Третокласници 2023/2024

  • 26 593
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 176
Да. Аз пък се дразня на "състави задача"

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 1 056
Ето ме и мен! Аз чакам ваканцията повече от ученика! Завършва с две петици - по математика и компютърно моделиране. Приемам го положително развитие, макар че разсейването е голям проблем.
Лятото ще наблегна освен на  математика и на четене с разбиране, че нещата с последното изискват доста време.
Юни месец ще ходи на Британика по английски. Така се получи, че английския в училище е елементарен, а в школата е по-високо ниво и има една дупка, която се надавам с ускорения курс да позапълни.
Някъде ще добавим и спорт. Баба му ще го води на екскурзии по старите столици, да затвърди материала по история Simple Smile

# 692
  • София
  • Мнения: 4 596
Моята ще е на занималня целия юни. Не е много доволна понеже на обяд имат уроци и ги карат да четат. Но ги развеждат из кварталните градинки, имат и ден за спорт. Та няма да е чак такъв зор.
Но не смея да я оставя още сама в нас. Ще изкараме някак това лято. А следващото вече ще се самоотглежда.

# 693
  • Мнения: 12 628
Моят футболист отказа категорично занималня, но предвид, че и през годината не ходи на такава, цял ден под строй не иска и го разбирам. Някои от приятелите му ще бъдат на такива, но други няма и ще има с кого да пита, освен на тренировките. Надявам се и да си поспи малко повече, че сега става с мен и не си доспива. Завършва с 5,50, което е добре. Мрази да чете, от там и успехът падна малко.
Имаме си кака седмокласничка и ресурсите са насочени към нея в момента.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
Аз се надявам да мога да мотивирам нашата кака за занималня поне в някои седмици. Засега твърдо не иска, а баща и я подкрепя. Това обаче значи по цял ден с телефона.
Може да и организирам и аз по някоя екскурзия за затвърждаване на материала. Wink
Колегата от стаята, в която работим, има син на три години, когото води по такива еднодневни "екскурзии" с колата, и детето все питало в тоя град колко паметника има (или нещо такова беше). Може и нея да я подкарам да понаучи паметници. Wink

# 695
  • Мнения: 12 628
Ох, най-скучно ми беше майка ми като ме водеше по музеи и паметници. Имаше и интересни, ама къщи-музеи в един момент ми се сринаха.
Аз бих завела пак, защото вече съм ги водила в Плиска, Преслав, Мадара и Царевец. В Търново още - музеят на миниатюрите и музеят на илюзиите. Това на този етап е достатъчно, според мен.

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
А, и на мен са ми скучни къщите музеи, не предвиждам такива. Имах предвид градове с вмъкнати кратки разказчета за града или за личности от него. Аз обичам да вея гащи из градове. Например миналата година в Поморие и споменах, че тук е работил Пейо Яворов, за когото е чувала, защото така се казва едното от кварталните училища, в което вероятно ще учи от пети клас. Не съм сигурна дали е запомнила каквото и да било, засега тия разкази на нея и излизат през другото ухо веднага, даже откровено си е казвала, че не и е интересно и не слуша, ама белким нещо влезе.
Поне запомни, че Петър Берон не е написал Библията, а Рибния буквар. Вчера я препитах. Не щя да и обяснявам подробно какво е буквар, а какво - Библия. Wink
Тази година се навършват точно 200 години от отпечатването на Рибния буквар, впрочем.

# 697
  • София
  • Мнения: 4 596
Ние така и не се наканихме да заведем децата на Шипка. Или малки, или болни, или пандемия…
Само да минат изпитите на седмокласника и ще отидем. Таткото още не знае, че е решено Simple Smile
И се надявам да стигнем до Плиска/Преслав. Тук може и да има отпор защото ще се събере доста път. Но да видим.

# 698
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 747
Моят завършва с две петици- по разказвателните, общо е към 5.80. Но в нашия клас май повечето деца са с петици. Синът ми знае всички ханове, може да разказва, но на тестовете прави грешки и все има 4 или 5…
Свидетелства още нямат, но ще бъдат с една обща оценка, нали?

# 699
  • Мнения: 12 628
Ние така и не се наканихме да заведем децата на Шипка. Или малки, или болни, или пандемия…
Само да минат изпитите на седмокласника и ще отидем. Таткото още не знае, че е решено Simple Smile
И се надявам да стигнем до Плиска/Преслав. Тук може и да има отпор защото ще се събере доста път. Но да видим.
Шипка може да се комбинира с Казанлък, Сопот, Карлово, Габрово, Трявна, Дряново, разбира се с нощувки по пътя. Дряново например сме ползвали като база за нощувка + самото градче - релефна карта на България, музеят, Дряновският манастир и пещерата "Бачо Киро" + един ден с влак до Габрово и Етъра, един ден до Трявна... Разстоянията са малки, разписанието удобно.
Плиска - Двора на кирилицата и Крепостта с историческия музей, Мадара с Мадарския конник са сравнително близо един до друг. Шумен става и за пренощуване (база) и за разходка в града - Паметника 1300 години, крепостта. Преслав е в друга посока спрямо Мадара и Плиска, но пак е в района на Шумен. За мен това са две отделни пътувания.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 08:28 от Mama Ru

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 1 308
Моят е на екскурзия в момента, сутринта замина в добро настроение. Чакам довечера да се върне, надявам се да си изкара добре 🙂

# 701
  • Мнения: 894
Моят завършва с пълно отличие и много се гордея с него. Във Варна съм виждала на приятелки децата че ги "кичат" с ленти "Отличник" и така ми се иска да взема и за моето момче...Но в нашето училище няма такава практика...

# 702
  • Мнения: 1 159
И моят недолюбва музеите - тракийските съкровища не го грабнаха, какво остава за къща-музей. Той и баща му не ще да чуе за етнографски комплекси, а така ми се ходеше до Етъра. Сега ходихме в Търново и се получи много добре, защото за 24-ти май гледахме Царевец със звук и светлина и беше много впечатляващо. Отделно след като бяха учили по ЧиО за царете, му беше интересно в музея на восъчните фигури да види някои от тях. В Никополис ад Иструм пък улучихме някакви възстановки на гладиаторски боеве, на битки между римляни и варвари и за децата беше вълнуващо. Както каза леля му, минахме Второто българско царство, през лятната ваканция като са й на гости, ще минат и първото - Плиска, Преслав, Мадара и района.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 45
Моето хлапе ще отива на екскурзия в началото на юни, организирана от класната. Обича да посещава музеи, много и са интересни. Но с четенето е скарана. Освен ако на попадне на някоя книга, която да я грабне от самото начало. Не знам как ще се спрявяме с книгите от списъка за лятото. На вас вече дадоха ли списък за четене?
Още не е оформена с годишни оценки.

# 704
  • София
  • Мнения: 4 596
Нямаме още списък. Четенето е зор за наборката. Страшен мързел е. Всичко, по-дълго от страница, причинява кофа сълзи. Ако са повече страници, следват поне 2 кофи сълзи.
Та пак ще се уговаряме и плашим с нея. И то не заради друго, а защото не ми харесва как чете.

Общи условия

Активация на акаунт