Препоръчайте интериорни врати- тема 3

  • 33 951
  • 237
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 64
drago_2008 благодаря!

# 226
  • Мнения: 4
Здравейте,
изчетох всичко от тема 2 и тема 3 (тема 1 - чак толкова назад, хайде няма нужда).
Сега и аз избирам врата - за сега 1 бр.
Успяхте да ме откажете от Gradde и Gama на които лаически се бях спрял без да съм прочел нищо.
Следващия ми избор е VarioDor.
Това което търся е интериорна врата с някаква шумо-изолация, поради това че пералня и сушилня са в коридора точно пред вратата. По тази причина съм отписал вратите тип "пчелна пита" и съм се насочил от "разпробито ПДЧ" нагоре.
Понеже в темата много малко се пише за качеството на пълнежите и се набляга на покрития и визия, дано с поста си да предизвикам дискусия и на това свойство на вратата (шумо-изолация).
Тук-там срещнах термина "падащ праг", но за него освен едно видео в google, не намерих друго инфо. Предполагам то също ще ми помогне за шумо-изолацията.
И ако може няколко мнения за магнитните брави, за предпочитане ли са? В някой пост пишеше, че започвали да скърцат след време (много мразя скърцащи звукове) ....
Едно уточнение, района е Бургаски (Поморие)

# 227
  • Мнения: 5 898
И ние сме с Адриели. Бял МДФ, двойно боядисан, дървен фладер. Доволна съм много. Монтажът е перфектен.
Това е Карабулев, но с нови собственици. Производство е на старата фирма Карабулев. В София е представител, монтажникът е добър.  
Доста са скъпи. Ние имаме две плътни МДФ гладки, едната с влагоустойчив МДФ и две врати със стъкла, всички със скрити панти по 3 бр. на врата заради тежестта. Пълнеж на крилото: Флакс. Магнитни брави. И още няколко параметъра. Срок за изработка 60-65 дни. Первазите са по размер, различен от стандарта и т.н. Общо 7 870 лв. Това е файнъла след вземане на размери.

Т.е. не може ей така да ви се каже цена, защото тя е компонента от много неща.

Вратите покриват следните параметри:
-Звукоизолация DIN 4109 - 30db
-Огнезащита DIN 4102 EN13501 - до 30 мин.
-Топлоизолация DIN EN 1121 - клас b

# 228
  • Мнения: 1 119
Включвам се по въпроса със шумоизолацията- напомням отскоро сме с немски Хьорман. Първото условие е плътността на вратата, естествено пчелна пита отпада. Имаме падащи прагове, това много помага ДА.Но помня когато ни взимаха размерите ,човекът каза, че на баня не е удачно да се сложи с падащ праг, защото все пак има малко проветрение отдолу. Подкрепям- когато измия коридора, задължително оставям поне една врата отворена, защото в противен случай влагата си седи, пълен вакум става ако по стаите е затворено.... Също на баните са ни безфалцови- смятам ,че при тези врати се чува повече, защото реално само едно гумено уплътнение е границата. Друго си е при фалцовите, все пак крилото ляга върху касата.... Тези, които сте с бели врати, наблюдавате ли нощем в тъмното, че ако сте в тъмен коридор, а в стаята свети, по очертанията на вратата, там където е гумираното уплътнение, свети, светлината очертава вратата по контура.Обясниха ми, че бялата гума пропуска светлината...

# 229
  • София
  • Мнения: 44 121
Всъщност точно обратното, пчелната пита би следвало да шумоизолира по-добре от плътна врата.... 🤷‍♀️

# 230
  • Мнения: 1 119
Неее, категорично.Пчелната пита е куха врата, с картонени разделения вътре. Не случайно е най-евтината и лека врата. Дават и до 12-14 децибела изолация само. Огромна разлика има при нас с новите масични, спрямо старите пчелна пита Hands V

# 231
  • Мнения: 4
Включвам се по въпроса със шумоизолацията- напомням отскоро сме с немски Хьорман. Първото условие е плътността на вратата, естествено пчелна пита отпада. Имаме падащи прагове, това много помага ДА.Но помня когато ни взимаха размерите ,човекът каза, че на баня не е удачно да се сложи с падащ праг, защото все пак има малко проветрение отдолу. Подкрепям- когато измия коридора, задължително оставям поне една врата отворена, защото в противен случай влагата си седи, пълен вакум става ако по стаите е затворено.... Също на баните са ни безфалцови- смятам ,че при тези врати се чува повече, защото реално само едно гумено уплътнение е границата. Друго си е при фалцовите, все пак крилото ляга върху касата.... Тези, които сте с бели врати, наблюдавате ли нощем в тъмното, че ако сте в тъмен коридор, а в стаята свети, по очертанията на вратата, там където е гумираното уплътнение, свети, светлината очертава вратата по контура.Обясниха ми, че бялата гума пропуска светлината...

Може би съм пропуснал да уточня, че става въпрос за спалня.
Падащия праг при покупката на врата ли трябва да се планира (да се има предвид при взимането на размер) или се поставя допълнително? Всички ли го предлагат? Има ли разновидности и особености при него?

# 232
  • Мнения: 6 293
Падащия праг се поръчва когато поръчвате вратата.

Пчелна пита е всичко на дупки, не шумоизолира. Все едно да сложите тухлите с дупките към стаята.

За хьорман-виждат се леки светлинки, тъпи са им уплътненията. Нашите дори скърцат.

# 233
  • Мнения: 2
Ние поръчахме от Солидоор, доставиха ни ги безплатно за три дни и платихме в деня на доставката, дават и 5 години гаранция
препоръчайте фирма за Враца

# 234
  • Мнения: 489
препоръчвам врати с марката Erkado Имат врати с пчелна пита, с плътен пълнеж и от мдф.Имат над 400 модела и 40 цвята и може да избирате от различни размери и каси.Към всяка врата може да се монтират падащи прагове, магнитни стопери, магнитни насрещници.Имат представители в цялата страна.

# 235
  • Мнения: 4
в крайна сметка поръчах Variodoor, затова че са плътни. Ще видим какво ще се получи. Само че където и да питам за падащи прагове, ми казват че се слагат само на входни врати

# 236
  • Мнения: 2 477
Ние се спряхме на Classen от Борман. Доволна съм от монтажа, хората са пазили пода, стените, играли са си да оберат някои кривотии. 7 врати монтираха за един ден, въпреки, че предварително заявиха, че ще са им нужни два. И самите врати си ми харесват.

# 237
  • Мнения: 6 295
в крайна сметка поръчах Variodoor, затова че са плътни. Ще видим какво ще се получи. Само че където и да питам за падащи прагове, ми казват че се слагат само на входни врати
А за какво са Ви падащи прагове на интериорните врати? С ПВЦ доврама и плътно уплътняване на интериорните врати няма ли да направите помещението херметизирано, да мухлясва и да става много тежък въздуха без циркулация?

Общи условия

Активация на акаунт