Домът на Дракона (House of the Dragon), част от филмовата вселена на GoT

  • 30 199
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 939
Дали накрая на сезона ще ги видим заедно,
женени и с деца се чудя или ще чакаме сезон 2?
Скрит текст:
Няма да чакаш.

# 721
  • Мнения: 6 000
Дали накрая на сезона ще ги видим заедно,
женени и с деца се чудя или ще чакаме сезон 2?
Скрит текст:
Няма да чакаш.
Скрит текст:
Ама ще има ли нещо романтично или разочарования? Примерно ще си имат любовници, ще се убият един друг, ще се намразят?  Говоря за връзката между тях, иначе не ме бърка дали Демън ще е лош към другите, ще е жесток като владетел и т.н..

# 722
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Здравейте, може ли да ми кажете къде мога да гледам Домът на Дракона. В момента съм в Азиатска страна. Тук няма HBO или ТВК който да излъчва сериала.
Благодаря Ви!

# 723
  • Мнения: 1 804
Здравейте, може ли да ми кажете къде мога да гледам Домът на Дракона. В момента съм в Азиатска страна. Тук няма HBO или ТВК който да излъчва сериала.
Благодаря Ви!
Изтегли си HBO max от гугъл плей стор. Би трябвало да стане

Едно меме, което много ми хареса.
Скрит текст:
Сори ако вече някой го е пускал.

# 724
  • Мнения: 11 344
Здравейте, може ли да ми кажете къде мога да гледам Домът на Дракона. В момента съм в Азиатска страна. Тук няма HBO или ТВК който да излъчва сериала.
Благодаря Ви!
Ако си носиш лаптопа, можеш да гледаш оттам, през телефона може да не се получи.
Аз съм в Германия и на телефона не мога да си сложа приложението, затова гледам онлайн през акаунта на брат ми.

# 725
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
Дали накрая на сезона ще ги видим заедно,
женени и с деца се чудя или ще чакаме сезон 2?
Скрит текст:
Няма да чакаш.
Скрит текст:
Ама ще има ли нещо романтично или разочарования? Примерно ще си имат любовници, ще се убият един друг, ще се намразят?  Говоря за връзката между тях, иначе не ме бърка дали Демън ще е лош към другите, ще е жесток като владетел и т.н..
Голям спойлер, не четете, ако не искате да знаете как ще се развие историята на Ренира

Скрит текст:
Тя се жени за Ленор, има три деца ама не са от него, а от Стронг, защото са с черни коси, иначе са от него официално.
На Демон жена му умира, той се жени за Лена. Има близначки от нея.
Лена умира при раждане на третото дете. Ленор умираше и той.
После се женят и се бият заедно срещу брат й Егон и другите деца на Алисант от Визерис. Имат общи деца двамата- две момчета Егон Трети и Визерис Втори и едно момиче. От тяхната линия на общите им деца се стига до Денерис и Джон.

# 726
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Напротив - и двамата не сте прави - Ренира не е Алисънт - нейната задача не е да бъде продадена - тя ще бъде крал! Прецедент е, но е така! Ако искат тя да бъде безгласна буква - ок, нека я пазят чиста и неопетнена и да я учат да спазва всички норми и правила и след това да я изтъргуват добре, но от нея не искат това - тя е наследника - значи някой бързо трябва да я научи да бъде сурова,  изискваща, да си познава нуждите и желанията и да не се страхува от хорското мнение. Ако тръгне още от сега да трепери Ленор какво ще каже - до къде ще стигне? Съпруга на жената-крал, винаги трябва да знае, че е там заради нея  и тя е по-висшестоящата! Той Демън не случайно й показа, че народа и сега не я харесва много - стиска ли й да се бори срещу всички с високо вдигната глава или не? Тя избира каква да бъде - следващата "кралицата" Алисънт или бъдещия владетел! Да имаш отговорности е важно - Визерис й го показа и тя научи този урок, но да ти стиска да ги приемеш и да отстовяш собственото си мнение е също не по-малко важно и Демън я учи и на това.
Не една кралица в реалната човешка история е имала "мъжко" поведение!

Нещо не разбрах в кое не сме прави. В това какви са били нравите по онова време, че и днес в някои държави ли?
Не съм сравнявала Рени с Алисънт, но след като я вметна, Ренира също ще сключи брак по сметка, и ще я натирят на Ленор, нали?! Както Ото прати Алисънт на Висерис.
Може би ако Рени не се беше натиснала с чичо си и да тръгне клюката, баща й още щеше да й търпи лиготиите и нерешителността и да я чака тя да си избере. Той няколко пъти й обясни, че както женитбата е негов дълг, така е и неин, така че да си прави сметката. Един вид сама си вкара автогол и ще се наложи да търпи Ленор сега, освен ако не се залюбят след брака. Дали тя ще командва парада или Ленор, предстои да разберем.
И това, че тя е Кралица или ще стане такава, не й дава право да прави каквото си поиска, без да носи отговорност от последствията. Напротив, баща й няколко пъти й обясни, че короната е тежка и не е лесно да си на трона. Има си някакви граници и норми на поведение, които трябва да се спазват. Иначе да става абсолютна диктаторка и да трепе наред, тези които й скръцнат със зъби. Нищо чудно и дотам да стигне.

# 727
  • Мнения: 19 314
https://kinofen.net/filmi/ekshani/57705-house-of-the-dragon-seas … sezon-1-2022.html - линка за това откъде да се гледа Домът на дракона

# 728
  • Мнения: X
Скрит текст:
проблема е, че в онези времена моралът на жената е бил много важен (макар да е лицемерие), защото на нея се е гледало като на стока, която да се продаде.
Цитат
Точно там е работата, че щом става дума за Ренира, не е само до това което си мисли или е мислел да направи Деймън.
Висерис много точно й го каза, дали е спала с него наистина или не, не е толкова важно, колкото че е позволила да бъде компрометирана. Слухът вече е тръгнал, това е лошото.
Чудно ми е Ленор как ще я приеме като или ако разбере?


Напротив - и двамата не сте прави - Ренира не е Алисънт - нейната задача не е да бъде продадена - тя ще бъде крал! Прецедент е, но е така! Ако искат тя да бъде безгласна буква - ок, нека я пазят чиста и неопетнена и да я учат да спазва всички норми и правила и след това да я изтъргуват добре, но от нея не искат това - тя е наследника - значи някой бързо трябва да я научи да бъде сурова,  изискваща, да си познава нуждите и желанията и да не се страхува от хорското мнение.
Скрит текст:
Ако тръгне още от сега да трепери Ленор какво ще каже - до къде ще стигне? Съпруга на жената-крал, винаги трябва да знае, че е там заради нея  и тя е по-висшестоящата! Той Демън не случайно й показа, че народа и сега не я харесва много - стиска ли й да се бори срещу всички с високо вдигната глава или не? Тя избира каква да бъде - следващата "кралицата" Алисънт или бъдещия владетел! Да имаш отговорности е важно - Визерис й го показа и тя научи този урок, но да ти стиска да ги приемеш и да отстовяш собственото си мнение е също не по-малко важно и Демън я учи и на това.

Не една кралица в реалната човешка история е имала "мъжко" поведение!

И аз така го изтълкувах. Дори и Демън каза на Визерис, че непорочността на Ренира е без значение, тя е дъщеря на крал и никой няма право на претенции по този въпрос. Каза му нещо от рода "Какво ти пука кой какво ще каже, ти си кралят". Не помня точните му думи. Затова и този въпрос за нея не стои чак толкова на дневен ред.
Важно е обаче да не забременее и роди неуместно и без брак, за което се и погрижиха с онзи чай.

Понеже никакви книги на Мартин не съм чела и не искам да се спойлвам, бихте ли разказали какъв е точно този лунен чай?

# 729
  • Мнения: 36 209
против зачеване и за помятане

# 730
  • Мнения: X
Това е ясно, но защо е лунен? Има и някакви специфики в приготвянето явно.

# 731
  • София
  • Мнения: 27 442
Накратко:
Средство с което да убие евентуален зародиш ако е заченала.
Т.е. открито и показаха, че не и вярват и че вече не я мислят за девствена.

# 732
  • Мнения: 36 209
28 дни - един лунен - женски цикъл

# 733
  • Мнения: 19 314
защото женският цикъл  се определя по луната. Даже има "женски" /"лунен" календар ползван основно от жреци и "мъжки"/ "слънчев" календар.


Едно време жените-аристократки изобщо не са ги питали за кой искат да се оженят. Или хайде – ако бащата е много милостив, а девойката много влиятелна може да й предоставят 2-3 равни възможности, като влияние и тя да каже кого от тях предпочита. И това, че има разлики във възрастта не е пречело за сключването на браковете. Повечето момичета на шестнадесет години са имали късмет, ако не ги омъжат за старец на по 50-60 години (за онова време средният живот е бил около 30-35 години). Рядко някой се е интересувал от мнението им, а любов е била дума, срещана само в рицарските романи.
Санса например  в един момент я готвеха за  „Сладкия“ Робин Арин, който беше …на колко на 6 ? Санса бе поне на 14-15 години. Това обаче нямаше значение за Лиза Арин – чрез  един такъв брак, веднага би могла да заяви претенции за Зимен Хребет. Мисля, че дъщерята на Калоян  бе, кояго в един момент да я омъжат за някакъв 2 годишен наследник на Латинската империя, но пропада „сделката“ в последния момент.
Освен това навремето са имали други разбирания, че щом на момичето по потече кръв, значи вече може да има деца и респективно- да я сгодяват.  Т.е. една тийнейджърка вече е била „мома за женене“. И като станат на по 20-25 години са били вече „престарели моми“ и им е падала рязко брачната цена. А колко момичета са били сгодявани още от люлката…



---
Да, ако Визерис се държеше като крал и можеше да удря с железен юмрук по масата щеше да има малко значение с кого е спала Ренира....Ама ако разчита на трайни съюзи, а не да се налага със сила, му трябва непременно да е девствена. Деймън е друг тип, на мястото на Визерис той би отсякъл главата, на този който отхвърля негова дъщеря...и щеше да предизвика гражданска война.

# 734
  • Мнения: 32 575
Мат Смит е страхотен актьор.
От Доктора го знам. В началото нещо ми беше супер неприятен, ама ме спечели.
Тук сякаш има нещо от Доктора в началото, но поизчезна.

Общи условия

Активация на акаунт