Седмични менюта

  • 5 808
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: Tinkerbell
Направо ви се възхищавам на организараността. Пробвах и аз да правя седмично меню, но не е за мен. Като идваше деня да готвя нещото Х и веднага не само че ми се отядаше въпросното нещо, но и ми се отготвяше. Не знам това столски синдром ли е, що ли. Но не мога да си представя да знам от днес какво ще ям другия петък, пък и да го спазя. Пък и няма "тръпка" така, не ми е интересно да готвя и в резултат манджите излизат калпави.

Сега правя голямо пазаруване веднъж на 2 седмици, но даже не си правя списък. Винаги пазарувам едно и също: Млечни продукти (масло, сметана, кашкавал, сирене и синьо сирене). Попълвам и запасът от жизненоважни:) консерви и замр. зеленчуци (а именно замр. спанак и броколи, консерви грах, гъби, патладжан и ананас - последния по-рядко се харчи, ама много държа да имам поне една кутия, че току виж някоя вечер изпадна в тортено вдъхновение, например:). Стандартният склад  - мюсли, боб, леща, брашно, грис, спагети, захар, стандартни подправки....Сега зимата с едно пазаруване отмятам и зеленчуците, щото са трайни - винаги едно и също - моркови, цвекло, целина и зеле + ябълки и лимони (лятото от този списък остават само морковите и целината). А да, винаги купувам и по 1-2 кутии замразени еклерчета и сладолед:) Кво да се прави - слабост. И, горе-долу веднъж в месеца картофи, лук и чесън. Яйца винаги имаме домашни. И това е.

Месото, хлябът и млякото ги купуваме ден за ден, или ден за два. Банани, мандарини (всички плодове през лятото), пресни салати, домати и краставици също. Изобщо обичам си аз всяка вечер да влизам в кварталния супер. Обикновено действието се разиграва късничко и там е доста спокойно и приятно. Ходя си сред щандовете разглеждам това-онова и превключвам от режима работеща жена към режима жена и майка. Даже само заради това не бих изместила цялото пазаруване в неделя. Пък и така всеки ден мога да (си) купувам по някоя малка изненадка:)

 newsm10
Все едно, че аз съм го писала...

# 16
  • София
  • Мнения: 220
И аз съм се опитвала няколко пъти да правя меню за няколко дена напред ,но уви,винаги без успех.Или ще ни се дояде нещо друго ,или съм забравила нещо да купя,или... Сега карам ден за ден или най-много да планирам за следващия ден.А за пазаруването за седмица или две отдавна сме се отказали- дадем една камара пари за какви ли не глупости,за които даже и не съм предполагала ,че ще ги купя.Впоследствие се прибираме в къщи с купища деликатеси   и  сладкиши,които навсичкото отгоре се изяждат за един ден Cry  Абе обичаме да си угаждаме на душицата,така че за планиране на менюта и семеен бюджет при мен не може да се говори.Много ме е яд за това.

# 17
  • Мнения: 883
Момичета, искате ли да ви препиша седмични менюта от  кулинарните списания и вестници, които събирам? Има  съставени седмични менюта- закуска, обяд, вечеря с рецетите за всяко ястие?

# 18
  • Мнения: 101
Страхотно. Ще ти бъдем благодарни поне аз. Много ми е трудно да измислям какво да готвя, а не обичам да правя едно и също.

# 19
  • Мнения: 883
Добре, почвам:).

Закуска[/color]                
         Баница с колбаси

Продукти: 1 пакет кори за баница, 200 гр. осолена извара, 100 гр. сирене, 5 с.л. кисело мляко, 150 гр. колбаси (каквито ви се намират), 3 яйца, 100 гр. олио, 2 ч.л. шарена сол.
Приготвяне: Колбасите се нарязват на ситно. Смесват се с останалите продукти за плънката. Намаслява се тава и се слагат ред кори, ред плънка и т.н. до свършване на продуктите. Отгоре баницата се наръсва с олио и малко чубрица, пече се в предварително загрята фурна. След като се опече, се поръсва леко с вода и се покрива с кърпа, за да омекне.

        Катми с кашкавал

Замесва се меко тесто от 300 гр. брашно, 1 яйце, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. мая и 100 гр. настърган кашкавал. Оставя се да втаса. След това в/у намазан с масло сач (или незалепващ тиган) се изпичат катми, като от сместа се гребва с черпак и се разлива равномерно в сача (тигана). След изпичането на всяка катма съдът се маже отново с мазнина, а готовите катми се мажат с масло.

        Бисквити

Продукти: 200 гр. брашно, 100 гр. пудра захар, 2 ч. л. мед, 1/2 ч. л. хлебна сода, 1 яйце, 2 с.л. какао, 1/2 чаша смлени орехи, 1 ч.л. бакпулвер, 1/2 ч.ч. нарязан плод от сладко (стафиди).
Приготвяне: От всички продукти замесваме тесто. Разточваме го на кора около 1/2 см. и с помощта на формички изрязваме сладките. Редим ги в намаслена тава, намазваме ги с разбит белтък и захар и ги печем на умерена фурна.

          Бухти

От 1 кофичка кисело мляко, размесено с 1 ч.л. сода бикарбонат, 1 яйце и брашно замесваме средно меко тесто. Разточваме го на кора, дебела 1/2, 1 см. Режем фигури и ги пържим в гореща мазнина. Готовите бухти се поръсват с пудра захар.

        Тутманик

В 1/2 кг. кисело мляко слагаме 1 ч.л. сода бикарбонат. Прибавяме брашно и замесваме умерено твърдо тесто. Разточваме лист дебел 2-3 мм. и го намазваме с мазнина. Правим плънка от 1/4 кг. сирене и 2-3 яйца. Разпръскваме сместа върху листа, увиваме го на руло и след това го навиваме на охлюв. Намазваме електрическа тенджера обилно с мазнина и печем тутманика 30-40 мин.

               Супи

           Супа топчета с картофи

Към 250 гр. смляно месо се прибавят 1 яйце, 1 глава ситно нарязан лук, сол, черен пипер и скълцан магданоз на вкус. От така приготвената кайма се оформят малки топчета. В олио се запържват нарязани на дребно лук, моркови и целина. Отделно се налива 1 л. вода и като кипне се прибавят 3 обелени картофа и запръжката. След повторното завиране се добавят топчетата от кайма и шепа фиде, а 20 мин. по-късно обелени и ситно нарязани 2 домата. Отделно се прави застройка, като 1 жълтък се разбива с 1 ч.ч. кисело мляко и 1 с.л. брашно, прибавя се част от бульона и се загрява до завиране. Разрежда се отново с бульон от супата до изравняване на температурите. Застройката се изсипва в супата и се разбърква. Накрая се прибавят бучка масло, ситно нарязан магданоз и млян черен пипер.

             Зеленчукова супа

Продукти: 1/4 кг. зеле, 1/4 кг. карфиол, 1 глава лук, 3 скилидки чесън, 2 моркова, 1 чушка, 1/2 бирена бутилка доматен сок, 4 средни картофа, 1/2 ч.ч. грах и 1/2 к.ч. ориз, сол, магданоз, лимонов сок и листа целина.
Приготвяне: Всички продукти се нарязват на дребно, само 2 картофа се слагат цели. Заливат се с вода и се посоляват, след като се сварят, двата картофа се изваждат, претриват се и се връщат обратно в супата, която след това се подправя с магданоз, целина и лимонов сок на вкус.

          Супа от сушени гъби

Продукти: 70 гр. сушени гъби, 2 моркова, 2 корена от магданоз, 1 глава кромид лук, 1/2 глава целина, 1/3 пакетче масло, 1 с.л. брашно, 1 к.л. червен пипер, оцет и сол на вкус.
След като киснат 1/2 час в хладка вода гъбите се нарязват, заливат се с гореща подсолена вода и се варят заедно със ситно нарязаните моркови, целина и магданозени корени. Ситно нарязаният лук се задушава в мазнина и малко вода, разбърква се с брашното и червения пипер и се прибавя към гъбите. След 15 мин. супата се отстранява от огъня и се подправя на вкус с черен пипер и оцет.

             Супа от леща

Продукти: 1 ч.ч. леща, няколко скилидки чесън, 1 глава лук, сол, чубрица, оцет на вкус, 1 морков, 1 чушка, 1 домат, 1 с.л. брашно.
Изчистената и измита леща се слага в съд с 4-ри ч.ч. студена вода и се вари заедно с нарязания морков, главата накълцан лук и нарязаната чушка на тих огън до омекване. Посолява се, прибавя се чесънът. След отдръпването на съда от огъня супата се наръсва с чубрица и се подкиселява на вкус.

        Зелева чорба с праз

Продукти: 1/4 зелка, 1 стрък праз, 4 с.л. олио, 1 ч.л. червен пипер, 2 сушени лютиви пиперки, 5 ч.ч. зелев сок.
Зелето и празът се нарязват на дребно, заливат се с гореща вода и се варят до омекване. Накрая се наръсват с олиото, в което е бил запържен червения пипер и се долива зелевият сок, така че да стане чорбата добра на вкус. Лютивите пиперки се препичат и се поднасят отделно.

           Пилешка чорба с дреболии

Едно почистено и измито пиле се поставя в тенджера и се залива с 1 1/2 л. вода. Добавят се измитите му дреболии и всичко се вари. След завирането се отстранява пяната и се прибавят сол на вкус и 2-3 зрънца черен пипер. Когато пилето и дреболиите са готови се изваждат от бульона и се изсипва 1 шепа ориз. В чорбата се долива 1/2 л/ сварено прясно мляко (топло). Прибавя се чубрица на клонки, която преди сервирането се изважда. Вари се до готовност на ориза. Преди да се отстрани от огъня в чорбата се връщат част от пилешкото месо и дреболиите (останалото сгответе като основно ястие) и се изсипва запръжка от 2 с.л. масло и 1 ч.л. червен пипер.

               Супа гулаш

Продукти: 300 гр. свинско месо, 300 гр. телешко месо, 2 глави лук, сладък червен пипер, 1 с.л. доматено пюре, 2 с.л. мазнина, 3 картофа, ким, оцет, 1 1/4 л. вода, сол, черен пипер.
В загрятата мазнина, поставена в дълбок съд се задушава до златисто оцветяване ситно нарязаният лук. Прибавя се нарязаното на кубчета месо, наръсва се с червения пипер и малко вода и се задушава до омекване. Залива се с останалата вода, в част от която се размива доматеното пюре и се кипва. Прибавят се нарязаните на кубчета картофи, сол на вкус и кимът. Супата се вари на тих огън. Подправя се с черен пипер на вкус, може и с мащерка.

# 20
belalim, благодарско. Копнах си две, три нещица от закуските....ама как пусто му не издържам на сладките работи Embarassed  Grinning  Heart Eyes

# 21
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Taneto
Аз се изказах малко на сляпо, защото само съм чувала за Германия, че там супер- и хипермаркетите затварят надвечер, когато и човек се прибира от работа, а имат един "дълъг" четвъртък, в който работят до късно и хората могат да пазаруват. Иначе основно през уикенда....

Много е глупаво. Confused  В Германия магаzините zатварят в 20.00 часа. Някои по -малки може дори и по- рано, по усмотрение на собствениците. Събота работят до 16.00 или до 20.00 ч. Неделя е zабранено да се продава, неzависимо какъв е магаzина.
Има някои иzключения като напр. Метро, които работят до 22.00 часа.
Иначе по будки и бенzиностанции може да купиш нещо. Те са отворени 24 часа.

# 22
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Забравих да отговоря на темата. Embarassed

При нас е доста хаотично. Общо вzето всяка седмица раzлично, каквото ни хрумне.
За zакуска не правя нищо особено, zащото ядем обикновено по един сандвич и кафе.
За обяд... който каквото намери, zащото работим и двамата.
Така че остава само вечерята.
Миналата седмица напр. ядохме

 Arrow лаzаня с кисело zеле, ябълки, кайма
 Arrow Jambalaya, това е едно американско ядене с пилешко месо, ориz, чушки, скариди и др.
 Arrow риба
 Arrow виенски шницели
 Arrow шишчета с моцарела, домати, тиквички
 Arrow един ден ядохме на испански ресторант
Понякога има супа, но не винаги. Салата обаче винаги има, често също и предястие. Десерт от време на време. Wink
Някои неща се готвят само zа 1 ден, други пък zа повече. Когато омръzне на 2 или 3 ден се zамраzяват.

# 23
  • Мнения: 883
Обяд

               Пълнена кокошка с кисело зеле

Много добре почистената и измита кокошка се посолява отвътре. Една нарязана глава лук се запържва в 3 с.л. масло. Прибавя се 1/2 ч.ч. ориз и също се запържва. Залива се с 1 1/2 ч.ч. вряла вода. Добавят се дробчето и воденичката на кокошката, които трябва да са предварително нарязани, скълцан магданоз и сол на вкус. Когато продуктите почти омекнат, сместа се разбърква и с нея се пълни кокошката. Отворът на птицата се зашива. В тава се слага 1 кисела зелка, нарязана на ивички и се полива с 6 с.л. олио. Прибавя се и кокошката. Поръсва се с черен пипер и се пече от двете страни.

                 Пиле със сос

Вътрешността на едно добре изчистено пиле се намазва със сол и черен пипер. Отгоре се маже с олио и се слага в/у някаква подложка да се пече в намаслена тавичка. Обръща се няколко пъти. През това време 600 гр. пушено сирене се нарязва на малки парчета и се разтопява на слаб огън в 2 ч.ч. бяло вино. Слагат се черен пипер и 1/2 к.л. настъргано индийско орехче. Опеченото пиле се нарязва на порции и се връща в тавичката. Залива се с разтопеното сирене и се запича за кратко в гореща фурна.

                 Специалитет с кайма и ориз

Нарязваме на ситно 2-3 глави лук и го запържваме в олио. Прибавяме към него 1/2 кг. кайма. След като се позапържи и тя слагаме 1 ч.ч. много добре измит ориз, разбъркваме няколко пъти и сипваме 3 чаени чаши вода. След 10 мин. добавяме 1 ч.ч настъргани домати. Щом ястието заври го изсипваме в тава. Печем до готовност на ориза във фурна, загрята до 200 градуса. Накрая разбиваме една кофичка кисело мляко с 2 с.л. брашно и 3 яйца + сол на вкус и ги изливаме в тавата. Яденето е готово, когато се стегне заливката.

                    Карфиол на фурна

Измийте добре 1 глава карфиол и я разкъсайте на розички. След това ги сварете на пара за 15 мин. Направете смес от 3 разбити яйца, 250 гр. прясно мляко и 500 гр. сметана. Нарежете на дребно 1 връзка пресен лук и 200 гр. настърган кашкавал. Изпечете ястието във фурна, загрята до 200 градуса.

                     Рибно филе с доматен сос

Взимаме 600 гр. рибно филе. Всяко парче наръсваме с лимонов сок, сол и черен пипер и го потапяме първо в брашно, след това в смес от разбити белтъци и настърган кашкавал. Изпържваме така подготвената риба в горещо олио. В отделен тиган пържим 2 глави ситно нарязан лук. Прибавяме 300 гр. настъргани домати и оставяме на котлона до извиране на водата. Поднасяме рибата, полята със соса и гарнитура от пъстри макарони ли юфка.

                    Котлети със сос и гъби

Продукти за 4-ри порции: 4 свински котлета, 1 глава лук, 200 гр. пресни или мариновани гъби, масло, сол, черен пипер, 1 л. розмарин, 300 гр. сметана, 1-2 л. коняк.
Котлетите се пържат в мазнина до златисто. Изваждат се и в същата мазнина се запържват ситно нарязаният лук и гъбите, поръсени със сол и черен пипер. Добавят се сметаната и розмаринът. Пържолите се връщат в готовата смес. Сипва се конякът и ястието се оставя за 10 мин. на котлона. Поднася се с варени зеленчуци.

                 Муска от картофи и пилешки дреболии

Продукти: 1 кг. картофи, 250 гр. пилешки воденички, 1/4 кг. дробчета, 3-4 глави лук, 200 гр. кашкавал, 2 с.л. бяло вино, 60 гр. масло (маргарин), черен пипер, сол
Лукът се нарязва на филийки. Задушава се в маслото, докато омекне. Прибавят се дробчетата и воденичките, нарязани на половинки (воденичките се посваряват предварително). Всичко се разбърква, след това се прибавят виното и 1 ч.ч. топла вода, като сместа се оставя захлупена 10 мин. на тих огън да се задуши. Катофите се обелват, измиват се и се нарязват на филийки. В намазан с мазнина подходящ съд се нареждат на пластове половината картофи, всеки пласт се подправя със сол и черен пипер. Изсипва се сместа от дробчетата, воденичките и лука и отгоре се нареждат останалите картофи. Съдът се захлупва и се задушава около час на слаба фурна. Накрая капакът се маха. Отгоре се поръсва с настъргания кашкавал, пече се до получаване на червена коричка.

              Вечеря

           Пиле с кисело мляко

Тенджера от йенско стъкло се намзва с масло отвътре. Едно охладено пиле се нарязва на порции и се нарежда в нея. Отгоре се слагат 7-8- колелца от пушено сирене. Добавя се масло на вкус, но не повече от 1/2 пакетче (може и маргарин). Слагат се черен пипер, сол и чубрица на вкус. Ястието се залива с 1/2 кг. кисело мляко и се пече на тих огън до готовност.

            Свински пържоли с картофи и лук под фолио

Продукти: 1 кг. картофи, 8 малки свински пържоли от по-шарено месо, 2 големи глави лук, 4 с.л. масло, риган, олио, 2 с.л. доматено пюре, сол, черен пипер.
Обелените картофи се нарязват на колелца и половината от тях се подреждат в намаслена тавичка. Отгоре се нарежда 1 глава лук, нарязан също на колелца. Пържолите се почистват от костта и се слагат в/у картофите, а в/у тях се поставят другата половина лук и картофи. В чаша гореща вода се разтваря доматеното пюре и с него се залива ястието. Тавичката се покрива с фолио. Гозбата се пече 1 1/2 час в умерена фурна. 15 мин. преди да се извади от фурната се пече без фолио до зачервяване.

                     Пълнени яйца със спанак

Продукти: 10 яйца, 500 гр. спанак, 150 гр. кашкавал, 1 пак. масло, 1 ч.ч. прясно мляко, 1 с.л. брашно, сол и черен пипер на вкус.
Яйцата се сваряват и обелват. На всяко се отрязва капаче откъм заострената част и внимателно се изважда жълтъка. Измитият спанак се сварява в подсолена вода, отцежда се и се нарязва на ситно. Смесва се със стритите жълтъци, настъргания кашкавал, черен пипер и сол. Яйцата се пълнят със сместа, захлупват се с капачетата и се нареждат в тавичка, намазана с масло. Останалата плънка се смесва с млякото и брашното и се изсипва м/у яйцата. На всяко яйце се поставя по 1 бучица от маслото. Ястието се пече 10-ина минути в силна фурна.

                          Овчарски гювеч

1/2 пак. масло, 2 глави лук, 250 гр. консервиран грах, 2 домата, 200 гр. сирене, 4 яйца, 50 гр. брашно, 400 гр. кисело мляко, 1/2 връзка магданоз и сол на вкус.
Лукът се нарязва на дребно и се задушава в олиото до омекване. Прибавят се доматите и се задушава няколко минути. Смесват се с граха и се изсипват в тавичка. Прибавят се настърганото на ренде цирене и част от магданоза. Ястието се залива със сос, приготвен от предварително запеченото брашно, разбитите яйца и киселото мляко и се пече на силна фурна. Готовият гювеч се поръсва с останалия магданоз.

                          Пай с праз лук
1 ч.ч.  олио (или мас), 1 ч.ч. кисело мляко (или вода, ако правите тестото с мас), 250 гр. брашно, 1 ч.л. сода бикарбонат, 1 ч.л. сол; за плънката: 1 кг. праз, 150 гр. сирене (извара), 3 яйца.
Забърквате олиото, киселото мляко (маста, водата), содата и солта. Прибавяте брашното и правите меко тесто. В/у намаслена тава разстилате с ръце равномерно едната част от тестото. Отгоре изсипвате плънката, която сте приготвили от изчистеният, измит и нарязан на ситно праз, натрошеното сирене и разбитите яйца. Разстилате с ръце и втората част от тестото, така че да покрие напълно праза. Надупчвате с вилица и отгоре разпределяте малки бучки масло. Печете в силно загратя фруна, докато се получи приятно кафяв цвят.

# 24
  • Мнения: 883
Момичета утре ще напиша още рецепти (вкл. и за десерти), това бяха рецептите само от 1 списание (и то далеч не всичките), уморих се Simple Smile . Да ви е сладко/солено!

# 25
  • Мнения: 3 595
Много ви благодаря за всички идеи Simple Smile аз нямам меню и ужасно трудно измислям какво да готвя. Като стигна до какво да правя днес и ми се отщява и да готвя и да ям. Е сега не ми се отяжда, но пак не ми се готви. Какво ще правя с малкото човече като се появи направо незнам...

# 26
  • Мнения: 883
Продължавам с десертите- и без това си нямам друга работа:).
                           
                  Десерти

                Сладкиш с ябълки

Една ч.ч. захар се карамелизира в електрическа тенджера. В топлия карамел се стопява 1/2 пак. масло. Един кг. ябълки обелени, почистени и нарязани на кубчета се слагат в/у карамела. Четири яйца се разбиват с 1 ч.ч. захар с помощта на миксер. Към тях се прибавя 1 ч.ч. брашно, в която има размесено 1 пак. бакпулвер и отново се разбива. Получената смес се изсипва в/у ябълките. След опичането се оставя да постои 1-2 часа. След това се обръща в/у подходяща чиния и се гарнира по желание със сметана, разбити белтъци със захар или смлени орехи.

                  Крем с белтък и плодове

Един белтък се разбива с 1 ч.ч. захар и пакетче ванилия. Няколко сурови или добре изцедени плодове от един компот се нарязват на дребно и се прибавят към белъка и захарта. Всичко се разбива много добре с миксер. В чаши се слагат по 1-2 меки натрошени бисквити. В/у тях се изсипва кремът. Отгоре се украсява с парченца плод.

                     Топчета "Рафаело"

Омесва се тесто от 15 с.л. брашно, 150 гр. масло, 4 жълтъка, 3 с.л. пудра захар и 1/2 ч.ч. орехи. От него се правят топчета, които се овалват в разбит жълтък и орехи. След като се опекат се овалват в пудра захар.

                        Реване

Отделяме жълтъците на 5 яйца и ги разбиваме на топло до печката с 3 с.л. захар и 1 ч.л. вода, докато се стопи захарта и сместа започне леко да побелява. След това разбиваме 5 белтъка на твърд сняг с 4 с.л. захар и ги прибавяме към жълтъците. Постепенно с ръсене добавяме 1/2 ч.ч. брашно и 5 ч.л. грис. Ароматизираме с 1 пак. ванилия и изсипваме сместа в тава, намазана с масло и поръсена с брашно. Печем в умерена фурна. След като изстине го заливаме с топъл сироп, приготвен от 2 1/2 ч.ч. вода и 1 1/2 ч.ч. захар.

              Оризова торта

Продукти: 1 ч.ч ориз, 150 гр. захар, 1 л. прясно мляко, 3 яйца, 1 ванилия, настъргана лимонова кора, щипка сол, плодов сироп за поливане, краве масло за намазване на формата, захар за поръсване.
В 3 ч.ч. вряща вода изсипваме ориза и го варим 3 мин. като разбъркваме. Прецеждаме го и го обливаме със студена вода. Загряваме до кипване млякото, в което сме сложили настърганата лим. кора и ванилията. Отделяме 2 ч.ч., а в останалото мляко сипваме изцедения ориз. Добавяме захарта и щипка сол. Варим на слаб огън около 50 мин., като от време на време доливаме по малко от отделеното мляко, което трябва да държим горещо. Отстраняваме от огъня и оставяме сместа да изстине. Отделяме жълтъците от белтъците. Белтъците разбиваме на сняг, разбъркваме жълтъците с ориза и при непрекъснато бъркане добавяме и разбитите на твърд сняг белтъци. Изсипваме сместа в намазана с масло и поръсена със захар форма. Поставяме я в по-голям съд с вода и печем около 50 мин. в предварително загрята до 250 гр. фурна.Тортата е готова, когато притисната с пръст се връща обратно. Сервира се студена, залята с топъл плодов сироп.

# 27
  • Мнения: 13
Цитат
Катми с кашкавал

Замесва се меко тесто от 300 гр. брашно, 1 яйце, 1 ч.л. сол, 1 ч.л. мая и 100 гр. настърган кашкавал. Оставя се да втаса. След това в/у намазан с масло сач (или незалепващ тиган) се изпичат катми, като от сместа се гребва с черпак и се разлива равномерно в сача (тигана). След изпичането на всяка катма съдът се маже отново с мазнина, а готовите катми се мажат с масло.




Искам да попитам Belalim в тези катми не се ли слага мляко или вода и колко количество?[/quote]

# 28
  • Мнения: 883
Vinito права си, странна работа- в рецептата няма никаква течност Thinking . Не съм ги правила- преписвам рецептите от едно списание. Би трябвало да има мляко?

# 29
  • София
  • Мнения: 328
Идеите са чудесни и много вкуснирно се чудя кой има толкова време за готвене-супе, основни, печени и пипкави сладкиши, салата естествено...
Детето изисква толкова време, домакинската работа -също, а за работещите просто да не говорим-кога може да се сготви всичко това.Аз си позволявам събота и неделя-когато мъжът ми е тук по цял дет като го хващам за палачинките или друго, което може, иначе през седмицата-пилешки пържоли,кюфтета, наденица, пиле с кисело млако, гюведжета, яйца във всякякви варянти+гярнитури и салата,десерт- нещо готово....просто не успявам

Общи условия

Активация на акаунт