На море в Гърция 2022 - V

  • 51 991
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 069
И аз с въпрос, моля Simple Smile Синът ми и приятелката му ще ходят в Кавала, защото са без кола, а до там има автобус.
По мой спомен обаче там не беше нещо кой знае какво плажа. Има ли хубав плаж някъде в Кавала (без кола, тоест близките селца не стават, уви)?
Благодаря Simple Smile
Има редовни автобуси до Амолофи. Градските плажове са три, в центъра, на запад и на изток, все за разнообразие стават и те, макар че са по-мърляви.

# 31
  • София
  • Мнения: 28 524
Малко Миртос:



Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 22:02 от milenaka

# 32
  • софия
  • Мнения: 25 436
Здравейте! Ние заминаваме в неделя и тъкмо се ровех за информация относно Epass. Но май късно се сетих за това удобство. Vivi, би ли дала малко повече информация, имаш ли спомен за колко време пристигна, има ли възможност да се вземе на място? Чудя се и на някои полета какво да попълня.
Епас може да се купи още на първата диодия, но доколкото знам не работи събота и неделя. Фургон е. През седмицата навсякъде работят. На диодията ще кажат къде най-близо има работещ, ако е неработен ден. Най-близо е при диодията при Солун.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
Здравейте! Ние заминаваме в неделя и тъкмо се ровех за информация относно Epass. Но май късно се сетих за това удобство. Vivi, би ли дала малко повече информация, имаш ли спомен за колко време пристигна, има ли възможност да се вземе на място? Чудя се и на някои полета какво да попълня.

По-малко от седмица отне. Подадох заявлението през уикенда. В първия (може би) работен ден на мейла ми изпратиха документи, които да подпиша, сканирам и върна обратно като отговор на писмото, в четвъртък ми се обади куриер, който ми донесе устройствата.

Друга възможност за получаване на устройство е описана тук: https://egnatia.eu/en/online-services/egnatia-pass/  - виж "How can I subscribe to the EgnatiaPass service?"
Пише, че може да се вземе и от Promachonas toll station в посока Солун.

Скрит текст:
At Customer Service Points
σημείο εξυπηρέτησης

You can visit one of the existing Customer Service Points that are in operation on Egnatia Odos and register directly to the EgnatiaPass service. You will immediately receive the electronic transponder and pay the minimum amount that is required for the activation, so that you can use your transponder to make your next transaction through the electronic payment lane.

Subscriber service points are available today:

At the Malgara toll station in the direction towards Kipi, with opening hours:
Monday to Saturday: 08:00 – 20:00
Sundays and Holidays: 10:00 – 18:00
At the Thessaloniki toll station in the direction towards Igoumenitsa with opening hours:
Monday to Saturday: 08:00 – 20:00
Sundays and Holidays: 10:00 – 18:00
At the headquarters of Egnatia Odos in Thermi, Thessaloniki with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00
At the Analipsi toll station in the direction towards Igoumenitsa with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00
At Promachonas toll station in the direction towards Thessaloniki with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00

At the Evzoni toll station in the direction of Thessaloniki with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00
At the Pamvotida toll station in the direction towards Kipi with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00
At the regional office of Egnatia Odos in Alexandroupolis , Exit No 41, Alexandroupolis, with opening hours:
Monday to Friday 09:00 – 17:00


Пак тук получих препоръка да си направя и QR код към съответното устройство (прави се през сайта). Много полезен съвет! На един от толовете някакъв камион беше препречил мястото, през което се минава с EgnatiaPass, минахме по друга лента, показахме на телефона QR кода на служителя в кабинката, сканира го и бариерата се вдигна.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 16:56 от Vivi

# 34
  • София
  • Мнения: 272
Благодаря, видях за Промахон. Не ни върши работа обаче, защото пътуваме в неделя. Видях, че евентуално на една от диодиите на Солун посока Игуменица може да се вземе. Яд ме е на мен си, че късно се сетих.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 277
Хиляди благодарности, Параход!

# 36
  • Мнения: 683
На Егремни слизането пеша има ли опасни участъци или е по-скоро трудно? Още не мога да реша как да стигнем.

Пътя е асфалт. Оставяте колата на импровизиран паркинг и от там пеша вървите 20-25 минути само по асфалт. Стигате до стълбите и след 5 минути сте долу. Гледката си струва ходенето в жегата. Опасност няма, може би само ако ви става лошо от височината, защото между стълбите се вижда камънака долу и в някакъв момент може да почувствате страх.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 17:29 от djovana2

# 37
  • Мнения: 9
                                                Здравейте, бях на плажа Амолофи на 24км от град Кавала на 06 и 07.08.22г.Плажа е много хубав с мек ситен златист пясък, без щипалки, медузи, камъни  и водорасли.Има дължина 2,5-3 км от запад на изток, гостите на плажа са предимно от Балканският полуостров, идеален е и за семейства с деца но е малко шумен.Ако искате по-тихо място отидете близо до скалите при бар Wave.Ползването на плажни принадлежности е срещу консумация дори само едно кафе 4 евро за което получаваш чадър,шезлонг,масичка и малка минерална вода.Има покрити със зебло безплатни паркинги за коли.Аз бях на 2 дневна екскурзия от България по маршрут плажа Амолофи, Кавала, Керамоти , остров Тасос.Написах 3 малки пътеписа незнам дали е удачно да ги публикувам тук.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 20:07 от ИД

# 38
  • Мнения: 630
Milenaka, ние ходихме на Егремни по стълбите с 3-годишно дете и се справихме без особени затруднения.
Vivi, ние бяхме на Корфу миналата година през юли и беше мноооого спокойно (с изключение на Агиос Спиродон) - на моменти имахме чувството, че сме отишли в края на сезона, а не в разгара на лятото. Това, което казваш за многото хора и прекалено организираните плажове, ние в момента го виждаме на Скиатос. На мен това също ми се навира много в очите и ми отнема от естетическата наслада от иначе красивата природа.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 23:19 от Divi_86

# 39
  • София
  • Мнения: 28 524
Благодаря ви Simple Smile

Утре ни е последен ден на Лефкада и после се прехвърляме на Кефалония.

# 40
  • Мнения: 630
Момичета, влизам само за да се оплача от Лев инс. Имам медицинска застраховка при тях, наложи ми се да ползвам медицински услуги, насочиха ме към частен медицински център вместо към държавната болница и накрая след хиляди разправии отказаха да платят почти половината сума с аргумента, че не били необходими изследвания, а се касае за елементарни кръв и урина. После една българка ни каза, че точно в съседство се намира държавната болница на Скиатос. Да го имате предвид, когато избирате застраховател и ако ви се наложи да ползвате лекар.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 983
Момичета, влизам само за да се оплача от Лев инс. Имам медицинска застраховка при тях, наложи ми се да ползвам медицински услуги, насочиха ме към частен медицински център вместо към държавната болница и накрая след хиляди разправии отказаха да платят почти половината сума с аргумента, че не били необходими изследвания, а се касае за елементарни кръв и урина. После една българка ни каза, че точно в съседство се намира държавната болница на Скиатос. Да го имате предвид, когато избирате застраховател и ако ви се наложи да ползвате лекар.

Коя е асистанс компанията?

# 42
  • Мнения: 494
Портокалкова, и ние пътувахме в неделя и се сетихме късно за EgnatiaPass. На 1-вата тол такса попитахме момичето, та тя ни каза в неделя кои техни офиси работят. Взехме си устройството от Malgara Tolls ( близо до Солун е може би него имаш предвид, точно в посока Игуменица). Много е удобно, веднага си правиш account и си следиш салдото.

# 43
  • Мнения: 630
Момичета, влизам само за да се оплача от Лев инс. Имам медицинска застраховка при тях, наложи ми се да ползвам медицински услуги, насочиха ме към частен медицински център вместо към държавната болница и накрая след хиляди разправии отказаха да платят почти половината сума с аргумента, че не били необходими изследвания, а се касае за елементарни кръв и урина. После една българка ни каза, че точно в съседство се намира държавната болница на Скиатос. Да го имате предвид, когато избирате застраховател и ако ви се наложи да ползвате лекар.

Коя е асистанс компанията?
Корис. Казаха, че застрахователят е отказал да признае изследванията за покрит риск, като се позовал на точка от общите си условия, според която не са покрит риск изследвания, които не са били наложителни и е можела после да се направят в България. На моя въпрос към девойката от Корис как се предполага лекарят при оплакване за болка в областта на бъбрека да направи преценка има ли възпаление и необходим ли е антибиотик без да види CRP и урина, девойката сричаше и повтаряше, че това било решението на застрахователя и че мога после да искам да си преразгледат решението.
В този ред на мисли - вие кой застраховател ползвате за медицински застраховки в Гърция и доволни ли сте? Ние си правим всеки път застраховките през SDI и те винаги предлагат Лев Инс. Досега не се беше налагало да ползваме застраховката, но днес се ядосах много. Непланиран разход и повече от половин ден загубено време Angry

# 44
  • София
  • Мнения: 1 686
Divi_86, много неприятна случка, но те съветвам да не се отказваш, а да пуснеш мотивирано възражение, че изследванията са били наложителни с оглед поставянето на диагноза и назначаване на лечение. Аз лично знам, че Корис са най-добрите, те и Армеец ги ползват. Доколкото разбирам обаче в случая проблемът е в Лев Инс. Може би можеш да пишеш и до КФН, ако отново получиш отказ.

Общи условия

Активация на акаунт