Второкласници - 2023/2024

  • 11 413
  • 223
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Добре дошли в новата тема!

Отпускане на еднократна помощ за ученици, записани в първи, втори, трети и четвърти клас :
https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavchitsi+na+uslugi/izpalnite … ii/uslugi-814/778

Електронно четими учебници : https://www.mon.bg/bg/100428
Библиотека за ученика : https://chitanka.info/collections/school/ii-class

Ваканции и неучебни дни : https://web.mon.bg/bg/56
Скрит текст:
Ваканции и неучебни дни за учебната 2023 – 2024 година
Начало и край на ваканциите с изключение на лятната през учебната 2023 – 2024 година:

28.10.2023 г. – 01.11.2023 г. вкл. – есенна
23.12.2023 г. – 02.01.2024 г. вкл. – коледна
03.02.2024 г. – 05.02.2024 г. вкл. – междусрочна
30.03.2024 г. – 07.04.2024 г. вкл. – пролетна за I-XI клас

Начало на втория учебен срок на учебната 2023 – 2024 година:
06.02.2024 г. – I-XII клас

Неучебни дни:
17.05.2024 г. – задължителен държавен зрелостен изпит по български език и литература (ДЗИ по БЕЛ)
20.05.2024 г. – втори задължителен държавен зрелостен изпит и държавен изпит за придобиване на професионална квалификация
19.06.2024 г. – изпит по български език и литература от националното външно оценяване (НВО) в края на VII
21.06.2024 г. – изпит по математика от националното външно оценяване в края на VII  

Край на втория учебен срок на учебната 2023 – 2024 година:
29.05.2024 г.  –  І-III клас (14 учебни седмици)

Първокласници - 2022/2023 - Тема 1

На добър час на всички деца Flowers Bouquet !

Последна редакция: пт, 01 сеп 2023, 18:40 от Brin de muguet

# 1
  • Мнения: 9 876
Благодаря за темичката! Може ли да ви попитам - телефони ще имат ли малките тази година? Моят не мисля да има, но - да проуча и вашето мнение.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Моята дъщеря има още от миналата година.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 945
Нашата класна е забранила телефоните до 5кл.
Моята я пращам с Myki на училище. Класната не ми е правила забележка.

И да се оплача - ние все още нямаме насрочена дата за родителска среща и това ме изнервя.

# 4
  • Мнения: 2 701
В нашето училище телефоните и майкитата са забранени за второкласници. Извън училище също нямат телефони. Ще им купя, като започнат да се прибират сами от училище.

# 5
  • Мнения: 715
На мнение съм, че дете в начален етап няма нужда от телефон в училище. Обяснила съм, че междучасието е за тоалетна, хапване, почивка, а не игра на телефона. Обаче....в края на първи клас една жена от блока ми го доведе вкъщи. Оставих го на спорт, а понеже на следващия ден имало матури, нямали спорт и охраната им казала да напуснат училище. Та внучето на тази жена имало телефон и се обадило. Добре, че прибрали и моето дете. Това ме накара да се замисля за някакъв вариант за връзка с детето. Още повече, че сме с новородено вкъщи, което няма никакъв режим, та може да се наложи и да закъснея за прибирането от занималня или спорт.  Та и аз се чудя за телефон.

# 6
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Ще продължава да е с MyKi. Използваме го при нужда - аз изпращам съобщение да ми се обади и го прави в междучасието. Няма нужда от телефон за сега.

Brin de muguet, благодаря за темата!

# 7
  • София
  • Мнения: 493
И аз мисля, че няма нужда от телефон. Ако има промяна в учебния план или нещо подобно, класната пише в групата.
Понеже и ние нямаме дата за родителска, днес вече помолих класната да каже поне какви тетрадки ще трябват. Много ме изнервя пазаруването в последния момент.

# 8
  • Мнения: 1 736
Благодаря за новата тема!
Телефони при нас в първи клас не са позволени, но Myki -да. Купихме един и си го ползваше, Звънеше ми при нужда, само в началото звънеше ей така, за да ме чуе.Но е удобство определено. При нас също имаше проблем с една от тренировките -свърши 30мин по-рано и ако нямаше телефон/часовник да се обади, щеше да стои сама в тъмното насред зима под дъжда. Не коментирам безхаберието на трениора, който я е зарязал там сама. Но няма да се впускам в тази история. Сега мисля пак да сме с часовника, а телефонът да си го ползва вкъщи.
Класната  още не е писала нищо, очакваме през новата седмица. Тетрадки ще взема няколко, като за начало 10с широки редове и 3-4 с малки квадратчета. Вярвам ще й стигнат. Материали за рисуване и чертаене има. Момичешки глезотийки като несесери, моливници и т.н също има. Единствено някои помагала, ако трябва отделно да се вземат, но обикновено учителите правят групова поръчка.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 069
Благодаря за темата. До 4 клас втори срок са забранени телефоните при нас. Вече почти сме готови с материалите за училище, имаме списък от госпожата. Чакам една онлайн поръчка и вече ще остане подвързване, тетрадките сега преди 15.09 ще ги направя. Много иска шише с филтър за вода, имало в Лидл и ще проверим.

# 10
  • Мнения: 6 150
Телефон засега е твърдо Не. Но се замислям за часовник, защото един път се случи да ме чака като ги бяха пуснали по-рано и нямало?! кой да ме уведоми. Не, че и сама не може да се прибере - даже се замислям дали да не я инструктирам вместо да седи да чака, направо да поема, но само в такива ситуации. Училището ни е съвсем близо, но не съм я пускала сама да се оправя. Всъщност не знам, шубе ме е още май.
Аз взех 2х60 листа тесни и широки и 2х60 пак с големи квадрати, че нямахме ни една останала. Сега ще чакам да кажат от другите бройка и ще взимам по-натам.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Аз съм подписала декларация ,че голямата ми дъщеря може да прибира от училище малката. Освен това и разрешавам да ходи до люлките сама, както и до магазина. Затова им трябва телефон. MyKi имаше голямата,беше адски неудобен (и за двете ни) и минахме на телефони.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 765
Записвам се и аз. Имаше Майки, ама го направи на сол, та сега мислим да му дадем телефон. Той не е звънял често, даже да не кажа супер рядко. Ние нямаме също дата за родителска, както и класната ни напуснала, та сме разкош... Grin

# 13
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 171
При нас и втори клас без телефони.
Купих малко тетрадки.
Чакам родителската среща.

# 14
  • софия
  • Мнения: 2 913
Дъщеря ми има телефон, но в училище е без, до пети клас са без телефони, изключение е дете със здравословен проблем.Брат и я прибира. Тепърва ще купувам тетрадки. Благодаря за темата!

Общи условия

Активация на акаунт