RYANAIR - 21

  • 39 976
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 314
не е драма, стига да може да я пъхнеш в клетката, обикновено ако не я пълниш до откат влиза

# 46
  • Мнения: 1 065
Раница от 30 литра минава без никакъв проблем, колкото и да е натъпкана.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Няма проблем за този размер.
Скоро не съм виждала и някой да проверя в тези “ клетки”.
Но така или иначе за 5 см няма да има проблем.

# 48
  • Мнения: 3 360
Най-вероятно няма да има проблем, но ако решат да я мерят в клетката и не влезе ще направят проблем. Никой не може да Ви гарантира кой служител на какъв кеф ще е.

# 49
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Ако раницата не е натъпкана на максимума и може да се смачка в преградата до разрешените размери, няма проблем.

# 50
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета, да попитам и тук дали е голяма драма ако ръчния ми багаж е малко по-голям на сантиметри отколкото е посочено? Гледам, че за уизеър е 40/30/20 а за Райън е 40/25/20. Раницата която имам е 45/30/20 и не ми се искаше да купувам пак нова. Тази ми я продадоха уж точно за пътуване, пък…

# 51
  • Мнения: 9
Здравейте момичета 😊😊😊 Имам казос за решаване😆 Ще летим на 06.10 до Неапол и понеже купувах билетите в два посред нощите та вместо да си взема приорити съм чукнала 10 кг. чекиран багаж. Ясно е че пари не връщат.🙃 Та питането ми е дали ако не го ползвам а си летя с ръчен багаж ще имам драма по летищата и дали в случай. че не го нося (багажа де) ще трябва ли да минаваме другаде или направо на гише и оттам, проверка? 😍
Благодаря 😘😘😘

# 52
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Не носите багаж, не минавате през гише, това си е правилото.

# 53
  • Мнения: 4 314
не е задължително да имаш чекиран багаж, нищо че си платила,  просто не даваш багаж и толкова
но това не е същото като голям ръчен (приорити), тоест сега имаш само малък ръчен

# 54
  • Мнения: 1 139
Вече е отговорено, но и аз да кажа.
Никой няма да ви проверява дали сте използвали опцията за чекиран багаж и да Ви пита защо.
Но в самолета ще се качите само с малка раничка. Ако Ви устройва това, не минавате през гише за чекиране, а направо се качвате за проверка.

# 55
  • SF
  • Мнения: 21 096
Стига толкова заднес...
Учителят по физическо говори като сърбина.
Това за тази тема ли е? Grinning

Божеее… Не. 😀😀😀

# 56
  • София
  • Мнения: 16 005
Здравейте момичета 😊😊😊 Имам казос за решаване😆
 
Миналото лято имах подобен казУс - трябваше да пренеса 1 детска количка. Ако съм без дете - струва 15 Е, платих ги и излизаше количка на бордната карта.  Докато товарихме количката в колата тя се разпадна и тръгнах без нея.
На Т2 и на проверката за сигурност,  и при качване на борда 2 пъти ме питаха къде е количката. Спукаха се от смях със счупената количка.

# 57
  • Мнения: 19 005
По повод любимия въпрос за меренето на багажа , миналата седмица мериха на Т2 от едната страна на опашката, (от другата не) не знам дали се стигна до заяждане , но имаше доста пъшкане и ръгане.

# 58
  • Мнения: 913
Получих имейл за промяна на полета ми до Братислава. Беше за 7 ноември 9,20 , предлагат ми на 6 ноември  20.00.
За първи път пътувам с тях , възможно ли е пак да променят полета. Имам вече резервации за хотели.
Изглежда променят дните си за пътуване до Братислава. На какви периоди правят такива промени и от какво зависят?

# 59
  • София
  • Мнения: 16 005
От както започна данданията около К 19, често се правят промени.
Зависят от условията за влизане в държавите, от броя закупени билети, от преотдаване на въздушни коридори и места за кацане. От това лято има и друг проблем - наличие на персонал за РВД, за наземно обслужване на машините. Дали ще намалеят още полетите, дали ще има интерес и увеличаване - няма как да  пророкуваме.

Общи условия

Активация на акаунт