Лято в Албена 2023г. (Тема 1)

  • 50 768
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10
Здравейте,
Досега не сме почивали на Албена. С две деца на 3г сме и съм се насочила към хотел Ралица Супериор. Може ли да ми дадете отзиви за него, също ако някой знае анимацията за деца до коя дата е ще ми е много полезно. Мислим почивка за края на Август, началото на Септември и ми се иска все още да има анимация за дечицата.
Поне до 15 септември има пълна анимация, но по принцип в детското клубче не взимат деца под 4 г. При положение, че сте българи, предполагам, че ще можете да се договорите с какичките, но не съм убедена.
За отзиви - във всички теми за Албена е писано много за този хотел. Конкретни отзиви от тази година няма.

Много Ви благодаря за отговора 🙂
Да за детското клубче бях чела, че е над 4 не държим да ги оставяме, по-скоро се надявам да има все още детска дискотека 😊, за да се радват на нещо, щом е до 15ти ни устройва страхотно.

# 706
  • Мнения: 463
Статус днес от Калиакра Маре: времето е малко облачно и решихме да останем на басейн.

За мен водата е студена, но нашите деца и още едно не са излезли вече повече от час.
Туко-що минаха двама аниматори: споделиха, че повече ще има забавления и анимация за децата след 15 юли, вкл. и в нашия хотел. Сега повечето активности са в Калиакра Бийч или Арабела.
Иначе update за храната на вечеря определено е по- добре от обяд. Ако си около 18.30 има по едно- две прилични готвени и риба ( снощи беше сьомга), нещо печено, ориз и картофи на фурна.С риск да се повтаря: гладни няма да останем, но не и wow.

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 15:59 от anichkaffm

# 707
  • Русе
  • Мнения: 695


Това къде е? Пред търговския център ли?

# 708
  • Мнения: 463

Да , там е: вдясно от Калиакра Маре.

Това къде е? Пред търговския център ли?

# 709
  • Русе
  • Мнения: 695
Статус днес от Калиакра Маре: времето е малко облачно и решихме да останем на басейн.

За мен водата е студена, но нашите деца и още едно не са излезли вече повече от час.
Туко-що минаха двама аниматори: споделиха, че повече ще има заболявания и анимация за децата след 15 юли, вкл. и в нашия хотел. Сега повечето активности са в Калиакра Беач или Арабела.
Иначе update за храната на вечеря определено е по- добре от обяд. Ако си около 18.30 има по едно- две прилични готвени и риба ( снощи беше сюмга), нещо печено, ориз и картофи на фурна.С риск да се повтаря: гладни няма да останем, но не и wow.
Много ми е интересно в какво се изразява УОИ освен вносния алкохол!

# 710
  • Мнения: 6 315
За мен водата е студена, но нашите деца и още едно не са излезли вече повече от час.
Туко-що минаха двама аниматори: споделиха, че повече ще има заболявания и анимация за децата след 15 юли, вкл. и в нашия хотел. Сега повечето активности са в Калиакра Беач или Арабела.
Иначе update за храната на вечеря определено е по- добре от обяд. Ако си около 18.30 има по едно- две прилични готвени и риба ( снощи беше сюмга), нещо печено, ориз и картофи на фурна.С риск да се повтаря: гладни няма да останем, но не и wow.
Оправете си малко текста, че така звучи ужасно."...че повече ще има заболявания", "Беач", "сюмга"...

# 711
  • В.Търново
  • Мнения: 6 702
Статус днес от Калиакра Маре: времето е малко облачно и решихме да останем на басейн.

За мен водата е студена, но нашите деца и още едно не са излезли вече повече от час.
Туко-що минаха двама аниматори: споделиха, че повече ще има заболявания и анимация за децата след 15 юли, вкл. и в нашия хотел. Сега повечето активности са в Калиакра Беач или Арабела.
Иначе update за храната на вечеря определено е по- добре от обяд. Ако си около 18.30 има по едно- две прилични готвени и риба ( снощи беше сюмга), нещо печено, ориз и картофи на фурна.С риск да се повтаря: гладни няма да останем, но не и wow.
В крайна сметка, заслужават ли си парите за това?!

# 712
  • Мнения: 190
Здравейте, днес звънях да заявя ранно настаняване и късно освобождаване и ми казаха "ок, всичко е точно". Преди време обаче ми бяха казали, че мога да се възползвам "само при наличието на такава възможност". Та понеже ще пътуваме с две деца, едното бебе на 3 месеца, реших да си сверя малко часовника и да се допитам дали някой е имал проблеми с ранното настаняване. Чудя се дали да звъня и да ги преслушам пак, като ни наближи датата..? 🙄
За Фламинго Гранд става въпрос, но и мнения за другите хотели ще са ми от полза. 😊

# 713
  • Русе
  • Мнения: 695
Никога не сме имали проблеми нито с ранно настаняване нито с късно овобождаване във всички хотли в които сме били, включително и Форест бийч и Магнолиите в Приморско, които пак са албенски и картата се прилага и там.

# 714
  • Мнения: 463
@Fatalina, благодаря че ми обърна внимание, че телефонът ми сменя някои от думите. Наистина звучи доста зловещо, че ще има "заболявания", вместо "занимания", но се надявам, че от контекста се е разбрало какво
имам предвид Simple Smile
Иначе на въпроса, дали си заслужава парите: трудно е да се даде еднозначен отговор, защото за всеки различни неща са важни и определят, дали ще си изкара добре някъде. За това и се опитвам да дам повече информация и всеки сам да си прецени за себе си. Мъжът ми определено е по-доволен тази година, децата малко страдат за анимацията, но пак се забавляват, а аз съм на кантар къде ми харесва повече: в Калиакра Маре или Ралица Супериор.
Колкото за ultra all inclusive, наистина не съм съвсем сигурна какво точно разбират под това понятие тук. Забелязвам, че барът е отворен до по- късно, зареждат ни и мини бара в апартамента редовно с бира, сокове, вода.
Сменят се и хавлиите всеки ден . Това са подобренията, които виждам спрямо миналата година.

# 715
  • Мнения: 360
Как е ситуацията с чадърите на плажа?
Първи и втори ред заети ли са? Останалите пак ли се запазват в тъмни доби?

# 716
  • Мнения: 463
При нас 2-3 чадъра са заети от първите два реда, другите си стоят празни. По спомен и миналата година беше така.
Иначе към 9-10 часа се намират места към ред 5-6. Има си "запазени" тук -там шезлонги без да се виждат хора по тях, но не е нещо фрапиращо. Има достатъчно празни.

# 717
  • Русе
  • Мнения: 695
Някой знае ли да къде ходи корабчето и колко струва, което спира пред Гергана?

# 718
  • Мнения: 427
Здравейте, днес звънях да заявя ранно настаняване и късно освобождаване и ми казаха "ок, всичко е точно". Преди време обаче ми бяха казали, че мога да се възползвам "само при наличието на такава възможност". Та понеже ще пътуваме с две деца, едното бебе на 3 месеца, реших да си сверя малко часовника и да се допитам дали някой е имал проблеми с ранното настаняване. Чудя се дали да звъня и да ги преслушам пак, като ни наближи датата..? 🙄
За Фламинго Гранд става въпрос, но и мнения за другите хотели ще са ми от полза. 😊

Пишете после как е положението в хотела! Търся мнения за него. Скоро ли ще бъдете там?

# 719
  • Мнения: 17
Здравейте, днес звънях да заявя ранно настаняване и късно освобождаване и ми казаха "ок, всичко е точно". Преди време обаче ми бяха казали, че мога да се възползвам "само при наличието на такава възможност". Та понеже ще пътуваме с две деца, едното бебе на 3 месеца, реших да си сверя малко часовника и да се допитам дали някой е имал проблеми с ранното настаняване. Чудя се дали да звъня и да ги преслушам пак, като ни наближи датата..? 🙄
За Фламинго Гранд става въпрос, но и мнения за другите хотели ще са ми от полза. 😊

Точно за Фламинго Гранд бих те посъветвала да се обадиш предварително, по-миналата година ни отказаха и двете услуги. Е предложиха ни да закусим, но това си влизаше в условията на приорити картите. И като цяло на рецепцията не са от най-услужливите там, за нищо за което ги помолихме не отреагираха, в това число и за повикване на такси…

Общи условия

Активация на акаунт