В момента чета... 79

  • 38 682
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Надявах се да е Мураками.
Всяка година очаквам да е той, но...преди време го спрягаха като възможен победител, вече не се и коментира май.

# 676
  • Мнения: 10 162
Видях, че изд. Лист подготвят до края на годината да издадат романа на Ани Ерно  “Годините”. Не съм чела досега нейна творба (мога и в оригинал да потърся, защото на български има едно-две издания - доколкото видях), но добавям още един автор в списъка с предстоящи за четене, като тепърва ще избера коя от книгите ѝ да бъде.

# 677
  • Мнения: 3 998
"Златното момче" Тара Съливан
Интересна история предвид истинските факти и някои събития,за които човек не си дава сметка, че са се случвали и все още се случват в Африка. Като цяло леко и неангажиращо четиво,имаше един момент, които беше малко  неправдоподобен но не е нещо фатално все пак е художествена измислица. Добре беше,че авторката е написала Бележки след края на историята, в които пояснява и дава още информация за албинизма, иначе щях да го отбележа като минус.

Сигурно ще продължа с "Вох".

# 678
  • Мнения: 4 383
Видях, че изд. Лист подготвят до края на годината да издадат романа на Ани Ерно  “Годините”. Не съм чела досега нейна творба (мога и в оригинал да потърся, защото на български има едно-две издания - доколкото видях), но добавям още един автор в списъка с предстоящи за четене, като тепърва ще избера коя от книгите ѝ да бъде.
“Обикновена страст” е книгата, с която открих Ани Ерно. Дава добра представа за стила й и темите, които засяга. Преведена е отдавна. Въпреки, че Ерно не е в най-активния си период, начинът й на писане отразява много точно съвремието: за страстта и човешката ни природа с хирургическа точност, която на пръв поглед изглежда жестока.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 07:39 от Tsugumi_

# 679
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Момичета, дали има опция в гудрийдс на дадена книга да ми излизат първо българските коментари?

# 680
  • Мнения: 10 162
Има- с филтриране, така може да покаже само коментари на избран език.
Скрит текст:
На версия на мобилния:



# 681
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Благодаря, Феникс. Аз съм с  приложението , но никъде не виждам опция филтри...да пробвам през браузър освен.

# 682
  • Мнения: 10 162
Скрийншотът е през бразузър на телефон- някаква мобилна версия на сайта.
Да не спамя - паралелно с книгата в момента, ще прочета тези дни и “За мишките и хората” на Стайнбек.

# 683
  • Мнения: 511
Момичета, в момента чета “Еликсир за потентност”. В началото съм, харесва ми.


Исках да питам за мнения за Владимир Зарев и препоръка за някоя негова книга. Също за тази, изглежда много красива.


# 684
  • Мнения: 5 916
Първата книга от Зарев, която прочетох, е "Разруха" и много ми хареса. След като гледах сериала "Дървото на живота", реших да прочета "Битието", по чиито мотиви е създаден. Е, не можах. Не обичам оригиналничене. Използва разни измислени от него думи, които толкова ме дразнеха, че я оставих недочетена.

# 685
  • Мнения: 6 346
Аз започнах втората книга за Трейси Кросуайт на Робърт Дъгони, а освен това почти изчетох един нов шведски роман, дебютен при това, много трогателна история за саамите, коренното население на северна Швеция - заглавието е "Хора, които сеят в снега". Не знам дали ще се появи на български, не е трилър (те вървят най-много), но е много красива и човешка книга.

А иначе съм и към края на b]"Невидимите фурии на сърцето"[/b] - една от най-хубавите книги, които съм прочела тази година, наистина страхотен роман.

# 686
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Завърших и е страхотна. Обожавам книгите на Сепетис . Стилът й е разпознаваем. Силата й е в достоверността на историческите събития , които така са подбрани, че са от различни държави през последните 50 години. Конкретно тази ще ни пренесе в Румъния по времето на комунизма и по-конкретно малко преди революцията. Останах втрещена как са живеели хората, колко ограничени и сплашени са били . Разкошен роман. ❤️⭐⭐⭐⭐⭐

# 687
  • Мнения: 271
Дочитам "Смъртоносно бяло" на Робърт Галбрейт. Хем първата книга не ме грабна кой знае колко, хем не можах да оставя поредицата. Липсва ми Корморанчо и ги чета една след друга.

# 688
  • Мнения: 1 578
Много ми харесаха избраните истории на Г. Господинов! Като парченца от самия живот биха могли да бъдат разказани и самостоятелно, но също така има връзки и препратки между тях. Следващият му роман би могъл се казва "Фрактална геометрия на самотата".
Тази книга ще я запазя за себе си и ще бъде една от номинациите ми за "Книга на годината".
Любимият ми момент: избирам си нова книга за четене. Май се спирам на "Торто арадо".

# 689
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз още не мога да попадна на нещо увлекателно. Прочетох третата за Фрида Клайн, не беше особено вълнуваща. Прочетох и "Ноевият ковчег" на Бойд Морисън. Не заслужава хартията, на която е отпечатан.
Реших да се разведря със "Записки от Шато Лакрот" на Мария Касимова-Моасе. Защо ли го направих? На петата минута вече ме избиваше на насилие. Влудяват ме жени на средна възраст, които употребяват умалителни на всяка втора дума. Зарязах книгата в самото начало докато героинята си товарше багажчето, кученцето и котенцето в количицата.
Чете ми се нещо голямо и запомнящо се, нещо като "Тъмната кула" или "Колелото на времето", ама няма.

Общи условия

Активация на акаунт