НЕЩО СРЕЩУ РАЗСТРОЙСТВО спешно моля

  • 18 171
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
компот от дренки, оризова вода, супи4ка от моркови и диета, друго ефикасно не се сещам. Бързо оздравяване!

# 16
  • Мнения: 5 228
Чай или компот от дренки ако можеш да намериш от някъде, много е ефикасно. Бързо оздравяване пожелавам!

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: cucy
За тези които жече са изпитали ужаса от жируса - колко горе-долу време продължава.
Питам защото мин. година изкарах един вирус с повръщане но само 1 денонощие, та надявам се и тоя да  е по "бърз".

При Борис беше отдавна, така че може да не е точно същия вирус, но за около 1 седмица се оправи, обаче тогава точно му беше поставена и Тримовакс-а та го изката по-тежко.

# 18
Както писах Малката Кипра хвана вируса сега преди коледа два и полувина дни имаше температура,на третия и спря повръщането а разтройството мина чак на 7-8 ден.Беще много страх да не се обезводни особено като зная че отказва да пие вода и че инфекциозна беше пълна с такива случаи по-това време.За щастие се справихме успешно

# 19
Цитат на: cheta
Цитат на: vesi333
а бисквитите д са обикновенни закуска а не какви да е

Ама тия закуска не са ли с мляко?
Обикновен и на Житен дар без масло препоръчвам аз, както и обикновени солети.

Когато Борис беше с повръщане и диария в началото на есента беше на диета: лечебна каша Хумана HN, обикновени бисквити и обикновени солети, за пиене Рехидрин, чай от джоджен. Нищо друго! Така ни пуснаха от болницата.
Така диетата се спазва до 2 дни след нормализиране на изпражненията. След това следва постепено захранване.
Е същите бисквити имам предвид

# 20
  • Мнения: 18 542
Цитат на: vesi333
Е същите бисквити имам предвид

Не щото има едни на Нестле "Закуска", които са с мляко, а тези се казват "Житен дар" и са без мляко.

# 21
Здравей, Сису. Аз съм нова в този форум, но първо по някаква случайност попаднах на твоя въпрос и реших да ти кажа и моята "бабина" рецепта за разстройство. Колкото и странно да ти звучи ( а може би и на другите  Rolling Eyes ), но става дума за ОЛИО и РАКИЯ.  Дава се 1 малка лъжичка за дете,а за възрастни- 1 супена. (т.е. наливаш в лъжичката горе-долу равни части от двете). При мен и моята дъщеричка действа безотказно, почти винаги от първата лъжица, много рядка ми се налага да повтарям. Така че -ако искаш -пробвай.
                                      С уважение: Десислава

# 22
  • Мнения: 3 211
Запарка от билката камшик, доста е горчива, ако може поне малко да пие.
Ако разстройството е от вирус, въглен няма да помогне-той е само за хранителни натравяния.
Аз препоръчвам мляко и каша на лечебната Хумана и никакви други храни, нито пюрета от шипки, нито банани, те са после за захранването като мине диарията. Може да даваш чай от шипки или джоджен и ако може да пие малко от билката (действа много бързо). Иначе ти даваш Ентерол сутрин и вечер по 1 прахче, ампулка Гентамициин (не знам дали са ти изписали, мисля че беше 2мл), сутрин - 1/2 и вечер 1/2.

# 23
  • Мнения: 7 821
Здравей,
И моите скоро го изкараха този вирус, за около седмица се оправиха.
Иначе няма какво да допълня съветите на майките за запичането  Wink , и ние това ядяхме, моркови и ориз, после ябълки и банани.
Дани се беше подсякъл, така жестоко като вас. Във форума прочетох съвет за пудра и купих една обикновена, е на нас това помогна, много бързо буквално за два пъти и дупето завехна!
Успех дано и при вас бързо мине.

# 24
  • Мнения: 189
Мерси мамчета,
днес е малко по-добре, не плаче така като я мия, сигурно е в резултат на това че от вчера на обяд до сега е без памперс. Седи по цял ден само по ританки и тениска, една дерматоложка съседка ни написа рецепта за мазило -  70 % зехтин с 30 % цинк. Мисля че има малък ефект.
Акитата станаха като боза, вчера си бяха водица Cry
Най-страшното да се надявам че е минало, направо се ошашках снощи като се обадих на педиатърката и тя ни прати към Инфекциозна болница!!
Добре че днес сутринта ходихме на преглед при трета /ужас/ лекарка, та в резултат на това съм си вкъщи.
Мерси отново на всички ви, наистина много ми помогнахте!

Общи условия

Активация на акаунт