6 месеца лежане, бяха малките стъпки, които си поставях. Всяка сряда влизах в нова гестационна седмица и това беше малък празник. Изчетох всички теми тук, пълно е с истории с много положителен край. Ще ти помогнат да се заредиш с надежда. Relaxed
Малко е останало, съвсем скоро ще бъдеш в седмица, която няма да има опасност за бебето, та дори в кувьоз.

# 1 150
  • Мнения: 355
Здравей, Елза.
Знам, че това няма да те успокои, но най - страшното е минало. Самият факт, че са успели да спасят бременността за момента е голям успех. Това е най - важното.
Това, което мен ме държеше през всичките 6 месеца лежане, бяха малките стъпки, които си поставях. Всяка сряда влизах в нова гестационна седмица и това беше малък празник. Изчетох всички теми тук, пълно е с истории с много положителен край. Ще ти помогнат да се заредиш с надежда. Relaxed
Малко е останало, съвсем скоро ще бъдеш в седмица, която няма да има опасност за бебето, та дори в кувьоз.

Благодаря ти, до колкото разбирам минимума е седмица 27?
Но тогава няма ли риск от много увреждания ? 🥲🥲🥲

# 1 151
  • Мнения: 123
Аз също имам загуба и тогава неонатолозите ми казаха влезе ли бебчето в 28 гс. 95% всичко е наред. Скоро едно момиче роди в 30 гс бебето беше само 5 дни на кислород и вече и дават да го гушка! Вярвай и бъди спокойна, наистина най-страшното е минало предвид, че са успяли нещо да зашият с пролабирал мехур.

# 1 152
  • Мнения: 355
Аз също имам загуба и тогава неонатолозите ми казаха влезе ли бебчето в 28 гс. 95% всичко е наред. Скоро едно момиче роди в 30 гс бебето беше само 5 дни на кислород и вече и дават да го гушка! Вярвай и бъди спокойна, наистина най-страшното е минало предвид, че са успяли нещо да зашият с пролабирал мехур.

🙏🙏🙏❤❤❤ благодаря ви

# 1 153
  • Мнения: 1 535

Благодаря ти, до колкото разбирам минимума е седмица 27?
Но тогава няма ли риск от много увреждания ? 🥲🥲🥲

Риск от увреждания има и в 40 седмица, ако се роди бебето. Всъщност никой не може да ви гарантира, че дори раждайки се абсолютно доносено, то е здраво.
С тази нагласа, дните ви няма да минат особено леко.

# 1 154
  • Мнения: 508
Благодаря ви 🙏
От вчера пак съм го ударила на рев Sad
[/quote

Няма смисъл да продължавате така, само си вредите. Не отделяйте толкова време на телефона и познати, а си вземете да четете нещо което харесвате, пускайте си хубава музика и никакво ставане от леглото, серклажът ще си свърши работата.
Тук в темите има много позитивна настройка, особено след серклаж и то в късни седмици, така че не се отчайвайте, при най-малко притеснение звънете на лекаря си или ходете да ви гледат.
Спокойствие и успешен финал ви пожелавам 💐🍀❤

Общи условия

Активация на акаунт