Песар

  • 2 146
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, имали бъдещи мами с поставен песар поради скъсяване на шийката и на какъв режим са след поставянето му.

# 1
  • Мнения: 1 580
Песар е спирала. При бременност и скъсена шийка се прави процедура, зашива се шийката до определена седмица ще излъжа коя и се нарича серклаж. Ако се прескочи седмицата бременността се кара на легло, естествено е рисково като цяло. Имам личен пример, плюс, че вслучая имаше изтичане на околоплодни води поради липса на серклаж , падане на тапа в пети месец. Бе ето оцеля, майката лежа четири месеца. В момента е на 13.

# 2
  • Мнения: 1 217
Никаква спирала не е, авторката пита за акушерският песар. Това е алтернатива на серклажа и представлява поддържащ пръстен, който се слага на шийката на матката, ако е скъсена при бременност.

Веселина, аз съм със скъсена шийка, но моят АГ ми изписа само прогестерон. Каза ми да не се натоварвам, но и да не се залежавам прекалено много, било противопоказно.

# 3
  • Мнения: 3
Извинявам се, но аз не съм го написала правилно точна така става въпрос за акушерският песар на д-р Арабин. Поставиха ми го защото имам предишна загуба в 20г.с. и сега в 22г.с имах скъсяване което нормализирахме с прогестерон, казаха ми че е опасно да се направи серклаж точно в този период и решихме да поставим песар за да съм една идея по спокойна аз и докторите. Казаха ми че мога да правя леки ненатоварващи разходки,  но честно казано аз си продължавам с режим лежане.

# 4
  • Мнения: 1 217
След всичко, което изчетох и каквото ми каза АГ-то мисля, че спокойно можеш да си вършиш нормалните ежедневни дейности у дома. Аз си правя и леки разходки от време на време. Реално не е е доказано, че строгият леглови режим помага, а дори може и да навреди. Почивай си повече, но все пак се движи.

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря за разбирането и съвета 😊

Общи условия

Активация на акаунт