На море в Гърция 2022 - V

  • 52 073
  • 767
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 11 114
Миленка_Д през 2018 г. и Молец тази година. Търсачката помага, има много писано за Икария в темата. Даже и много години по-рано. По едно време старчески дом там щяхме да правим Stuck Out Tongue

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 16:42 от Параход

# 481
  • София
  • Мнения: 1 697
*stella, сподели, моля, коя е книгата. Обожавам книги за Гърция.

# 482
  • София
  • Мнения: 15 232
Това за старческия дом, вярвам, не е отпаднало.
Просто на нас още ни е рано. Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 1 697
На мен ми се ще да е малко преди старческия дом преместването ми там. Че ако работя до 68 години, съвсем ще съм грохнала, докато се пенсионирам. Иска ми след десетина години да мога да се преместя на някой спокоен гръцки остров и да карам по-лежерно до пенсия. Но засега това са само мечти.

# 484
  • София
  • Мнения: 255
Спомням си разговорите за старческия дом😄... В главата ми са се запечатали две гледки, каращи ме неистово да желая, в старостта ми да съм там❤️...
Първата - преди 10 г в Посиди, над крайбрежния път, къщичка, отпред мъж с капитанска брада, сам, леко усмихнат, звучи Демис Русос...
Втората - в селището, от което тръгва ферито за Евия, къща на брега, излезе възрастен слаб грък, седна на стол, кръстоса крака и зарея поглед в морето пред себе си... извинете ме за отклонението, но се сетих покрай дома❤️... Ако трябва, ще мятам и  аз пластмасови странни макари с корда, като бабите в Сикя, запретнали черни рокли във водата🥰...
И да благодаря за мненията/пътя за Йерисос, през Негрита, чуден беше👍/

# 485
  • Мнения: 7 214
*stella, сподели, моля, коя е книгата. Обожавам книги за Гърция.

миленка, става въпро за лека книжка, лятно четиво. Взех си я под влияние на гръцкото лято, което имах тази година, в стремежа си да се потопя пак в атмосферата Blush
Скрит текст:

Благодаря за отговорите, ще потърся из старите мнения и теми.

# 486
  • София
  • Мнения: 1 697
Е, признавам, че съм чела другата книга на авторката Сред лимоновите дръвчета, така че ми е ясен стилът й. Определено върши работа за разпускане на напрежението.
Но изборът на корица е уникален - заглавието говори за Крит, а те са сложили снимка от Санторини. Като че ли на Крит няма достатъчно места, които да красят корицата. Явно обаче са решили да заложат на по-баналната "романтична" дестинация или толкова познават Гърция.

# 487
  • Мнения: 11 114
Е, откъде издателите ще познават Гърция Simple Smile Не мисля, че могат да различат Санторини от Крит. Това е просто една от първите снимки, които излизат в безплатните фотобанки.
Скрит текст:
П.П. Не ща да си спомням как и моята за малко да финишира с подобна сток фотография на корицата, нищо че снимки имаше за десет тома... разгеле разбрахме се  Simple Smile

Иначе аз прочетох "Островът" на Виктория Хислъп на последното море, пак е халтурка от тоя тип, но една идея по-така. А и много обичам Крит, та понесох я.

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 19:15 от Параход

# 488
  • София
  • Мнения: 1 697
Хислъп е доста над Надя Маркс (по мое скромно мнение). Макар че наистина е попрекалила с драматизма в Островът. Но поне се е постарала да обогати книгата с исторически и други данни за Крит и за проказата (така че има и кауза, което опрощава донякъде тежките семейни драми в книгата). А и силно се усеща любовта й към Гърция.

# 489
  • Мнения: 11 114
Ето и една по-сериозна. Писана е по времето на хунтата, изненадващо късно преведена не само у нас, но и на другите европейски езици (на немски примерно след БГ, а авторът е немски възпитаник). Не е леко четиво, но за сметка на това е тънка. Снимката е на приятел, който я препоръча.

# 490
  • София
  • Мнения: 14 718
Надя Маркс има още една - "Отвъд портокаловата горичка", тя е за Кипър, където е родена и авторката.
Доста бозички пускат за Гърция, ама тя си има всички предпоставки - море, слънце и вкусна храна. Ако има и някой красив грък за разкош, сюжетът е готов. 😂😂😂

Последна редакция: пн, 03 окт 2022, 20:05 от yovanka

# 491
  • Мнения: 3 841
Не успях да прочета Островът до края, след средата прелистих, за да разбра историята 😀 Като си помисля, че от нея тръгва известността на о-в Спиналонга, ами очаквах повече.

# 492
  • софия
  • Мнения: 25 482
Знам, че е пипано, но е толкова красиво
Blue Heart Blue Heart Blue Heart (сърцата са линк)

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 13:27 от zvаnchе

# 493
  • Мнения: 1 652
В момента се намират супер евтини (за мен) билети София-Атина през opodo.co.uk
Дори за юни. Вероятно цените са ниски и през официалния сайт на превозвача.

Скрит текст:

# 494
  • Мнения: 1 165
На шега или не, купих изгодни билети до Корфу с уиз ер за юни догодина. Не сме били там. Ще сме в частта по-близо до столицата или на 10 км от летището. Ще се справим ли без кола под наем?
Чета, че пред хотела спира автобус 6. Иначе мисля да си почиваме, да разгледаме двореца Ахилион и разходка с корабче.

Общи условия

Активация на акаунт