В момента чета... 79

  • 38 908
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36 902
Започнах Доводите на разума, нали си я бях приготвила.
Още в началото забелязвам грешка - за бащата на главната героиня пише, че е на 44 години, а трябва да е на 54, на предните страници са дадени датите на раждане на въпросния и дъщерите му (и разликата между него и най-голямата, 29 годишна, е 25 години, а не 15). Интересно, дали и в по-новите издания е объркано.

# 61
  • Мнения: 3 702
Прочетох Монолози от Мария Касимова-Моасе и съм изключително приятно изненадана. Признавам си, че я познавам и съм чела много, много нейни текстове. Вероятно съм пристрастна.
В този кратък сборник обаче сякаш е дала най-доброто от себе си и най-истинското.
Има нещо в писането, което ме пленява и то е, че си личи, че е дело на фин човек. Няма претенциозност, няма измислена елитарност. Личи си и, че е човек, който не живее в България и може да си позволи обективност. Личи си, че е с чувство за хумор на интелигентен човек.
 
Малко са българските пишещи хора, които пишат за родната действителност така сърдечно.
Свръхкратки истории със свръхзаряд - това е резултатът.

Друг подобен и сполучлив том е Всичките наши тела от Георги Господинов.

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 601
Влязла съм в някаква слаба серия. Последните две книги от Сторител- големи греди. Бакман Тревожни хора, с която тотално се отказвам да давам шансове на автора и Старата къща на Люси Елеазар- първа среща с автора, няма да повторя скоро категорично. Отделно четох някаква боза Гривна на желанията, бляк. Три двойки съм раздала. Добре, че попаднах на що- годе свястно криминале Отвличането на Марк Хименес. Не е за петица, но определено ме изненада и много ми допадна.
Сега съм подхванала да слушам Има ли места в рая на Даян Шаер. Довечера като стигна до четеца, ще видя какво ще започна да чета.

# 63
  • Мнения: 6 347
Привет и в новата тема! Аз стигнах до средата на Вох и съм много впечатлена, тази поредица май ще ми стане от любимите.

# 64
  • Мнения: 4 033
На Мария Касимова-Моасе през уикенда пуснах в Сторител Записки от Шато Лакрот ...ми не издържах първите 5мин и я спрях. Не ми хареса може би бих я пуснала отново някой ден в зависимост от настроението но явно не ме намери в правилния момент.

# 65
  • Мнения: 3 702
Не ми се получава на мен storytel-a.
Текстовете на Мария са особени, както и чувството за хумор. Не съм убедена, че също би ми харесало да ги слушам.
Силно вярвам, че има книги, които са за четене, не за слушане и въздействието е различно.

# 66
  • Мнения: 4 033
Съгласна съм. Изслушала съм 2-3.. с други не става колкото и пъти да съм ги пускала. Огромно значение има и гласа на четящия. В момента имам захванати няколко но не ми вървят.

# 67
  • Мнения: 4 493
Не всички, пишещи в теми за книги, ползват книгите по предназначение. И се вижда. За съжаление.

Чета една сериозна по обем книга "Животът на К." на Катерина  Дзакарони на не толкова сериозни, но увлекателно представени теми. Не е автобиография, въпреки че е изпълнена с реални личности (Дали). Повествованието обхваща няколко десетилетия и различни континенти без да е скучно и банално. Единствено ми идват преексплоатирани темите, които са все повече задължителни,  които обезсмислят добрия стил на авторката.

https://www.goodreads.com/book/show/53140424

# 68
  • София
  • Мнения: 4 033
Дидка, според мен може да четеш "Тясна врата" и без припомняне на другите две. Има няколко препратки, но всъщност историите имат връзка, заради героите, но не и сюжетно, така че да се четат непосредствено една след друга.

# 69
  • Мнения: 1 645
Аня, точно по същия начин и аз усетих разказите на Мария Касимова Моасе, съвсем точно си описала и моите впечатления. Личи си, че не просто е написала тези истории, а ги е преживявала и във всеки разказ е оставила по малко от нейното сърце. И да, много фин, чувствителен разказвач е, с рядко срещано незлобливо чувство за хумор.

# 70
  • Мнения: 277
На Мария Касимова-Моасе през уикенда пуснах в Сторител Записки от Шато Лакрот ...ми не издържах първите 5мин и я спрях. Не ми хареса може би бих я пуснала отново някой ден в зависимост от настроението но явно не ме намери в правилния момент.
Аз също не я издържах, но преди месец гледах авторката наживо в Свободно падащи истории и се замислих, че може прочитът на Богдана Трифонова да дразни.

# 71
  • Мнения: 1 645
Шато Лакрот ми беше много забавна и хуморът вътре ме разсмиваше, но в един момент се уморих от преживелиците на сем. Гагаузки при френската рода. Всъщност точно с тази книга оцених качествата на авторката и после си купих "Монолози", което пък ми е една от най-сполучливите книжни покупки.

# 72
  • София
  • Мнения: 23 144
Хич не искам и да ги чувам повече Сторител, абонаментът ми беше до 20.08 и мислех, че е за целия ден, ама не. Останаха ми 20 минути от "Библиотекарката от Аушвиц" и греда, сега ми виси в ГР и се дразня, а и онлайн не я намирам, ама няма да си подновя абонамента, ай сиктир. 🤣 Иначе на хартия си влача, ли влача "Били Съмърс".
Скрит текст:
Радвам се, че се видя, че не е в мен проблемът, а се заяжда наред...

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 13 603


"Хищникът" - Крис Картър
Брутална книга, грабва те от първата страница. Буквално, ако имах възможност нямаше да я затворя преди да прелистя последната страница. Финалът ми дойде малко претупан. Мисля, че би излязло страхотен филм от нея.

# 74
  • София
  • Мнения: 23 144
Обидите продължават на лично съобщение. Какво става не знам, за пръв път в тази тема виждам такова нещо...
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт