Не искам да кърмя, има ли риск за здравето ми?

  • 1 576
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
След раждане,ако не стимулирим гърдите си за кърма, ще стане ли някакъв здравословен проблем с мен. Не ги чувстам болезнени,корави или напрегнати. Не искам да кърмя.

Последна редакция: пн, 12 сеп 2022, 23:34 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 604
До 72 мисля беше ччаса искаш не искаш кърмата ще тръгне и то ударно. Разбира се има майки, които просто нямат. Но болшинството имат
 Та, каналите са запушени, слизането на кърмата подува, напряга и да риск за теб има, боли, вдигаш температура и тн. Питаш акушерките. Ако наистина не искаш да кърмиш, няма да те поучавам но се пият хапчета достонекс по схема. Ако си родила вече, този разговор е трябвало да си го провела.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Да,взема се достинекс по схема.Аз така направих и нямах никакви проблеми,но още преди да родя казах на доктора си,че не искам да кърмя.Изпих хапчетата на третия ден след планово секцио,дори коластра не ми тръгна преди това,а имах опит от първото раждане и знаех какво да очаквам.

# 3
  • Мнения: 72
Родих преди 5 дни,но нищо нямам? Това значи ли,че няма и да имам

# 4
  • Мнения: 828
аз нямах опция за кърмене и АГ ми изписа Достинекс. Пих го на втория ден, така и не тръгна нищо, попитайте направо лекарите си какво да правите, те ще ви кажат по каква схема какво да пиете.

# 5
  • Мнения: 124
И аз като родих нищо не тръгна (дори не ми бяха надути гърдите, не бяха болезнени, нищо). Аз обаче се опитвах да кърмя и с помпа се "доизцеждах". Е, не ми тръгна кърма. Консултирах се с 3 консултанти по кърмене. Според тях просто нямам добре развита млечна жлеза. Един месец се мъчих, като накрая почнах да дохранвам, защото бебето въобще не наддаваше. Реших, че не си струва мъченето и просто спрях кърмене и цедене. На втория ден, след като спрях, ми дойде менструацията и нямах никакви проблеми с подуване на гърди, температура, мастит и т.н. Но това е моят случай, според мен се консултирайте с лекар.

# 6
  • Мнения: 1 859
При мен спря без хапчета, но е хубаво лекар да ви погледне, все пак. Аз опитвах да кърмя една седмица, след което се отказах. Не съм се цедила, имах някакво количество кърма, която спря от само себе си. На 10-тия ден бях на преглед при АГ, казах му, че не кърмя и той каза, че щом гърдите не са подути, болезнени, нямам бучки и т.н. значи няма нужда от хапчета  и всичко беше наред.

# 7
  • Мнения: 8 802
Ивана,
говори с лекарите, има си начини да ти се спре идването на кърмата.
Всичко е индивидуално, някои жени имат повече, някои по-малко кърма. В началото е само коластра, после идва, може изведнъж да дойде, и ако не изцеждаш, гърдите да станат твърди, сама ще поискаш това количество мляко да го нямаше там, може да вдигнеш температура

Общи условия

Активация на акаунт