🌸🐟 АВГУСТ 🐟🌸 2022 💙 👶🏻👧🏻 🎀 (Тема 18)

  • 16 275
  • 170
  •   1
Отговори
# 75
  • Бурса
  • Мнения: 649
Честито на мамите R.T.J, mariya.9777 и ven4e44 за новородените бебенца! Да са ви здрави а вие бързо възстановяване!

Мъхче имаше номер едно и сега номер три има. Ще опада Stuck Out Tongue Winking Eye

# 76
  • Мнения: 163
Честито на новите мами и бебчета ! Бъдете здрави ! ❤

# 77
  • София
  • Мнения: 5 622
Честити бебета и бързо възстановяване на мамите!

# 78
  • Мнения: 543
Орехче, здравей! Лично не съм честитила на новите майки, но давам по един лайк за всяко новородено бебче. Иначе ви следя и в двете теми, но нямам съвети за даване или пък питанки(за сега).
Орехче, аз също родих още на 3ти август ден преди термин. Естествено раждане без епидурална. В 21ч бях в болницата и 22,05мин се роди Дебора. Отидох с 9см разкритие при условие, че през деня до 15,30 бях там заради контракции, които дори спряха и нямах абсолютно никакво разкритие и индикации за предстоящо раждане. Те така моята история.

# 79
  • Асеновград
  • Мнения: 1 377
Честито на всички нови мамчетаа!! Да са ви много здрави бебоците! И бързо възстановяване!💕💕💕

# 80
  • Мнения: 2 173
Мамчета, изпуснала съм доста, честито на родилите!
На 19.08 с планове секцио в 37+1 гс, се родиха и мойте бебчета - Яна 1850гр 41 см  и Самуил 2620 гр. 47 см.
Още не съм ги взимала в стаята си, Яна е на венозно хранене, а Сами се храни с шише, но от днес са на антибиотик 5 дни заради инфекция, не са ми ги давали до сега, само на вратата на неонатологията ги виждам, аз съм с много нисък хемоглобин и все ми е зле, страх ги е да не припадна със Сами на ръце (Яна няма да ми я дадат скоро) ... Казаха ми, че утре може да ме изпишат мен, или да остана като придружител по 160 лв на нощувка, като ако няма места, пак ще се наложи да ме изпишат. Сами може да го изпишат след 5 дни, но Яна ще остане повече.
В операционната много се разтроих, че Яна е толкова мъничка, очаквах да е над 2кг и излязох с кръвно
195 /100,  следващата сутрин пък бях с кръвно 80/60, а днес с хемоглобин 80, общо взето не се чувствам добре, много трудно ставам без обезболяващи не мога.
Сега трябва да реша, да си тръгна ли утре или не, хем не искам да си тръгвам, хем пък си мисля, че не ми ги дават в стаята, за какво да стоя, вкъщи поне ще ми помагат да ставам, тук не ми помагат, постоянно съм замаяна.... Не знам какво да правя...

# 81
  • Мнения: 422
Честито, Лизи! Бързо да наддават децата! Според мен си иди вкъщи, с тоя хемоглобин как изобщо живееш, вкъщи ще те хранят и гледат близките ти. Сега на бебетата не можеш да помогнеш като си толкова слаба физически.

# 82
  • Мнения: 3 332
Лизи честито. Сигурна ли си, че ще те изпишат утре, клиничната пътека за секцио е 4 нощувки. Според мен е по добре да се прибереш. Така ще имаш 5 дни да закрепнеш в спокойна атмосфера и да си готова да посрещнеш Сами. Нормално е да те боли, с всеки ден ще става по добре. Не ти ли дадоха/изписаха желязо за хемоглобина, много е нисък. Според мен вкъщи ще си една идея по спокойна, защото като не ти дават там децата така или иначе се разстройваш повече. Но само ти можеш да решиш кое ще е най-добре за теб.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 416
Честити бебчета! Гледай сега ти да се закрепиш и заради тях! Задължително някакъв железен препарат, супер нисък е тоя хемоглобин. Искай рецепти/дозировки!

# 84
  • Мнения: 2 173
Днес ми вливаха желязо и утре ще ми вливат, сега постоях със Сами в коридора пред неонатологията малко, Яна не ми дадоха да я видя.

# 85
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 750
Честито ,да и аз мисля че вкъщи ще ти е по добре .Освен ако някой не те раздвижва в болницата.След 5дни като изпишат малкия ще си доста по добре.И по спокойна.И задължително желязо.

# 86
  • Мнения: 3 332
Днес ми вливаха желязо и утре ще ми вливат, сега постоях със Сами в коридора пред неонатологията малко, Яна не ми дадоха да я видя.
И при нас не пускаха в неантологията, а преди пускаха. Даже ми се скараха къде съм тръгнала да влизам, а аз връщах шишетата от АМ. Казаха, че заради Ковид нещата са променени и бебетата се оставят на входа, разбира се има акушерка, която ги поема, а шишетата те си ги събират като донесат следващото мляко. Имаше обаче една смята, която искаше да ги връщаме ние и им звъняхме на вратата да си ги вземат.

# 87
  • Мнения: 216
Мамчета, изпуснала съм доста, честито на родилите!
На 19.08 с планове секцио в 37+1 гс, се родиха и мойте бебчета - Яна 1850гр 41 см  и Самуил 2620 гр. 47 см.
Още не съм ги взимала в стаята си, Яна е на венозно хранене, а Сами се храни с шише, но от днес са на антибиотик 5 дни заради инфекция, не са ми ги давали до сега, само на вратата на неонатологията ги виждам, аз съм с много нисък хемоглобин и все ми е зле, страх ги е да не припадна със Сами на ръце (Яна няма да ми я дадат скоро) ... Казаха ми, че утре може да ме изпишат мен, или да остана като придружител по 160 лв на нощувка, като ако няма места, пак ще се наложи да ме изпишат. Сами може да го изпишат след 5 дни, но Яна ще остане повече.
В операционната много се разтроих, че Яна е толкова мъничка, очаквах да е над 2кг и излязох с кръвно
195 /100,  следващата сутрин пък бях с кръвно 80/60, а днес с хемоглобин 80, общо взето не се чувствам добре, много трудно ставам без обезболяващи не мога.
Сега трябва да реша, да си тръгна ли утре или не, хем не искам да си тръгвам, хем пък си мисля, че не ми ги дават в стаята, за какво да стоя, вкъщи поне ще ми помагат да ставам, тук не ми помагат, постоянно съм замаяна.... Не знам какво да правя...
Честити бебенца! В твоето положение бях и реших да се прибера в къщи. Само че мойте младежи бяха и двамата по 1850/80 и 2 седмици след мен ги изписаха. Имах време да се възстановя и да доподготвя къщата за тяхното прибиране.
Мн добре се грижат за тях в Надежда. Всеки ден можеш да звъниш за информация, а един път в седмицата да си ги виждаш.
Оставането единствено психически те успокоява, че си при тях, но реално няма мн смисъл.

# 88
  • Мнения: 163
Честит бебенца, Lizi!
Да са здравички и бързо да ги изпишат.

🫶

# 89
  • Мнения: 3 963
Честити бебета, Лизи! Да се закрепят бързо и да си ги прибирате вкъщи. А и ти също. Те не са ли ги видели на ехограф, че са мънички? Или има друга причина да избързат със секциото?

Общи условия

Активация на акаунт