Рак на матка ?

  • 1 699
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, преди почти месец, ми откриха отново полипи на матката. Направихме остъргване, и сложихме спирала Мирена  , в момента си чакам и резулатите. Притеснението ми идва от това, че от вече три седмици все още ми прицапва, имам и болки ниско долу в корема. Извинявам се , ако е глупав въпросът ми , но ми е притеснено. Въпросът е дали самото вземане на биопсия е предизвикало и другите симтоми , или са признаци на рак . Очаквам си резулатите и ще посетя лекар, но дотогава  незвестноста ме плаши. Бих се радвала ако имате някакви съвети или идея защо още кървя и нормално ли е ? Благодаря преварително

# 1
  • Мнения: 2 492
Биопсията е вземане на тъкан от съответното място и може да има слабо кървене. При поставяне на спирала може да има болка и кървене , също. За сега, състоянието ти е нормално. Пожелавам всичките ти страхове да са напразни!

# 2
  • Мнения: 6
Биопсията е вземане на тъкан от съответното място и може да има слабо кървене. При поставяне на спирала може да има болка и кървене , също. За сега, състоянието ти е нормално. Пожелавам всичките ти страхове да са напразни!
Благодаря, просто ми се струва съмнително от 17. 09 до сега да кърви и болки да има

# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 43
Аз имам правени 2 хистероскопии, и след двете имах леко кървене и зацапване около 10 дни. След поставяне на спиралата пък още по-дълго имах зацапване, което ту спираше, ту почваше и така около 3 месеца, както и придърпване дните след поставянето.
 А при теб двете неща са правени накуп, така че според мен е нормално и не е повод за притеснение. Успех!

# 6
  • Мнения: 13 784
Здравейте
Понеже аз съм спирала Мирена трябва да ви кажа че адаптацията с нея, в следствие на което се получава това ежедневно зацапване, постоянно носене на ежедневни превръзки, прокървявсне дори между циклите  може да продължи доста дълго време. Дължи се на т. Н. изтъняване на лицавицата,  което води до намаляване или напълно спиране на кървенето време на цикъл, препятства натрупването на лигавица, образуването на полипи и т. Н. (. един от плюпсвете на Мирена). При мен това зацапване продължи 8 месеца. При сестра ми 4. Сега въпросът е организмът ви да приеме.

# 7
  • Мнения: 6
Благодаря Ви

# 8
  • Мнения: 5 819
    Има една тема тука за хормонална спирала Мирена. Намерете я. Повечето се оплакват от зацапвания след поставянето на спиралата и също болки много ниско в корема, които траят с месеци наред.

     Въпросът ми е защо ви сложиха тази хормонална спирала Мирена?

# 9
  • Мнения: 6
    Има една тема тука за хормонална спирала Мирена. Намерете я. Повечето се оплакват от зацапвания след поставянето на спиралата и също болки много ниско в корема, които траят с месеци наред.

     Въпросът ми е защо ви сложиха тази хормонална спирала Мирена?
Спиралата я слагам за втори път.
Имам две дечица, за предпазване от бременност. От поставянето на първата спирала имах около 6 м кървене и при преглед ми остановиха първите полипи. Направихме съответната процедура за отстраняве. След вече 4 г. И наново кървене, два пъти цикъл в месеца плюс между кървене., отидох пак на преглед и отново направихме остъргване и сложигхме и спирала. При самата процедура бях в цикъл.. Кървях от нея 2 дни... После прицапвания. След около две седмици започнаха и болките и веч втори стабилен цикъл. Резултатите ми ще излязат след 20.. Но до тогава ми е притеснено. Затова и пуснах темата

# 10
  • Мнения: 6
Здравейте, излязоха ми резултатите и ще помоля ако има някой запознат... Да преведе...
Хистологичен резултат:
Кавум утери - кюртаж - Децифуален модел на прогрестиново въздействие
Късче цервикална лигавица с незряла сквамозна метаплазия

Общи условия

Активация на акаунт