Препоръчайте ми хотел в Банско тема 3

  • 23 745
  • 141
  •   1
Отговори
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Заповядайте в новата тема номер 3
линк към старата тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1112171

# 1
  • София
  • Мнения: 626
Благодаря на _лаленце _ за новата тема!

Аз си подновявам питането....Grinning

Моля за скорошни мнения относно Гранд Хотел Банско.
Мисля за направя резервация за 1 седмица там, но от 03.09.2022.
Споделете мнение дали около вътрешния басейн има шезлонги и дали самия той става за плуване?
Също така, мислите ли, че външния басейн ще бъде затворен по това време?
От това което прочетох в темата, останах с впечатление, че хотела не е лош избор, но при евентуални различни метеорологични условия, бих искала да имам идея какво можем да ползваме.
Благодаря предварително!

Ps. Преди 2 седмици бяхме във Вихрен, сравнително доволни бяхме./изключително бедна храна/

# 2
  • Мнения: 3 786
Прекарахме 4 дена в Русковец резорт в Добринище.Апартамента беше прекрасен-широк,удобен,много чист.
Самият комплекс също е много поддържан с чудесни общи части.Персонала любезен и приятен.
Басейна е топъл ,но прекалено малък и дори и при малко посетители става пренаселено.Има три сауни също много малки-повече от 3-4 човека вътре не се събират но и никой не ги ползваше в тази жега.
От храната очаквах повече -4 дена сухо печено свинско или пилешко,едни и същи нарязани малко зеленчуци и едни и същи дребни сладки за десерт.Има какво да се яде ,но все едно си на стол ,а не на доста скъп хотел .
Хотела беше пълен до горе с хора основно многодетни семейства с деца от 0 до 5г. В ресторанта на закуска и вечеря беше ужасно шумно ревяха,пищяха,гонеха се.В басейна същата работа деца скачат ,пищят,реват нямаш и минута тишина и спокойствие.Даже последния ден от престоя ни влезе майка с 3 деца с уж памперси за плуване и по едно време тихо се изниза.После дойде служител на хотела да ни уведоми че басейна бил замърсен и 40 мин ще има почистване.Но на нас това ни беше последното време за басейн и просто си тръгнахме.
Последния ден нямаше и до обяд вода.
Аниматорката много не и се занимаваше уж имаше организирано нещо ,но основно пак за малки дечица-лепиха и рязаха нещо си единия ден.
Детския кът беше основно за малки деца повечето играчки са счупени .Единственото което ставаше за моите беше фитнеса и тенис масата.
Определено на предишни почивки с нает апартамент и свободна консумация си изкарвахме по-приятно и доста по-евтино.

# 3
  • Мнения: 267
Ние бяхме за два дни в Гранд Рояле,с включени закуски и вечери,за две нощувки двама възрастни с дете на 11 години.300 лв беше цената, хубаво си изкарахме,обядвахме единия ден  на язовир Кринец(нищо особено,не беше скъпо,но трудно си намерихме места).
В хотела има басейн, закрит, детето ни даде зор и се къпахме,но беше облачно ,вътре ми беше хладно като излизах от басейна,а навън шезлонгите заради облачното време останаха неизползваеми.
Ромите бяха окупирали и Банско,заради джаз фестивала ще да беше . Храната не беше лоша, стаите са чисти.

# 4
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Благодаря на _лаленце _ за новата тема!

Аз си подновявам питането....Grinning

Моля за скорошни мнения относно Гранд Хотел Банско.
Мисля за направя резервация за 1 седмица там, но от 03.09.2022.
Споделете мнение дали около вътрешния басейн има шезлонги и дали самия той става за плуване?
Също така, мислите ли, че външния басейн ще бъде затворен по това време?
По-скоро бих Ви препоръчала "Регнум".Има вътрешен+външни към хотела+басейни в село Баня с минерална вода. Само със закуска и вечеря е. Прекрасна гледка,чистота и СПА. Грандхотелът бие по разнообразие и количество храна, но като условия, за мен, по-скоро-не.

# 5
  • Мнения: 2 887
На мен от Гранд хотел Банско ми бяха оставили торта и вино за рождения ден , бях много изненадана .
Хотела е много хубав .

# 6
  • Мнения: 263
Ние изкарахме два дни в Банско, но предпочетохме малък семеен хотел с механа Везюва къща. Приятно е сега като атмосфера, защото има малко хора, повечето чужденци с малки деца. Качихме се с лифта на Бъндеришка поляна и там беше нормално, децата се възползваха от атракциите, а и времето беше перфектно - слънчево и прохладно.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 036
pipinik, гледах този хотел, не е ли шумно в него, заради музиката от околните механи?

# 8
  • Мнения: 263
pipinik, гледах този хотел, не е ли шумно в него, заради музиката от околните механи?
Намира се на ул. Пирин 79, не съм забелязала други заведения или просто няма хора. Беше много тихо и спокойно. Ние го избрахме, за да сме близо до лифта. Посетихме и бар Ginger като там също беше тиха и приятна музика от двама изпълнители. Никъде не чухме шумна музика, а дори в 23ч. по улиците имаше хора.

# 9
  • Мнения: 495
Имам малко страничен въпрос: знаете ли кой хотел в Банско или около него(Добринище, с.Баня) допуска външни лица до басейна си? Знам за Регнум, че може, но ме интересуват и други, ако има такива.

# 10
  • София
  • Мнения: 241
Здравейте, може ли някой да ми каже топли ли са басейните в Гранд хотел Банско ? Над 30 градуса или не? Благодаря

# 11
  • София
  • Мнения: 626
Здравейте, може ли някой да ми каже топли ли са басейните в Гранд хотел Банско ? Над 30 градуса или не? Благодаря

Не, не се отопляват.
Доста студени са, а сега е възможно и да не работят. Аз се отказах точно поради тази причина..

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Темата е за хотел, но между другото бихте ли споделили за хубаво заведение с кухня и македонска музика. Ние никога не сме ходили и решихме да прекосим България и за няколко дни да сме в Банско. Всичко ще ни е ново. Без деца сме и нямаме претенции за пушене и силна музика. Да е вкусно и весело.

# 13
  • Мнения: 4 406
Македонска кръчма,  в Добринище

# 14
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Последно сме били в Барякова механа. Всичко, което приготвят, е много вкусно и имат жива музика през уикенда. Обстановката е автентична. Иначе, във всяка механа, в която сме сядали, музиката е била македонска.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Благодаря за препоръките.

# 16
  • Мнения: 2 255
Оглеждам се за хотел в Банско, даже по-скоро около Банско с цел кратка ски почивка между Коледа и НГ. Т.е. не ме вълнува спа-то, че хем ще ми оскъпи, хем няма да го ползваме. Цените ми се виждат космически тази година, а аз търся някакъв оптимум - да е прилично, но не луксозно. По-скоро ми се иска хотел със закуска, но не е съвсем задължително. Миналата година улучих страшна оферта, обаче спираше тока всеки ден и беше малко стресово. Сега същото място ми дава почти тройна цена, и като знам какво може да очаквам, се колебая силно да букна пак там. Препоръчайте ми нещо подходящо?

# 17
  • Мнения: 4 406
Нямам конкретна препоръка, но искам да отбележа, че са единици хотелите, които са с нормални цени между двата празника.
Масово периодите се правят така, че да няма празно. Тоест, "Коледа" е до 27/28.12, от 28/29.12 почва "Нова година". Без цена между тях.
По-лесно и бюджетно ще ви бъде преди Коледа или след 8.01.
Тогава цените са по-ниски, заетостта на хотелите  - също.

# 18
  • Сф
  • Мнения: 10 664
И аз това щях да пиша. Такъв период между Коледа и Нова година почти няма. Може би по семейните хотели около Банско? Нека попита и в Хотел Грами Банско. Той е семеен , предлагат закуска+ вечеря по това време. На удобно място е, хората са любезни . Едно време не беше скъпо и по Коледа. Сега обаче с това повишение всеки ден , не знам какво ще става. Сигурно ще изскочи нещо, но с много гледане и търсене в нета и особено в Баня или Добринище. Но лично според мен, в самото Банско е в пъти по- добре за целта им.
П.п. тя Giada щом се е засилила по пистите на Банско да карат, няма да я събори хотела Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 298
Оглеждам се за хотел в Банско, даже по-скоро около Банско с цел кратка ски почивка между Коледа и НГ. Т.е. не ме вълнува спа-то, че хем ще ми оскъпи, хем няма да го ползваме. Цените ми се виждат космически тази година, а аз търся някакъв оптимум - да е прилично, но не луксозно. По-скоро ми се иска хотел със закуска, но не е съвсем задължително. Миналата година улучих страшна оферта, обаче спираше тока всеки ден и беше малко стресово. Сега същото място ми дава почти тройна цена, и като знам какво може да очаквам, се колебая силно да букна пак там. Препоръчайте ми нещо подходящо?
Виж дали този семеен хотел ща те устрои. http://hotelsvetinikola.net/stai.htm
Много хора отсядат в с. Баня и карат ски на Банско. Може да провериш дали за твоите дати имат други цени. На сайта им поне не видях да има изключения. Супер приятни собственици. Хотелчето не е лукс, но е чисто и приятно с чудесен топъл минерален басейн, който работи до късно. От скоро имат и сауна. По желание се сервира закуска, а за обяд и вечеря може да си поръчваш храна с доставка от няколко заведения в селото. В хотела има общо помещение с маси за хапване.

Последна редакция: ср, 26 окт 2022, 17:47 от fatalina

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Момичета, мнение за...Termo Hotel Aspa Vila в Баня?

# 21
  • Мнения: 1 445
Момичета, мнение за...Termo Hotel Aspa Vila в Баня?

Не мисля,че някой го е посетил все още. Аз исках да запазя,но нямаше апартаменти-казаха,че ще ги пускат по-натам

# 22
  • Мнения: 6 298
Синът ми посети хотела миналата година през септември и беше много доволен от всичко. Хубава храна, добра хигиена, топъл външен басейн и много хубав детски кът до ресторанта на хотела.

# 23
  • Мнения: 1 445
Поправете ме ако греша,но мисля,че става въпрос за новооткрития Therme хотел? Който има същите собственици като Гранд хотел Банско и Иван Рислки? И не е работил миналата година

# 24
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Поправете ме ако греша,но мисля,че става въпрос за новооткрития Therme хотел? Който има същите собственици като Гранд хотел Банско и Иван Рислки? И не е работил миналата година
На Иван Рилски собствениците имат и Санта Марина на Созопол. Мисля че нямат нищо общо с собственика на Гранд хотел Банско. За новия -.не съм гледала на кой е собственост.
За този ли става въпрос? Ясно . . https://www.google.com/amp/s/bgtourism.bg/1110232022-selo- … 25D0%25B5rme/amp/

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
За този питам аз...http://hotel-aspavila.com/

# 26
  • Мнения: 6 298
За него написах коментар.

# 27
  • Мнения: 1 445

Нищо общо с този,за който аз писах Joy

# 28
  • Мнения: X
На новооткрития Терме спа хотел е собственик същия, който е на Гранд Хотел Банско и Гранд Хотел Свети Влас.

# 29
  • Мнения: 6 298
За който го интересува има офрета Черен петък за зимна почивка в хотел Св. Иван Рилски - Банско.
https://www.saintivanrilski.com/offers-and-vouchers/zimna-pochiv … _campaign=SIR-GMB

# 30
  • sofia
  • Мнения: 417
здравейте,аз препоръчвам хотел Грами.
Малък,приятен,чист ,до пистата,храната уникална(кум на собствениците е шеф Манчев😃)мъжът готви.Любезни са много ♥️

# 31
  • Мнения: 6 298
здравейте,аз препоръчвам хотел Грами.
Малък,приятен,чист ,до пистата,храната уникална(кум на собствениците е шеф Манчев😃)мъжът готви.Любезни са много ♥️
Водата в басейна с какава температура е и поддържа ли се чист?

# 32
  • sofia
  • Мнения: 417
здравейте,аз препоръчвам хотел Грами.
Малък,приятен,чист ,до пистата,храната уникална(кум на собствениците е шеф Манчев😃)мъжът готви.Любезни са много ♥️
Водата в басейна с какава температура е и поддържа ли се чист?
много е чисто ,има парна баня,сауна,но басейна не е много топъл .С минерална вода е ,карат я от някъде

# 33
  • Сф
  • Мнения: 10 664
здравейте,аз препоръчвам хотел Грами.
Малък,приятен,чист ,до пистата,храната уникална(кум на собствениците е шеф Манчев😃)мъжът готви.Любезни са много ♥️
Водата в басейна с какава температура е и поддържа ли се чист?
аа
Басейна е много малък. Не става. Нещо като 10 на 5м. За теб пък изобщо не съм сигурна, че ще успееш да влезеш дори. То това си е като семейна къща. Сауна и подобни, по заявка ние като бяхме. Но все пак, зимата май е по ок и редовна. Паркинг, ядене, пиене става, много е добър даже. Не е нашата почивка ( място)обаче и не сме се връщали. За ски почивка ще е удобен мисля.

# 34
  • Мнения: 1 069
Познавам собствениците, тип семеен хотел е. Не е никак лош, но не е моето място.

Аз обичам големите хотели Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6 298
здравейте,аз препоръчвам хотел Грами.
Малък,приятен,чист ,до пистата,храната уникална(кум на собствениците е шеф Манчев😃)мъжът готви.Любезни са много ♥️
Водата в басейна с какава температура е и поддържа ли се чист?
много е чисто ,има парна баня,сауна,но басейна не е много топъл .С минерална вода е ,карат я от някъде
Благодаря! Ясно, няма да стане. Аз обичам топла вода, а не хладка.

PureLove, влизам и в малки, и в големи басейни, и с двата вида стълби, но искам водата наистина да е топла.

# 36
  • Мнения: 3 943
Някой посещавал ли е вече новия Grand Hotel Therme в село Баня? Имате ли отзиви? Планираме посещение в края на месеца и ще се радвам на мнения.

# 37
  • Мнения: 1 445
Някой посещавал ли е вече новия Grand Hotel Therme в село Баня? Имате ли отзиви? Планираме посещение в края на месеца и ще се радвам на мнения.

Има отзиви,не са много добри, вижте ги в букинг.

# 38
  • Мнения: 6 298
Някой посещавал ли е вече новия Grand Hotel Therme в село Баня? Имате ли отзиви? Планираме посещение в края на месеца и ще се радвам на мнения.

Има отзиви,не са много добри, вижте ги в букинг.
Скоро бях в Баня в друг хотел и се заговорих с посетители, които се оказа, че преди време са били в новия Терме. Споделиха, че не е нещо особено и има още какво да се желае. Не отговаря на хотел 5*, но най-вече бяха възмутени от това, че в хотела е имало ромска сватба( хотелът е разположен до ромската махала) и цяла нощ не са могли да спят от силна музика. Никой не ги е предупредил за сватбата.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 08:42 от fatalina

# 39
  • Мнения: 3 943
Благодаря. Решихме да го тестваме през седмицата, предполагам няма да има много хора тогава, надявам се и сватби. Много харесваме Хот спрингс, но ни се искаше малко да променим. Ще споделя отзиви като се върнем.

# 40
  • Мнения: 368
Моля за мнение за хотел Аквилон, село Баня? Някой, който го е посещавал наскоро да сподели.
Както и хубаво заведение с жива музика в Баня или Банско?
Ще сме  в региона за 3 март и искам едната вечер да е по-празнична и с танци Simple Smile

# 41
  • Мнения: 3 943
Както бях обещала, идвам да споделя впечатление от 2-дневен престой в Гранд хотел Терме, с. Баня.

Направих резервация през техния сайт, а не през Букинг, защото излизаше по-евтино. Хотелът предлага All Inclusive изхранване и предпочетохме така, вместо да се чудим къде да ходим да ядем с детето. Резервацията беше със 100% предплащане и без право на анулация, цената 650 лв (2 нощувки, делник), сега доколкото видях, е по-скъпо вече.

Настаняването е от 15:00 часа, като ние пристигнахме към 13:30 и решихме да започнем с обяд, докато стаите бъдат готови. Избрахме кратък престой през седмицата, защото пътувахме с детето (3 г.) и ни се искаше да е по-спокойно. Стаята беше двойна с тераса, за детето бяха пропуснали да сложат кошара, но в крайна сметка решихме да разпънат креслото и да спи там. Реагираха бързо. Стаята е хубава, но на мен ми липсваше повече място да си оставям нещата. Има кана за вода, кафе, чай, по една бутилка вода насят всеки ден. Липсваха ми повече закачалки в банята (на мен ми е проблем това във всеки хотел). Закачахме си банските на лирата в банята и горе долу бяха поизсъхнали, но халатът ми не успя да изсъхне цяла нощ там. Не ми хареса също, че имаше само една възглавница, която на мен ми беше много ниска и неудобна за спане.

Храната ни хареса, имаше разнообразие и всеки можеше да си намери по нещо. Зоната на шеф готвачите беше оригинална - на закуска правиха баница с точени кори и авокадо тост, на вечеря имаше различни меса, красиво презентирани. Не ми хареса, че на повечето неща нямаше табелка какво са. Всъщност нямаше етикети на нищо, освен на нещата от топлата витрина. Нито на сосове, нито на салати , имаше разни рибни специалитети, кремчета - на нищо нямаше етикет. Трябваше да питаме от служителите кое какво е. Изхранването на база All Incl. е закуска, обяд и вечеря в ресторанта, а през останалото време може да вземете по нещо сладко от сладкарницата - тортички, кремчета, целувки, бонбони, сокове и кафе.

Спа центърът също не е лош, но според мен е малък. На вътрешният басейн следобед става лудница, въпреки, че бяхме в делничен ден. Водата е топла, но понеже има няколко врати за излизане към външните басейни и усещах, че става течение и ми беше студено на моменти. Шезлонгите не са достатъчни - 20 броя са, като за запълваха още към 9:30 - 10:00. При капацитет на хотела 160 стаи - 20 шезлонга са крайно недостатъчни, като отивахме следобед трябваше да си закачаме нещата по закачалките .... Има 2 парни бани - едната е панорамна с леден басейн вътре, а другата е арома - тя беше много слаба, почти без пара. Има 3 сауни, хубави са. През целия ден има вода с лимон/грейпфрут, чай и плодове в спато. Единият външен басейн е за над 16-години и там не сме ходили (той се вижда от рецепцията), а другите два до спато са по-малки, с масажни дюзи. Липсваше ми солна стая.

Хотелът е нов, на 2-3 месеца и все още текат довършителни ремонти. Шумът не ни е създавал проблем, не се е чувало от нашата стая или спато. Доколкото разбрах ще бъде цял ризорт, собственикът е взел и общинския басейн на селото и ще се прави още един спа център около 5 хил. кв. м., 20 къщи за продажба + сгради с апартаменти (има обяви за продажба в хотела), футболно игрище, тенис корт, зоокът и други. Ще има и фитнес, засега няма. Гледката от ресторанта и стаята не беше особено приятна - цигански къщи.., но не е имало сватби или подобни, които да създават проблеми. В хотела също нямаше неприятни индивиди.

Друго мога да кажа за детския кът - не съм доволна. Нямаше никакви играчки, освен басейн с топки и пластмасова къщичка. Аниматорът въобще не си направи труда да занимава децата, може да се оставят деца над 4 години, но честно казано аз едва ли бих си оставила детето там. Детският кът беше в едно с игрална зала, имаше над 10-15 съоръжения с жетони. Хубаво би било да се разделят тези две неща. Може би с времето ще се разрасне, не знам, дано. Също така е далеч от ресторанта и много хора и не знаеха, че изобщо го има. Слиза се по стълбите до сладкарницата на долния етаж (много приятно място с камина) и от там се влиза в детския кът. Не е удобно за колички изобщо, няма асансьор до долу.

Друго неудобно - в ресторанта и около детския кът няма тоалетна. Най-близката е до рецепцията или в стаята.. В ресторанта също има стълби и не е удобно за детски колички.

Като обобщение мога да кажа, че хотелът не е лош, но при следващо ходене в село Баня, ще предпочета Хот Спрингс. В Гранд хотел Терме може да се върна след няколко години, когато строителните дейности са попривършили. Извинявам се за дългия пост, надявам се на някого да му е полезно.

# 42
  • Мнения: 345
И аз да споделя за Therme в Баня, до град Разлог. Днес си тръгваме. Скъпо, храната е много добра, обстановката е приятна, ресторанта е голям, стаята е малка, без тераса, от снимките трябваше да е по голяма, беше леко хладна. Водата в банята , не знам защо не беше много топла. Сега за Спа-то...басейните са малки и плитки, стават само за стоене, много е топла водата. Мислех, че поне във външният мога да поплувам, но уви, малък е и водата ми е до пъпа, 165 см съм висока. Не бих отишла друг път. Но на някой ако  си му харесва само да се кисне, става.

# 43
  • Мнения: 1 442
Здравейте прекрасни момичета 🤗 Може ли малко инфо за хотел Св. Иван Рилски. Има ли кана за вода в стаята? В ол инклузив включени ли са бебешки пюрета, както в някои хотели по морето? В стаите дали е достатъчно топло (даже много топло, защото ние си стоим на 25 градуса вкъщи 🤣)?
Като цяло видях само положителни отзиви, но не прочетох отзив на някой с малко бебе и затова се притеснявам.

# 44
  • Мнения: 6 298
Има кана, има чай и нескафе. Има подходящи храни за бебета и деца, но не и бебешки пюрета. Има диетични храни, плодови млекца и други. Винаги и на обяд и на вечеря има супа. Храната е много прясна, вкусна и разнообразна. В стаите и въобщена навсякъде е много приятно топло. Като бях последният път (септември 2022г.) беше пълно с млади семейства с бебета и с малки, и големи деца. Много е добър хотелът! Няма да съжалявате. Има един единствен минус - стана много скъп. Септември почивах на 84 лв. на ден на възрастен, база ОИ през делнични дни, на промоция 3=4 в промо стая. Сега за същото искат 155 лв. Ще чакам междинен сезон и нови промоции. Имайте предвид, че в СПА зоната не допускат деца под 16 г. Може само басейна да ползват.

# 45
  • Мнения: 1 442
Основният му минус е, че няма шумоизолация!!!!!!! Това е пълен ужас за хотел, никога не съм попадала на подобно нещо, а пътуваме доста!!!!! Не можахме да си починеме изобщо - блъскане, музика, смях, кашляне, кихане, рев - всичко се чува, ВСИЧКО!!!! Политиката им да настаняват всички семейства с деца в съседни стаи е покъртителна - ако не реве твоето дете реве чуждото и не спиш дори и 5 минути!!!!!! Ужасно е нямах търпение да си тръгна, даже обмислях да си тръгнем по-рано. Толкова гадна "почивка" никога не сме имали.
Кафето, което в офертата за ол инклузив е удебелено, че е еспресо е от машини на Коста и Лаваца и не е хубаво. Можете да изпиете по 5 кафета все едно си пиете вода!!!!
Спа-то не отговаря на капацитета на хотела и при пълен хотел няма свободни шезлонги около басейна, а в него хората са един върху друг!!!!!
Късната закуска е до 11 часа, но от 10:30 спират да зареждат хляб!!!! От 11 без 10 започват да пръскат с препарати и да мият пода докато си закусвате срещу скромната сума от 364 лева за двама!!!!!! Изумена съм че не прочетох лоши отзиви (явно ги трият) преди да дойдем - НЕ си струва парите изобщо!!!!!!

# 46
  • София
  • Мнения: 5 952
Някой да знае конна база в Банско... Добринище, да става за деца... и изобщо дали предлагат разходки в този сезон
Знам само за тези https://rusaliite.bg/, но нищо конкретно.. просто ми попадаха и май не са много близо... Иска ми се с децата да идем, освен на ски, и при конете , особено заради празника им този уикенд  Grinning

# 47
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Има. Обаче чакай  да ти обясня....
До Русковец ризорт в Добринище има въжен парк " Не се отказвай" . Хората там, държат и нещо като конна база. Ще ти обяснят как да стигнеш, по пътя между Банско и Добринище е. Моята се разходи час с група и коне. Имат и стрелба с лък и атв. Не помня друго, но заради конете отидохме. Трябва да са там, целогодишно са като питах . Ето линк на въжения парк https://ruskovets.com/activities/horseback-riding/

# 48
  • Мнения: 4 406
В с. Бачево е най-интересно за Тодоров ден.
Там има и доста конни бази, не ги знам като имена. Едната е много близо до х. Катарино, между Разлог и Бачево. Друга има до гробищата на селото, съвсем в началото му.
В Добринище май също има, не съм била.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 952
Благодаря много, че отиваме на ски, ако успеем на 4 ти , за празника, да идем и до конна база ще е супер, децата много обичат

# 50
  • София
  • Мнения: 5 952
Да дам отзив и аз, понеже нали питах... Бяхме в Банско , то вече мина време де, но..., хотел Ores Boutique Hotel, горе близо до лифта е. Много приличен хотел , много хубави апартаменти, скъпи обаче, със сигурност може да се избере нещо по- изгодно. Иначе ходихме и до конната база , точно тази дето PureLove препоръча, качихме се на коне, обикаляхме из гората, на децата много им хареса, пък и на нас....... въженият парк много ни хареса също, но не сме го пробвали, защото заваля и въжетата бяха много мокри. Има и заведение , абе хубаво е, ако човек се чуди къде да води деца.
Загледах този Русковец, чудя се дали е добър, стори ми се хубаво място за лятото, близка гора, близко хубав парк със забавления, Добринище с чудесни заведения които не са скъпи като в Банско... мястото е хубаво с много разбит път Grinning Cold Sweat Моята ниска кола едва изкачи пътя, хем е сигурно 300 метра преди Парка, ама разбито и то много , що не заровят тези дупки, като чакат туристи... винаги се чудя...Thinking

# 51
  • Мнения: 74
Здравейте! Моля мнения за хотел Гранд Рояле. Или да предложите нещо вие.Благодаря.

Последна редакция: чт, 06 апр 2023, 15:07 от nikita_m

# 52
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Преди дни имаше изключително негативен отзив във фейсбук.
Ние го посетихме октомври, миналата година. Задоволително беше. Има прекрасна градина и добро СПА. Храната беше добре. Апартаментите ни, чисти.

# 53
  • София
  • Мнения: 6 260
Здравейте! Това май е най-актуалната тема за Банско. Моето питане не е за хотел, а за снимките, които ти правят, като се спускаш по ски пистите (слагат оранжев транспарант с надпис PHOTO и фотограф с професионален апарт застава зад него). От къде се получават снимките и колко струват? Мислех, че лесно ще намеря инфо в нета, но нищо не ми излиза Sad Благодаря предварително да отговора! Flowers Sunflower

# 54
  • Мнения: 19 485
Прекарахме 4 дена в Русковец резорт в Добринище.Апартамента беше прекрасен-широк,удобен,много чист.
Самият комплекс също е много поддържан с чудесни общи части.Персонала любезен и приятен.
Басейна е топъл ,но прекалено малък и дори и при малко посетители става пренаселено.Има три сауни също много малки-повече от 3-4 човека вътре не се събират но и никой не ги ползваше в тази жега.
От храната очаквах повече -4 дена сухо печено свинско или пилешко,едни и същи нарязани малко зеленчуци и едни и същи дребни сладки за десерт.Има какво да се яде ,но все едно си на стол ,а не на доста скъп хотел .
Хотела беше пълен до горе с хора основно многодетни семейства с деца от 0 до 5г. В ресторанта на закуска и вечеря беше ужасно шумно ревяха,пищяха,гонеха се.В басейна същата работа деца скачат ,пищят,реват нямаш и минута тишина и спокойствие.Даже последния ден от престоя ни влезе майка с 3 деца с уж памперси за плуване и по едно време тихо се изниза.После дойде служител на хотела да ни уведоми че басейна бил замърсен и 40 мин ще има почистване.Но на нас това ни беше последното време за басейн и просто си тръгнахме.
Последния ден нямаше и до обяд вода.
Аниматорката много не и се занимаваше уж имаше организирано нещо ,но основно пак за малки дечица-лепиха и рязаха нещо си единия ден.
Детския кът беше основно за малки деца повечето играчки са счупени .Единственото което ставаше за моите беше фитнеса и тенис масата.
Определено на предишни почивки с нает апартамент и свободна консумация си изкарвахме по-приятно и доста по-евтино.
Може ли да споделиш за апартамента, от който сте останали доволни? Иначе споделям мнението за Русковец. Ние сме отсядали в Pine Rose Resort в Банско и също сме били доволни, но много поскъпна настаняването, вече е възможно да се наеме само вила с две спални, а ние сме двама и не ни е изгодна цената. Любима ми е ваканцията през лятото в Банско и региона.

# 55
  • Мнения: 1 445
Разбрах,че на катарино правят нов външен басейн. Някой знае ли кога се очаква да е готов?

# 56
  • Хасково
  • Мнения: 438
Разбрах,че на катарино правят нов външен басейн. Някой знае ли кога се очаква да е готов?
Интересно, къде ще е този басейн, ще използват част от поляната ли? Двете неща, които не ми харесват в Катарино са малкият външен басейн, както и това, че в басейните няма къде просто да седнеш и да се отпуснеш, но пък всичко останало е несравнимо на фона на другите хотели.

# 57
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Разбрах,че на катарино правят нов външен басейн. Някой знае ли кога се очаква да е готов?
Интересно, къде ще е този басейн, ще използват част от поляната ли? Двете неща, които не ми харесват в Катарино са малкият външен басейн, както и това, че в басейните няма къде просто да седнеш и да се отпуснеш, но пък всичко останало е несравнимо на фона на другите хотели.
действително юни затварят за нов басейн. Информация от рецепцията

# 58
  • София
  • Мнения: 4 751
Здравейте, има ли скорошни отзиви за Кемпински? Обмислям го за почивка през август с малко дете, но ми се иска място, което не е пренаселено и е комфортно. Гледах вариант за полупансион, но не разбрах какво представлява вечерята- на блок маса ли е или с меню и подходяща ли е за малки деца (не бебета, но 3 г.)? Надявам се през началото на август да е приятно ползването на външен басейн? За обяд предполагам че ще намерим и места за хранене в района. Била съм в Банско само зимата и лятото не ми е ясно колко р жега или прохлада. Иска ни се да избягаме от жегите и да може и вечер да се разхождаме към центъра

# 59
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Жега си е лятото в Банско. Ходили сме в началото на август и в ниското си е горещо. Хлад има вечер и денем горе на високото. Между другото най-неприятното ми слънчево изгаряне е от лифта до Безбог, в края на юни.
Иначе, вечер е много приятно за разходки. Места за хранене има много и в самото Банско, и в района.
За хотела и басейна не мога да дам мнение.
Имайте предвид, че в началото на август има джаз фестивал.

# 60
  • София
  • Мнения: 7 036
Началото на август в Банско си и е горещо, поне в последните две години.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 1 680
Някой има ли преки наблюдения като гост в Кадията - къща за гости?

# 62
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Препоръчвам къща за гости Радост, намира се на 15км от град Банско, но гледката е невероятна, има басейн, джакузи, сауна, за децата батут,голям двор,уникално е....

# 63
  • Мнения: 1 857
Препоръчайте място за хапване. Да е сготвено за деня, да е вкусно и да има супи, да не е скъпо и претенциозно. Нещо за бърз обяд по време на път за друго място.

# 64
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Препоръчайте място за хапване. Да е сготвено за деня, да е вкусно и да има супи, да не е скъпо и претенциозно. Нещо за бърз обяд по време на път за друго място.
Ресторант Дамяница

# 65
  • Мнения: 430
Въпрос встрани от хотели и къщи - къде освен в Била Банско може да се купи цяло печено пиле на нормална цена, не от заведение? И има ли добър магазин за прясно месо?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 1 680
rudi, къде се намира този ресторант?

# 67
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
rudi, къде се намира този ресторант?
Bar and Diner "Damyanitza"
088 913 2000

 https://g.co/kgs/eYSvEB

# 68
  • Мнения: 198
Знаете ли къде може да се отиде с бебе на 1г.? Много е топло денем в Банско, а не знаем никакви поляни или прохладни места наоколо. Дали има хотели с бебешки басейни и свободен достъп, понеже сме отседнали в къща за гости?

# 69
  • Мнения: 19 485
Знаете ли къде може да се отиде с бебе на 1г.? Много е топло денем в Банско, а не знаем никакви поляни или прохладни места наоколо. Дали има хотели с бебешки басейни и свободен достъп, понеже сме отседнали в къща за гости?
По пътя за Шилигарника има отбивки с полянки и рекичка, около язовир Кринец и още един имаше, но го забравих, след Добринище по пътя за хижа Гоце Делчев и около самата хижа е приятно и прохладно, може и с лифта на Бъндеришка поляна да заведете бебо. За с. Баня до Банско зная хотел Изгрева или Извора беше, там вход за възрастни на басейна е 20 лв, в Добнищие Алфа спа за възрастни май е 18 лв, за бебета трябва да питате, но там има бебешки басейн със сигурност. При всички случаи внимавайте да не прегрее, защото и на басейна има яко слънце.

# 70
  • Мнения: 5 694
Идвам в темата да ми препоръчате хубав хотел в Банско с външен басейн, не държа на лукс, а на чистота и добра хигиена.
Ще бъдем без деца, само възрастни.

# 71
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Аз ходя в Белведере.

# 72
  • Мнения: 1 789
Върнах се в събота от Банско. Бяхме в „Грами“. Готвят много вкусно, разнообразно и храната е прясна. Басейнът е малък, но за децата е много добре. Има двор с батут, люлки, парзалка. Има си сауна, солна стая, парна баня, паркинг. Починах си наистина добре.

# 73
  • Мнения: 19 485
За посетилите Банско посещавали ли сте ресторант Скабрин и какви са отзивите ви за храна и обслужване там?

# 74
  • Мнения: 13 545
Има ли някои с пресни отзиви за Гранд Хотел Банско?

# 75
  • Мнения: 3 786
Здравейте,търся къщи за гости в Банско или Добринище или апартамент под наем на тихо място и без механа /за къщата за гости.

# 76
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 867
Здравейте,търся къщи за гости в Банско или Добринище или апартамент под наем на тихо място и без механа /за къщата за гости.
Привет, аз препоръчвам къща за гости Радост, но се намира в местността Предела на 15км от град Банско. Има басейн, джакузи, сауна, детски батут, двор голям,люлка.Къщата е нова ,луксозно ,дизайнерски обзаведена,а собствениците са много гостоприемни.Посетихме я през зимата,миналия месец и през лятото.Гледката към Пирин е уникална.Същите собственици имат и апартаменти в Банско. Това е номера 0899156733

# 77
  • Мнения: 781
Аз ходя в Белведере.

Здравейте, бихте ли споделила дали е топла водата във външния басейн. Чудим се дали да не отскочим края на другата седмица до там. Благодаря!

# 78
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Не. Не е. Аз не влизах там. Но на детето не му пречеше. Както и на други, плуваха хората. Но си е студена.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 920
Не съм ползвал букинг, дадох на предната стъпка - безп.резервация като си сваля АППа от смс...
Но на последната ми дава това?
Ако реша да се откажа (същия ден) какво става?

# 80
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Четете внимателно условията на всеки хотел. Има такива с невъзвръщаема стойност. Плащаш и ако анулираш дори същия ден, не връщат пари. Има с безплатно анулиране до определена дата, има места за настаняване, които не изискват предплащане, плащаш на място и анулацията е безплатна.
Аз наскоро резервирах място, което можех да платя с карта веднага или до 3 дни, като безплатно мога да анулирам до 4 дни преди датата на настаняване, нищо, че съм платила. За всяко място на настаняване, дори и за една и съща стая може да има различни условия. Например, ако предплатиш, цената е по-ниска, ако платиш на място, се увеличава и т.н. Четете всичко от първата до последната буква и ще Ви се изясни какви са условията за конкретната резервация.

# 81
  • София
  • Мнения: 9 920
Значи не е шест пет работата.
За Павел Баня става дума, но сега виждам в бгмапс доста повече избор.

# 82
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Видях го сега. Пише, че не се изисква предплащане, плащате на място и имате право на безплатна анулация 4 дни преди настаняване. Поне при мен така излизат условията. Зададох дата на настаняване 01.09 и ми излезе безплатна анулация преди 28.08. Обаче, при положение че не искат данни от карта, как точно ще Ви принудят да платите, ако не се явите, не зная.

# 83
  • Мнения: 1 857
Без значение как се плаща или анулира, последните 3-4 пъти буукинг ми иска данни по карта, за да бъде завършена резервацията изобщо. Единият път плащах с КК без право на анулация, вторият път с анулация и плащане на място, пак я искаха.

# 84
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Това ще е нещо ново. Имам доста резервации през Букинг, а аз мразя да плащам с КК и никога не ми е искало данни от такава. Резервирала съм с плащане на място. Последната ми резервация платих с дебитна карта, защото си беше с такива условия, та нямам актуално инфо. Явно има злоупотреби и Букинг се си вързали гащите, за да си вземат комисионните.

# 85
  • Мнения: 2
Някой има ли преки наблюдения като гост в Кадията - къща за гости?
Аз също търся мнения за този хотел.

# 86
  • Мнения: 1 442
Оставям пресен отзив от Катарино Спа - имаше МРАВКИ в стаята. Като казвам в стаята имам предвид в леглото, във ваната и в мивката в банята. Според мен е абсолютно недопустимо за високите им цени и високата им оценка в Букинг. Оценката им, обаче, подозирам, че не е реална, тъй като ние резервирахме през сайта на хотела, както и още едно семейство, в чиято стая също имаше МРАВКИ 😲 Нашите отзиви няма да се отразят на оценката им в Букинг, която ще продължи да е рекордно висока, но НЕреална! При актуалните им цени определено НЕ си струва!!!!

# 87
  • Мнения: 1 069
Без снимки на мравките, мнението НЕ важи Grinning

Че то така и питон може всеки да каже, че има.

# 88
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Бяхме за две вечери в частно студио в Аспен Голф. Много ни хареса всичко, топъл басейн, подземен гараж за символична сума на ден, прекрасна гледка към планината, добре поддържан двор.
Единствено настроението ни поразвалиха група деца от детски лагер, но се преживява. Като цяло за 80 лв на вечер си беше направо чудесно.

# 89
  • плевен
  • Мнения: 644
Здравейте и от мен . Приключи почивката ни в Св Иван Рилски  Банско.  Тази година бяхме за втори път там , но за съжаление няма да потретим.  Спа центъра и басейните са уникални , но до там .... храната под всякаква критика - еднообразна,  имаше стара , изсъхнала храна , примесена с прясна , напитките не ставаха изобщо,  пили сме само газирана вода .Не сме очаквали че ще си тръгнем толкова разочаровани от там .

# 90
  • Мнения: 1 442

Интересно за какво ми е да си измислям и точно мравки?!? Виж питон си звучи измислено и бих поискала снимки да го видя.
Ако не вярвате ходете и вижте. Уверявам ви много ще ви е приятно за "скромната" сума, която ще ви излезнат нощувките да не смеете да си легнете в леглото и да не спите, защото миете в банята. Тези в леглото не ги снимах, защото умирах от ужас и погнуса, но пак ще кажа като не важи мнението отидете и снимайте! За мое огромно съжаление мнението си важи и си е абсолютно реално, а на който му се ходи да си ходи и да снима мравките 😀

# 91
  • Хасково
  • Мнения: 438

Интересно за какво ми е да си измислям и точно мравки?!? Виж питон си звучи измислено и бих поискала снимки да го видя.
Ако не вярвате ходете и вижте. Уверявам ви много ще ви е приятно за "скромната" сума, която ще ви излезнат нощувките да не смеете да си легнете в леглото и да не спите, защото миете в банята. Тези в леглото не ги снимах, защото умирах от ужас и погнуса, но пак ще кажа като не важи мнението отидете и снимайте! За мое огромно съжаление мнението си важи и си е абсолютно реално, а на който му се ходи да си ходи и да снима мравките 😀
Ходим там от години и не сме имали никакви оплаквания, точно обратното. Може би проблемът е бил в конкретна стая или вила? Как реагираха от персонала, защото с две ръце мога да кажа, че не съм попадала на хотел с по-добър персонал.

# 92
  • Мнения: 236
Здравейте и от мен . Приключи почивката ни в Св Иван Рилски  Банско.  Тази година бяхме за втори път там , но за съжаление няма да потретим.  Спа центъра и басейните са уникални , но до там .... храната под всякаква критика - еднообразна,  имаше стара , изсъхнала храна , примесена с прясна , напитките не ставаха изобщо,  пили сме само газирана вода .Не сме очаквали че ще си тръгнем толкова разочаровани от там .
Поне водата в басейните с оказаната от сайта температура ли беше? Действително ли е топла? И ако сте били с деца как ви се стори анимацията ?
Друго освен храната разочарова ли ви?
Точно щях да резервирам и се разколебах...

Последна редакция: нд, 24 сеп 2023, 15:06 от Agila

# 93
  • плевен
  • Мнения: 644
Здравейте и от мен . Приключи почивката ни в Св Иван Рилски  Банско.  Тази година бяхме за втори път там , но за съжаление няма да потретим.  Спа центъра и басейните са уникални , но до там .... храната под всякаква критика - еднообразна,  имаше стара , изсъхнала храна , примесена с прясна , напитките не ставаха изобщо,  пили сме само газирана вода .Не сме очаквали че ще си тръгнем толкова разочаровани от там .
Поне водата в басейните с оказаната от сайта температура ли беше? Действително ли е топла? И ако сте били с деца как ви се стори анимацията ?
Друго освен храната разочарова ли ви?
Точно щях да резервирам и се разколебах...
Водата беше наистина топла , не знам точно колко градуса но беше идеална . Спато ми харесва , единствено храната не , наистина други минуси няма . Не знам за анимацията тъй като моя син е на 15 години.  Ако не се бях разочаровала от храната бих се върнала отново !

# 94
  • софия
  • Мнения: 2 913
Здравейте! Някой да има мнение за хотел Мурите?

# 95
  • София
  • Мнения: 1 163
Здравейте , може ли препоръка за хотел с топъл външен басейн ? За края на октомври става на въпрос. Благодаря 
Мурите и аз го набелязах, изглежда добре , но ще се радвам да чуя мнение.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 163
Скорошни мнения за Гранд хотел банско ? Иска ми се два дни с компания да изкараме без да излизаме от хотела , и да е с ултра ол инклузим заради дечицата. Дали много е паднало нивото ?

# 97
  • Мнения: 270
Скорошни мнения за Гранд хотел банско ? Иска ми се два дни с компания да изкараме без да излизаме от хотела , и да е с ултра ол инклузим заради дечицата. Дали много е паднало нивото ?



и аз  искам,защото обмислят в неделя да пътуваме

# 98
  • София
  • Мнения: 1 163
Аз захазих през грабо 540 лв 2 нощевки уикенд за двама , тази седмица сме там, когато дам отзив, ще е късно за вас - но все пак.

# 99
  • Мнения: 889
Аз също ще чакам отзив за гранд хотела или накой друг да препоръчате. Искам няколко дни почивка с децата на ол инклузив или ултра с басейн с топла вода.

# 100
  • Мнения: 6 298
Аз също ще чакам отзив за гранд хотела или накой друг да препоръчате. Искам няколко дни почивка с децата на ол инклузив или ултра с басейн с топла вода.
Може да пробвате Св. Иван Рилски. Аз съм много доволна от хотела. В момента имат добри оферти 3=4 и цената става доста приемлива. Дори да сте на НВ пак имате включени напитки и ползвате анимация. Само имайте предвид, че Спа центърът е само за гости над 16 г. В басейните може и деца да влизат, но са като големи джакузита, т.е. не стават за плуване. Ако се решите за там, то резервирайте стая само в хотелската част. Вилите не са реноновирани и нямат топла връзка с хотела и Спато.

# 101
  • Мнения: 889
Fatalina благодаря. Не ни е нужна анимация, децата не седят по такива места. Ще сме на басейна /не ни трябва за плуване по-скоро плацикане/, но храната ми е важна да не я мисля, че мойте са големи капризи. Баткото не яде всичко, а пък малката е постоянно гладна. Видях я тази оферта 3=4 и ме блазни, но исках да разбера мнението за храната и температура на водата.

# 102
  • Мнения: 6 298
Fatalina благодаря. Не ни е нужна анимация, децата не седят по такива места. Ще сме на басейна /не ни трябва за плуване по-скоро плацикане/, но храната ми е важна да не я мисля, че мойте са големи капризи. Баткото не яде всичко, а пък малката е постоянно гладна. Видях я тази оферта 3=4 и ме блазни, но исках да разбера мнението за храната и температура на водата.
Храната за нас е повече от добра, много разнообразна и вкусно пригготвена. Напитките също са много добри. Имат хубаво кафе на закуска и на смедобедният снакс. Водата в басейните е прятно топла - 34 - 36 градуса, без да е гореща или студена. Във външният басейн и джакузи не мога да кажа каква, но хората си ги ползват и през студено време. Изриза доста пара от тях и вероятно са достатъчно топли. Аз обаче по здарвословни причини избягвам да се подлагам на екстремно сменящи се рязко температури. Много добри хигиена навсякъде, много добро обслужване, безплатен подземен паркинг, стига да има места. Относно анимацията, освен детска сега през уикендите има за възрастни има Стендап комеди. Може да погледнете отзивите в Букинг, като изберете първо най-нови.

# 103
  • Мнения: 889
Fatalina отново благодаря за мнението. Сутринта резервирах за гранд хотел Банско. Видях хелоун оферта 3 нощувки 333лв на човек. С двете деца трябва да доплатим по 50лв на нощ за апартамент и ни излиза 830лв за 3 нощувки Ол Инклузив мисля, че е добре. Ние ще сме след 20.11 така, че ако има скорошни мнения за хотела ще съм благодарна да споделите 🙂

# 104
  • София
  • Мнения: 1 163
Вчера се върнахме от ГРАНД ХОТЕЛ БАНСКО , бяхме петък- неделя. Определено през седмицата престоя в хотела би бил по спокоен , доста се напълни в събота. Стаята беше приятна , ние бяхме резервилали през грабо / да знаете ,че сканират и взимат копие от ваучера на хартия за тях на рецепция / . В блок Б имаше нещо като конвектор за отопление, а не с централно парно ,което е доста по- добрия вариант според мен. Храната в ресторанта ни допадна - има голямо разнообразие на разядки , салатен бар с доста компоненти от които може да си сглобите салата , супи поне 1 вид + таратор ,голямо изобилие на хляб. Риба , пиле , свинско , телешко + скара, ориз черен и бял, картофи поне два вида. Паста също имаше , на обяд болонезе, за вечеря имаше с морски дарове.Събота на обяд и вечерта имаше миди , скариди и калмари , но само мидите бяха овкусени и приятни за хапване - другите морски дарове бяха само сварени и безвкусни за мен. Десерти имаше доста видове (красиви на вид , но с един и същи вкус - суха паста с бита сметана ) извън редовните десерти имаше -  петък вечер - брауни с течна среда / лава кейк по модерно /, на следващата вечер - крем карамел. - те се вадеха топли и бяха доста вкусни. Плодове също имаше в изобилие. Общо взето има достатъчно избор,за да не остане гладен човек. Всичко се дозареждаше  и постоянно имаше храна   Спато - за мен басейна  е изключително малък за капацитета на хотела. Има сауни и парни бании около 7-8 на брой .На нас бързо ни доскуча в спато и не сме прекарвали повече от 1ч , наблягахме на разходки из Банско благодарение на хубавото време. Бара в подземието предлага маси за шах и табла /но на доста от тях липсваха фигури, а другите бяха постоянно заети / , като цяло ми липсваше дартс ,билярд или нещо занимателно и за възрастни. Понеже сме без дете не мога да дам оценка за анимацията , но детския кът беше пълен. За по големи деца бяха организирали игра на търсене на съкровище - което ми се стори интересно. На бара до рецепцията има код за сканиране ,който препраща към сайт с малки задачи и мисии на територията на хотела. Мини бара в стаята не се доплаща за консумация. Общата ми оценка е прилична, но определено бих се насочила към хотел с по - голямо спа и басейн следващия път.

Последна редакция: пн, 30 окт 2023, 13:29 от paranoir

# 105
  • Мнения: 795
Дами, Честита Нова година! Да сте здрави и да ви донесе всичко, което предходната не успя. Знам, че темата е за хотели, но пък е на-удачна за питането ми. Препоръчайте заведение тип механа с диджей, добра кухня, прилични цени, както и дискотека, аз изобщо не знам има ли, какви, каква музика пускат?  Grinning

# 106
  • Мнения: 1 024
Дами, Честита Нова година! Да сте здрави и да ви донесе всичко, което предходната не успя. Знам, че темата е за хотели, но пък е на-удачна за питането ми. Препоръчайте заведение тип механа с диджей, добра кухня, прилични цени, както и дискотека, аз изобщо не знам има ли, какви, каква музика пускат?  Grinning
Бабуча във Добринище!

# 107
  • Мнения: 242
Още един глас за "Бабуч" и от мен. Наскоро хапвахме там и всичко, което опитахме, беше много вкусно. И градината е приятна. Преди години съм била и в механа "Македонска кръчма" - тогава ми хареса, сега не знам как е като предлагано качество.

# 108
  • Мнения: 2
Здравейте, моля за съвет. Приятели чужденци ще идват нагости и искат да съчетаем ски + спа. Няма да имаме кола на разположение, така че търся нещо в самото Банско,  като държа най-вече на хубава храна. Знаете ли дали има хотели с горещ външен басейн?

Ще съм много благодарна за предложения Simple Smile

# 109
  • Мнения: 72
Здравейте, моля за съвет. Приятели чужденци ще идват нагости и искат да съчетаем ски + спа. Няма да имаме кола на разположение, така че търся нещо в самото Банско,  като държа най-вече на хубава храна. Знаете ли дали има хотели с горещ външен басейн?

Ще съм много благодарна за предложения Simple Smile


"Кемпински Гранд Арена" - точно до пистите, отлична храна и обслужване, обновено СПА и топъл външен басейн и джакузи.

# 110
  • Мнения: 6 298
Хотел Св. Иван Рилски е с външни и вътрешни  топли басейни и джакузита с минерална вода. Уникален Спа център. https://www.saintivanrilski.com/

# 111
  • София
  • Мнения: 5 952
Здравейте, моля за съвет. Приятели чужденци ще идват нагости и искат да съчетаем ски + спа. Няма да имаме кола на разположение, така че търся нещо в самото Банско,  като държа най-вече на хубава храна. Знаете ли дали има хотели с горещ външен басейн?

Ще съм много благодарна за предложения Simple Smile


кемпински, но ще ви одерат живи.. Горещ басейн и по горещи цени. За мен не си струва, ама питайте, вижте...

# 112
  • София
  • Мнения: 4 751
Цените на Кемпински ги има в сайта. Януари и февруари и началото на март са си най-високи. В ресторантите също е доста скъпо, но храната е хубава.

# 113
  • Мнения: 2
Благодаря за информацията!

Кемпински изглежда супер, но за нашите дати е изцяло зает, а и цените са над очакваните. Още преглеждам, но сигурно ще изберем Иван Рилски, пък дано гостите останат с добри впечатления от Бг кухня Simple Smile


# 114
  • Мнения: 1 445
Ако не държите да е точно в Банско горещо препоръчвам катарино или хот спрингс.

# 115
  • Хасково
  • Мнения: 438
Вижте и Лъки Банско Simple Smile

# 116
  • Мнения: 93
Здравейте, търся мнения за Гранд Рояле Банско и апарт хотел Роял Банско. Подходящи ли са за семейство с малко деца, басейн храна.

# 117
  • София
  • Мнения: 7 036
Била съм в Гранд Рояле миналата година. Разнообразна и хубава храна. Не е супер лукс, но беше чисто, тихо и с много любезен персонал. Спа зоната има накъде да вдига нивото. Ако хотелът не е пълен е идеален за кратка почивка.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
А някой с отзив за хотел Зара?

# 119
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
А някой с отзив за хотел Зара?
Страхотни стаи и храна под всякаква критика. Но това беше когато го отвориха. Сега може да са поочукали стаите.

# 120
  • Мнения: 93
В крайна сметка резервирах в град хотел Банско. Сега се чудя, понеже ще е за първи път да водим децата. Как точно да се организирам. Единния ден мисля да се качим на лифта /нещо не можах да с ориентирам в сайта на Банско как ще е цената за два възрасти /. И къде точно трябва да идем да с е пързаляме със шейни.
Ще съм благодарна за помощта.

# 121
  • Мнения: 13 929
https://www.banskoski.com/bg/page/ceni

44 лв за възрастен като гледам, отиване и връщане.

Лифтът е до Бъндеришка поляна.

# 122
  • София
  • Мнения: 1 250
Здравейте. В Банско сме в апартамент на приятели и искам да заведем децата на вътрешен топъл басейн. Можете ли да ми препоръчате някой,където допускат външни лица..Благодаря предварително!

# 123
  • Мнения: 430
За Банско не знам топъл басейн,вървете в с.Баня-7 км,има достатъчно топли и пускат външни

# 124
  • Мнения: 6 298
Има топъл минерален басейн в Св.Иван Рилски в Банско, но вътрешният тази седмица е в профилактика. Има външен .

# 125
  • Мнения: 3 786
Не в профилатика,но и двата басеина не струват -пълни са с хора и са завидно плитки от 1.20 до 1.40 май ще провря.Сина ми на 9г умря от скука в тях  ние също.

# 126
  • Мнения: 6 298
Не в профилатика,но и двата басеина не струват -пълни са с хора и са завидно плитки от 1.20 до 1.40 май ще провря.Сина ми на 9г умря от скука в тях  ние също.
Това е Спа хотел, а не атракционен аквапарк. Дори Спа зоната е забранена за деца до 16 г. Вътрешният басейн е акватоничен, не е плувен и не е за забавления на деца. Ако това сте очаквали то сериозно сте сгрешили с изборът си. Нормално е по време на ученическа ваканция да има много хора, както в хотела, така и в басейните. Така че мнието Ви е изключително субективно и некоректно.

# 127
  • Мнения: 3 786
Вашето не е коректно с постоянното хвалене на хотела.Не очаквах за 380лв за двойна стая да се блъскам със стотина дечица в тая локва наречена басеин.Аз не мога да плувам но е много неприятно да се разхождам в това плитко нещо.
А как се чува в сраята все едно стените са картонени даже говора се разпознава.

# 128
  • Мнения: 6 298
Вашето не е коректно с постоянното хвалене на хотела.Не очаквах за 380лв за двойна стая да се блъскам със стотина дечица в тая локва наречена басеин.Аз не мога да плувам но е много неприятно да се разхождам в това плитко нещо.
А как се чува в сраята все едно стените са картонени даже говора се разпознава.
Еми който почива в период на ученическа ваканция е очаквано да се блъска със "стотина" деца. Те цените не са функция от броя деца в басейните. Питането беше за топъл басейн, който също да бъде посетен от деца и този на хотела е точно такъв. Пак повтарям, че това не са басейни за плуване, че да очаквате дълбочина 2 метра и дължина 25 м. Вътрешният е акватоничен, със хидромасажни дюзи и с фонтан с падаща струя вода, т.е. подходящ е за Спа, а не за забавления за деца и възрастни.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 19:30 от Fatalina

# 129
  • Мнения: 3 786
Последно по темата хотел Иван Рилски-аз лично в басейн в който има стъпала на всеки три метра и половината от него е дълбок 1,20 хич не ми е спа и релаксиращ колкото и да е топъл.Като се напълни следобяда с деца и бебета,едни се мъчат да плуват в него,други крещят трети реват хич не беше приятно.
Външния басейн е едно циментово корито 10 на 3 метра като влязат 10 човека и се препълва.
Спа центъра със сауните и парните бани за 18+ е готина идея и беше винаги празен за който харесва такива места.
Храната беше много разнообразна и вкусна една от най-хубавите ,която съм яла в хотел.
Стаите хубави,чисти,голямо легло,не си даваха много зор да чистят и оправят легла,но и не държа за два дена.
Имат ужасна звукоизолация -почти липсваща,над нас бяха семейство с по-активни деца тичаха до към 12 часа вечерта та се тресеше тавана.Отвсякъде се чуваше говор,телевизори и тн.
Някакво странно решение на хотела е също да не може да се изключи лампата на терасата и свети цяла нощ доста силно,а пердетата не можеха да се дръпнат така ,че да не свети изцяло,но се търпеше.
Общо взето приятен хотел за семейство с малки деца,на което не му пречи шума вечер в стаята и плиткия басейн.
Едната вечер в ресторанта пееше някакъв мъж в стил чалга също странно решение за такова място,но не беше неприятно.

# 130
  • Мнения: 236
Впечатленията ми съвпадат напълно с AniMM.
Все пак бих посетила отново Иван Рилски и то с удоволствие,но когато е по-спокойно(пролет или есен).
Ние сме с дете и плюсовете за нас са в повече  😊

# 131
  • Мнения: 3 786
И ние сме с дете на 9г,но му се искаше да плува или скача в басейна,защото ходи на тренировки,но там не беше възможно.
Харесва ми хотела,но вече ще търся места  с плувни басейни и повече развлечения за по-големи деца.

# 132
  • Мнения: 13 929
В хотелите не разрешават да се скача в басейните.

# 133
  • Мнения: 3 786
В хотел Хисаря в плувния басейн имаше нещо като трамплини за скачане .

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Басейните на хотелите не са спортни съоръжения. Няма начин постоянно да се мятат деца от всички посоки.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 250
В крайна сметка ходихме в Белведере. Единствено там позволиха да влезем. Цената не е за коментиране..явно навсякъде е скъпо. Заради ваканцията явно не пускаха външни лица на другите места, звънях поне на 6 хотела, включително в с. Баня и др. Днес дойдохме в Русковец. (Тук сме с 2 нощувки, басейна е хубав по мое мнение, но също не е много за плувци,няма такива размери и т.н. ).

# 136
  • Мнения: 4 406
Истински плувен басейн май има само Кемпински.
Орбита също, поне външен, но е в Благоевград.

# 137
  • Мнения: 236
Относно Иван Рилски:
Да,басейна не е е най- доброто от хотела,но е все пак топъл и що годе чист, с топли общи части.Мястото за игра обаче и анимацията забавляваха сина ми(на 8 год.)
Когато търся топли ,големи,минерални и разнообразни басейни посещавам Велинград или с. Баня.
М/у другото в момента съм в хотел също 4 звезди във Велинград.
Честно казано съм малко разочарована. Да водата е топла,да полезна (и това ми е целта на посещението).Спа-то е на същото ниво,но до там.Всичко друго е на много по-високо ниво в Св. Иван Рилски. Кухнята въобще не може да се сравни,също детския кът и анимацията,както и цялостното обзавеждане.
Така,че всеки може да си прецени какво търси за почивката си в даден момент или сезон.
Послепис: и във Велинград има плувни басейни дори в 3 звездни хотели. Посещавала съм ги няколкократно точно заради тях. Несравнимо е.
Именно за това си мисля,че някак си не може да сравняваме басейни и хотели в толкова различни дестинации.
Поне на мен не ми е критерий в Банско басейна. Само може да е в плюс това че не замръзваш в него 😊

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 23:45 от Agila

# 138
  • Мнения: 781
В крайна сметка ходихме в Белведере. Единствено там позволиха да влезем. Цената не е за коментиране..явно навсякъде е скъпо. Заради ваканцията явно не пускаха външни лица на другите места, звънях поне на 6 хотела, включително в с. Баня и др. Днес дойдохме в Русковец. (Тук сме с 2 нощувки, басейна е хубав по мое мнение, но също не е много за плувци,няма такива размери и т.н. ).

Здравейте, загледах оферта за Русковец. Много ме притеснява дали е топла водата в басейна. Ние не плува в, а само се топим. Някъде из нета видях табела за препоръчан престой във водата за деца и възрастни, което ме притеснява. Няма как да ги накарам да излезат след 15 минути от басейна... Как е храната.

# 139
  • София
  • Мнения: 5 952
И аз това се зачудих, дете на 9 год, пък чак трамплин за скачане в закрит басейн че, няма как? Изобщо такова нещо не съществува в нормален хотел, нормален басейн, че даже малък. Те ще се пребит тези деца, нито пък спасител има някъде... Освен по изключение

# 140
  • София
  • Мнения: 1 250
Басейна в Русковец е идеален за стоене повече време,т.е. не е горещ. Никой не прави забележка да се излиза, водата е нискоминерална, т.е. по ваша преценка.Нормална хладка към топла вода,по-скоро за плуване. Има кнайп пейки там е по-топла водата ,може би 38 гр. Детския басейн също е по-топъл ,но там ние не влизаме. Храната на закуска много обилна, вечерята по-бедна, но добре приготвена. Били сме и на по-богати , но безвкусни. Тази става..децата харесаха всичко.
Редактирам се за вечерята. Тази вечер имаше барбекю-телешки стекове, свински ребра и т.н. барбекю гарнитури. Десертите също бяха повече и по-хубави. Може би редуват или от четв до неделя е по-богато.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 20:37 от nimfi4ka

# 141
  • Мнения: 744
Здравейте! Питането ми не е свързано конкретно с хотел, но ще се радвам, ако получа насоки. Уикенда ще бъдем в района на Разлог и Банско, към шалетата няма организирана закуска, освен от близкия ресторант, която мислим да пропуснем. Имате ли отзиви за вкусна, домашно приготвена закуска от някоя баба, която можем да поръчаме и да отидем да си вземем сутринта?

Общи условия

Активация на акаунт